Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100 W LED фарче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 100 W LED фарче

    Мисля , че до 60 градуса проблем няма в този смисъл поне според мен принудилното охлаждане в този случай не е нужно, при положение че температурата стига 45.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #47
      От: 100 W LED фарче

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      но после като погледнеш настрани извън обсега на луната нищо не се видеше
      Това ти е от очите, не от фара. Колкото по-голем е контраста между околната тъмница и осветеното от фара петно, и колкото по-дълго го гледаш, толкова по не виждаш всичко извън него. Окото реагира много по-бързо при преход от тъмно към светло, отколкото от светло към тъмно. Тоест, към светлото се адаптира бързо, но към тъмното му трябва време - колкото по-светло е било, толкова повече време му трябва за да се "отпусне" и "отвори блендата".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: 100 W LED фарче

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Мисля , че до 60 градуса проблем няма в този смисъл поне според мен принудилното охлаждане в този случай не е нужно, при положение че температурата стига 45.
        Стига 45 градуса сега. Лятото ще стига това сега + едни 30 градуса отгоре, и то ако не го е пекло слънце. Ако ще е пасивно добър компромис е да се сложи автоматика която да намалява мощността в зависимост от температурата на корпуса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: 100 W LED фарче

          Да де ама ако се има в предвид за целите които ще се ползва....нощно време за заден ход.
          Той сигурно не си прави сметка дълго да е на задна...
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #50
            От: 100 W LED фарче

            Има го и тоя момент с голямата осветеност, за който говори s_s1. Забелязал съм го при предните фарове, които принципно на шосето не използвам. Ако пусна дългите заедно със всичките 192 W допълнителни LED фарове, след това като върна късите все едно съм останал на габарити. Отделно всеки осветен от самия мен пътен знак ме заслепява повече от насрещно движещ се на дълги. Освен това са изключително опасни за движещите насреща и най-малкото закъснение от мен при превключване на къси води до ужасно заслепяване и сини кръгове в очите на насрещните, а те нерядко са доста по-големички от мен и хич не ми е мерак да ги заслепявам На шосето ползвам само основните LED фарове и чат-пат тези за мъгла. Тежката артилерия я ползвам само извън пътя, защото там няма заради кого да превключвам на къси. И пак да напомня, че този сегашния мисля да ползвам само за заден ход и то само извън пътя.

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Да де ама ако се има в предвид за целите които ще се ползва....нощно време за заден ход.
            Той сигурно не си прави сметка дълго да е на задна...
            Писали сме заедно. Точно така. Не очаквам проблеми с температурата при ползване като светлини за заден. Първо заради огромния запас от масата на самия корпус ( алуминия+бакъра са над 4 кг.), второ заради това, че и сега оребрението се справя добре с охлаждането и то при 15-20 минути работа и трето заради обичайно краткото време - около 1-2 мин през които имаш нужда от светлина назад.
            Последно редактирано от elbgt; 06-01-14, 15:53.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #51
              От: 100 W LED фарче

              Тези елементи, се ползват в готови ЛЕД прожектори на които гледайки радиаторите по снимка /не съм виждал на живо 100 ватов/ не са нещо особено, а там се предвижда да си светят постоянно неопределено време.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #52
                От: 100 W LED фарче

                Абе никак не са им малки стоковите охладители на тази серия 100W LED. Ф110 х 80 мм е само оребрената част. Моя е доста по-малък.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #53
                  От: 100 W LED фарче

                  Гледам сега са пуснали тела с по 4 а май и повече елемента по 100вата, без оптика са но сигурно светят зверски силно.
                  Изобщо в тази посока май няма граници.Аз на майтап си купих от ибей за 25 лв фенер с един Т6 на който му "дават" 1800 лумена, но съм впечатлен от силата на светене, а има и такива с по 7 и повече т6 диода.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #54
                    От: 100 W LED фарче

                    Чисто теоритично, дори и в 21-ви век, няма как лепенката да е по- топлопроводима от флуид (паста), просто защото физичните закони са еднакви и в 21-ви и в 19-ти век
                    От чисто практическа гледна точка, все пак в възможно дадена лепенка да е по- проводима от дадена паста.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 100 W LED фарче

                      Първоначално публикуван от Mind_Control Преглед на мнение
                      Чисто теорЕтично, дори и в 21-ви век, няма как лепенката да е по- топлопроводима от флуид (паста)
                      Айде бе.И защо?

                      Коментар


                      • #56
                        От: 100 W LED фарче

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Извинявай братле, че не съзрях от раз кой век е. Найстина глупаво от моя страна да задавам такива въпроси на човек с твойте възможности. Ще запомня да не правя такава грешка за в бъдеще.
                        З@еби възможностите, ами гледай с какво си вади хляба от сума ти време...!

                        Коментар


                        • #57
                          От: 100 W LED фарче

                          Първоначално публикуван от Mind_Control Преглед на мнение
                          Чисто теоритично, дори и в 21-ви век, няма как лепенката да е по- топлопроводима от флуид (паста), просто защото физичните закони са еднакви и в 21-ви и в 19-ти век
                          От чисто практическа гледна точка, все пак в възможно дадена лепенка да е по- проводима от дадена паста.
                          "Лепенката" също е флуид - с по-голям вискозитет. Всъщност не е коректно да се нарича "лепенка". По-скоро е гъста лепкава "паста". За удобство се преддлага под формат на лента, но е хомогенна и можеш да я месиш и разточваш във всякаква форма и дебелина. Съхне и губи свойствата си няколко пъти по-бавно от "пастата". Пък и не се омазваш до ушите. Единствения недостаък е че "лепенката" е доста по-скъпа. Може би това е причината някой да продължават да се мърлят с разни пасти. И сащо така и в случаите в които освен за "паста" не са чували за друго
                          Последно редактирано от elbgt; 09-01-14, 19:11.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 100 W LED фарче

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            З@еби възможностите, ами гледай с какво си вади хляба от сума ти време...!
                            Това с него вече го изяснихме. Аз също се занимавам с електроника, но в мобилните телефони върху които работя от 15 години нито паста нито лепенки с изключение на първите образци не се ползва. Така че за това не споря.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #59
                              От: 100 W LED фарче

                              Този проект беше много интересен. До къде стигна?
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X