Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Какво толкова невъзможно ти се вижда? 2700 км ги взимам за 30-32 часа с все спирания и няколо часа сън. София-Варшава съм го вземал за под 12 часа. С 1,4 Хюндай 82 коня. При добър късмет ако караш само по магистрали може и над 120 средна да направиш.

    Ми щото аз не мога.

    София-Варшава са 1600 км. Трябва да заредиш поне 3 пъти и да купиш 3 винетки, няколко тола из Сърбия,имаш две нешенгенски граници. И при това положение да хванеш 136 км/час е постижение, много отвъд моите възможности с далеч повече коне. Приеми, че много неблагородно завиждам.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      София-Варшава съм го вземал за под 12 часа. С 1,4 Хюндай 82 коня.
      Е те това няма как да го повярвам, извинявай. Налагаше ми си преди няколко години да пътувам 5-6 пъти в годината до Келце, а това е 2 часа преди Варшава. Рекорда ми е 15.5 часа от София до Келце. Без никакви спирания освен бензиностанция за зареждане, с максимално бързо минаване на границите и така нататък. Няма никакъв начин да се стигне от София до Варшава за 12 часа. Е, ако не е със самолет.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Не убеждавам никого. В 4,30 тръгнах от Борово. На изхода от Люлин ме спряха и двайсетина минути си дрънкахме глупости. В 17 ч. бях в предградията на Варшава, а в 18-19 вече бях оставил колата и пиех бира в стария квартал.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Я обратно на темата - коя до 5-10 години,7 места,осмак,над 300 коня,над 2.5 тона за нормални пари с леко трошене,нормалните пари като за нова Камри.

          А да видим не е ли шит всичкото което се събира,че едно време какво джугани имаше.......и без контри Ма колко харчи,не съм писал Горна граница,да харчи ма да не се троши.

          А де......няма такова па после не били шит новите ма па имали МП3ки аууууууу


          Стига с тия Лади,някои от нас такова са карали само на замотана глава и не се брои,отворете си тема за умрелниците от далечното минало
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Ти май си забравил, че в Европа и още по-малко в България такива никой не кара и не е карал....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              ......
              За 2400 км с два пъти граничен контрол, първокласни пътища, малко градско, толове, задръствания и 10 годишно натоварено 105 к.с. комби да хванеш 108 км/час е чутовно постижение, което само може да буди моето възхищение.



              Истинските Шофьори математиката не ги лови.
              ...
              .
              Четеш като дявола евангелието.
              Средна скорост по борд означава когато се е движил автомобила.
              На връщане отвисяхме 3 часа на границата - и тези часове ли да слагам?
              На отиване тръгнахме в 4:30 и 18:00 бяхме там. 2-та часа в ядене и на границата при изгасен мотор не се броят.
              Иначе евала им на комшиите за прекрасните дароги дето тук можем само да мечтаем за след 50 години.


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                С нейния си оборомер ли? - успех.
                На колко оборота ладата прави 180?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  При Вашите сериозни комплексни познанния,какво заяждане виждате в обратното питане по въпроса за веригата на Лада и Жигула .
                  (-Скромно мога да кажа за смени на 80-100хл. и на 300хл. при таксиметров автомобил )


                  Пс. -А като изгледате и клипа предложен в пост 862 от колегата Слави, може да обсъдим и буталата на двигателя при G60 и 1.8Т,след това и ангренажа и да изясним кое е "дребнаво"....................и кое е изхвърляне без покритие!
                  Най-малкото не е възпитано да се отговаря на въпроса с въпрос. Съжалявам, че аз трябва да Ви го казвам, но все някой трябва да го направи. Все пак Ви благодаря за отговора.
                  Цитирате мое мнение за 20 клапановата глава, а коментирате бутала... Ще го отдам на късният час и последният ден от седмицата.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Най-малкото не е възпитано да се отговаря на въпроса с въпрос. . Ще го отдам на късният час и последният ден от седмицата.
                    По лошо е -няма връзка с часа,а с това, че когато не познаваме човека трябва да внимаваме с квалификациите и изказа си. Винаги заставам зад твърдения, които съм проверил житейски и при нужда мога да докажа в облог. Клавишните специалисти също имат място под "Слънцето" ,при запазване на уважение и учтивия тон.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Кое?
                      Най-продаваните превозни средства за 2018г.


                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Я обратно на темата - коя до 5-10 години,7 места,осмак,над 300 коня,над 2.5 тона за нормални пари с леко трошене,нормалните пари като за нова Камри.
                        А де......няма такова па после не били шит новите ма па имали МП3ки аууууууу
                        Вярно,няма как да има.
                        Нови са търсенията и съответната "адаптация" на производителите към пазара. Парите трябва по бързо да се "завъртат" и продукцията да се обновява.
                        С първите 10-20 поста в Темата се каза основното.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Ето, десетина годишна колица не може лесно да се избере читава, та какво остава за сегашните след същото време.
                          Ей тука е уловката. На тия години читав бензин почти няма, камо ли и за газ да става. Дизела не го броим. Сега всички ще открият защо хората предпочитат нова с гаранция, било то и нисък клас. Аз избрах нещо средно - 4 годишен дизел с още година гаранция. Като изтече ще мисля какво да правя, вероятно му набивам шута и нов бензинов.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            А с Лада 1600 това се постигаше ,но това не е в този век.............
                            Лада 1600 е почти 80 коня, тоест сметката излиза. За жигула 2101 и 21011 не излиза. И на практика не излиза (имахме 21011 някога).

                            Точно такова (1600) съм карал около година. До към 120 се кара нормално, после поне по днешните критерии започва да клони към не до там здрав разум, пък ти ако искаш и "имане на дупе" го наречи. С над 140 (по километраж) не съм я карал - нямах "дупе".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Лада 1600 е почти 80 коня, тоест сметката излиза. За жигула 2101 и 21011 не излиза. И на практика не излиза (имахме 21011 някога).

                              Точно такова (1600) съм карал около година. До към 120 се кара нормално, после поне по днешните критерии започва да клони към не до там здрав разум, пък ти ако искаш и "имане на дупе" го наречи. С над 140 (по километраж) не съм я карал - нямах "дупе".
                              Излиза чушки.
                              Все пак освен въздушното съпротивление има и други неща. И едни загуби в трансмисията
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Излиза чушки.
                                Все пак освен въздушното съпротивление има и други неща. И едни загуби в трансмисията
                                То има много неща. Значимите загуби в трансмисията на 4-та скорост (щото с 5 скорости няма) са загуби в диференциала. Типични загуби в диф са нещо като 10%. Сметката излиза "Нъ РъБъ". Сложи и горе правилото за "правена в сряда".

                                Горе писах - не съм карал Лада 2106 с толкова. Карал съм с до 140. 21011 и 140 едва вдигаше, с попътен вятър.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X