Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    На ладата кривата на мощноста над 5600 об/мин (1,5 мотор) и 5400 об/мин (1,6 мотор) пада като Райското пръскало. При 6400 об/мин я има 60 к.с. я не. А въртящия момент е невидим с просто око.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Това в онлайн "аутодатата" ли го видя?Аман от гугъл специалисти.

      П.С. Каква ли бутилка да отворя по повод, че негово величество Търтея, можел да приеме, че можело да се вдигнат 160км/ч?
      Последно редактирано от Kirilpm; 03-06-19, 18:25.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Това в онлайн "аутодатата" ли го видя?Аман от гугъл специалисти.
        Някой от нас са родени бая преди ерата на интернет. Това конкретно съм го видял преди 30 години в книжките за експлоатация и ремонт на лади. Горе-долу от тогава ми е и първото разглобяване и сглобяване на ладов мотор. А лично у дома сме имали 3 - 2103, 21063 и 2107. Нови.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          И аз съм вдигал 160 с Лада. Това прави ли я автомобил, съпоставим със съвременниците и?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Някой от нас са родени бая преди ерата на интернет. Това конкретно съм го видял преди 30 години в книжките за експлоатация и ремонт на лади. Горе-долу от тогава ми е и първото разглобяване и сглобяване на ладов мотор. А лично у дома сме имали 3 - 2103, 21063 и 2107. Нови.
            Понеже тези книжки, не си ги чел само ти, вземи да си ги преговориш.

            @Scrapheap Ако сравняваш с коли от 65-75та си е съвсем адекватен автомобил, виж ако се сравнява с Голф2/3 с Ауди 80 б3 и б4, Опел Вектра А, Форд Ескорт и т.н. както беше нормално преди докато бяха масови, няма как да има сравнение.Тези автомобили реално са с 30 години по-нови.Това, че нещо се е произвеждало 30-40 години с "подобрения" не е проблем на техниката, проблем на други кухи лейки е.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Само аз ли имам акт за 135 км/ч със ЗАЗ, като от аватара? 45коня се води, от завода де - моя беше на 10г. 100ккм.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                По сметката с Ладата някой може ли да даде коефициент на челно съпротивление?

                Аз докарах малко по-пълна формула, която отчита и масата на колата.

                Ако приемем, че масата е 1100 килограма - 1030 кола, 70 шЕфьор и сложим примерен коеф. челно съпротивление 0.35, излиза, че постижимата скорост е 175 км/ч. Което по километраж сигурно е 190

                Челната площ съм сметнал едно към знаете колко

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%90%D0%97-2105


                  Динамические
                  Разгон до 100 км/ч
                  17–20 с
                  Максимальная скорость
                  142–150 км/
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Понеже тези книжки, не си ги чел само ти, вземи да си ги преговориш.
                    С удоволствие, но в момента са на 2700 км от мен. Що не снимаш твоите и да качиш снимките тук? П.С. Между другото съм инженер по образование
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%90%D0%97-2105


                      Динамические
                      Разгон до 100 км/ч
                      17–20 с
                      Максимальная скорость
                      142–150 км/
                      Е, тая е с 10 коня надолу

                      П.П. Не съм отчел загуби на мощност в трансмисията, та ако някой даде оценка и за това, още по-добре.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Между другото мощността на ладите се даваше по различни стандарти. Например по SAE и по ГОСТ. Съответно данните бяха различни.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          https://www.drive2.ru/l/1214684/

                          Да видим как умира въртящия момент

                          И това е на по съвременни мотори на ваз
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            https://www.drive2.ru/l/1214684/

                            Да видим как умира въртящия момент

                            И това е на по съвременни мотори на ваз
                            Проблемът в писачите е, че нямат идея защо след определени обороти мощността и въртящия момент падат и защо падат стръмно. Това не означава, че са лоши мехници, а че теорията на ДВГ не им е ясна.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                              Да видим как умира въртящия момент

                              И това е на по съвременни мотори на ваз
                              Поздравления,
                              нямате умора в режим "Гагичене". Първо изопачихте смисъла на написаното за Хондата, която дадох като пример за кола която би могла да удовлетвори изискването за градско-извънградско . Мощноста и динамиката са доста прилични и отделно ограниченията фиксирани ПДП.
                              След жигулки.Лади,и всичко от миналия век в соц. парка- неуморно се надгражда Темата в посока- обороти,к.с.,въртящ момент,- и какво в крайна сметка се очаква............
                              При някой новите коли не "вървяха" толкова- колкото каруците при други,отделно "масовия" водач не е склонен да рискува (с основание) за проверка на "пределни" скоростни възможности (то и сега е така-колко % са пробвали до край "предела" на автомобилите които карат). А примери различни мога да споделя.

                              И още материал за халосия- моторетки по километраж -симсон достигнал 80км,MZ 250 150km.час (заменена зъбчатката 19 с 18 зъба) МЗ 251 също 150 км.ч. (заменена 21 с 19), ИЖ ,ЧЗ и Ява 350 кубикови над 170км.ч.,...............................
                              После може да "подкараме" камиони,трактори,.............................. само кажете за какво да се драчим!

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Само аз ли имам акт за 135 км/ч със ЗАЗ, като от аватара? 45коня се води, от завода де - моя беше на 10г. 100ккм.
                                От каква височина си паднал ?
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X