Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Днес се връщам Варна -Анталия - Варна общо 2400 км с дъртио Гоуф 1.6 ТДИ - CAYC мотора 105 к.с. ДСГ
    Средна скорост по БК 108 км/ч което значи на места до 160 км/ч
    Среден разход 6.0 нафта от евтината по комп и по колонка.

    Взимаш нещо около 10 годишно с тоя мотор на ВАГ групата и си ти.

    Както бях натоварен до дупка и е комби кошника му с кошник не се даваше почти на никой пущината му.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Пробвали сте с 1600 и не става така ли?
      Или по презумция и сте чували?

      То и тогава си трябваше и "дупе",не като при сегашните автомобили.
      Миии, 1964 набор съм. Пробвал съм и с Лада 1600 и с Москвич Алеко със същия двигател. Ами нема начин. 150-160 по километраж, което на практика е доста по-малко. На магистралата преди Пловдив. На равното, "летището". Ами не ще. А и при 150 за няколко минути стрелката на водата отива в червеното. И ако нещо, да уточня - и двете коли нови, от магазина.
      П.С. На дъъъъълго нанадолнище съм стигал и 180 по километраж. Ама то това трябва ли да се смята?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Маркони, твоя кошник колко колесен е? Щото ако с четириколесно 110 к.с. си държал подобна на 210 км/час Пловдив - София те признавам за адски добър.
        Кошника е 4 колесен.
        210 сочеше стрелката.
        20-ина надолу е реалната скорост.
        Както казах се мъчех да я държа.
        Когато можех - успявах без проблеми.
        Да кажем, че и "магистралата" беше празна, а действието се развива, когато кошника беше не 18, а 8 годишен.
        Което не пречи на фактите.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Страшни пилоти ,средна скорост 108км.Те на състезание не правят толкова.При ограничения 60,трябва да се наваксва нас 200км.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Миии, 1964 набор съм. Пробвал съм и с Лада 1600 и с Москвич Алеко със същия двигател. Ами нема начин. 150-160 по километраж, което на практика е доста по-малко. На магистралата преди Пловдив. На равното, "летището". Ами не ще.
            Ладата и Алеко са със съвсем различни предавателни числа и различно поведение. Но щом при Вас не се е получило-разбрахме-не е възможно,хайде спете спокойно.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Днес се връщам Варна -Анталия - Варна общо 2400 км с дъртио Гоуф 1.6 ТДИ - CAYC мотора 105 к.с. ДСГ
              Средна скорост по БК 108 км/ч което значи на места до 160 км/ч
              Среден разход 6.0 нафта от евтината по комп и по колонка.

              Взимаш нещо около 10 годишно с тоя мотор на ВАГ групата и си ти.

              Както бях натоварен до дупка и е комби кошника му с кошник не се даваше почти на никой пущината му.
              И на теб евала. На рали "Финландия" средната скорост е 120 км/час. Направо се мятай с голфа. Там няма Босфор, граница, ограничения - направо ще ги убиеш.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Ладата и Алеко са със съвсем различни предавателни числа и различно поведение. Но щом при Вас не се е получило-разбрахме-не е възможно,хайде спете спокойно.
                Баш за Лада 1600 изключително важно беше в кой ден от седмицата е произведена .
                Така че имаше и такива , които вдигаха, както и такива , коите не .
                Това като извод от тест на няколкостотин чисто нови Лади . Питай ме откъде знам
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Това като извод от тест на няколкостотин нови Лади . Питай ме откъде знам
                  Русе -> София?

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    . Питай ме откъде знам
                    От "разходки" Русе-мототехника София ?

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      С 2107 през 1989 г. съм вдигал 160 по километраж на слизането от Траянови врата. Повече не можа. Иначе, по каталожни данни максималната скорост мисля беше 150 пълна и 153 с двама души. Ладата беше на 1 година, но с 4-скоростна кутия.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Миии, 1964 набор съм. Пробвал съм и с Лада 1600 и с Москвич Алеко със същия двигател. Ами нема начин. 150-160 по километраж, което на практика е доста по-малко. На магистралата преди Пловдив. На равното, "летището". Ами не ще. А и при 150 за няколко минути стрелката на водата отива в червеното. И ако нещо, да уточня - и двете коли нови, от магазина.
                        П.С. На дъъъъълго нанадолнище съм стигал и 180 по километраж. Ама то това трябва ли да се смята?
                        Тва пак са от твоите лакърдии с опит от първа ръка, срелката отивала в червеното, смях в залата.Тоя двигател с 80 коня, 10 литра вода и меден радиатор да го накараш да прегрее е геройство, при все че над 100км/ч има достатъчен въздушен поток да охладиш два такива мотора.180 по километраж тея коли си развиваха, при изправен километраж реално са били 160-170км/ч, умишленото отклонение на километража е много близко и при съвременните автомобили.

                        П.С. Марки и определени двигатели, при които проблема е "в сервиза" "в специалистите" "в калпавата подържка" "в неграмотния собственик" и "в ретроградния меркурий" избягвам да си купувам от чисто практически съображения.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Ладата и Алеко са със съвсем различни предавателни числа и различно поведение. Но щом при Вас не се е получило-разбрахме-не е възможно,хайде спете спокойно.
                          Благодаря, ще спя спокойно. Още повече и производителя на Лада 1600 дава максимална скорост 150 километра в час. Ама знам ли.
                          Между другото със същия двигател производителя на Москвич 2141 дава 155 километра максимална скорост. И двете са много далеч от 180 километра в час.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Тва пак са от твоите лакърдии с опит от първа ръка, срелката отивала в червеното, смях в залата.Тоя двигател с 80 коня, 10 литра вода и меден радиатор да го накараш да прегрее е геройство, при все че над 100км/ч има достатъчен въздушен поток да охладиш два такива мотора.180 по километраж тея коли си развиваха, при изправен километраж реално са били 160-170км/ч, умишленото отклонение на километража е много близко и при съвременните автомобили.
                            .
                            Както кажеш! Значи производителя лъже за максималната скорост?
                            П.С. Мощноста не е 80 коня. Това за протокола.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              И на теб евала. На рали "Финландия" средната скорост е 120 км/час. Направо се мятай с голфа. Там няма Босфор, граница, ограничения - направо ще ги убиеш.
                              И къде там видя магистрали? Аз съм правил по европейска магистрала 130 средна скорост.
                              Освен да се пиша във формула 1.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                По спомен беше някъде там, дори да е с 2-3 к.с. надолу(1500 беше със сигурност 75кс), историята за прегряването издиша още по-здраво.Да кажеш, че ти е прегрявала през някой проход на 2ра и 3та разбирам, но при опит за развиване на максимална скорост?Производителите до ден днешен ни лъжат за редица параметри, еле пък преди толкова години с какво ще тарираш километража?С дванайсетака на комшията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X