Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100 W LED фарче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 100 W LED фарче

    Аз имам 30 и 50 ватови, с 3 и 5 редички, тоест твоята липсваща е дефектна. Не се вижда намаза ли задната стена с топлопроводяща паста.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #17
      От: 100 W LED фарче

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      То при този куче марка диод температурата е каквато ти се падне Този е между 5500 и 6500 К, ама колко е точно не знам. Има и вариант 3000-3500 К. Те така му дават и светопроизводството - от 9000 до 11000 лумена. В зависимост от това колко редички светят. При моя една редичка я няма. Абе за тестов става
      Поздравления за експеримента, мога да ти предложа да си вземеш качествени диоди и ще постигнеш много по добри резултати.
      http://ce.citizen.co.jp/lighting_led...cts/index.html

      Имат представител в БГ, до преди две години ги продаваше само един японец в Германия. Това са най добрите диоди които съм срещал.
      Диода който си ползвал със сигурност не покрива параметрите за 100 W.

      Коментар


      • #18
        От: 100 W LED фарче

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Аз по-горе вече писах, че използвам такъв тип диод само за периода на тестове. Премятам ги из стружките без да ми пука. Опичам ги до над 80 градуса безмислостно. Иначе тия които ще ползвам си седят още в опаковката и със сигурност всички редовe им светят. ТМЕ са доста зле откъм мощни (>100W) LED диоди. Предалагат само един тип и то от същия производител от който е и тоя тестовия "на килограм" с тая разлика че са на четворна цена от тази в БГ. На всичкото отгоре и със светопроизводство наполовина - просто са първо поколение. За оптики да не говорим. Никакви ги няма в TME. Иначе имат добър каталог, но аз лично ги ползвам предимно за разни механични елементи, конектори разни други екзотики. Мисля също, че за по-малко от 100W (9000-13000 лумена) не си струва да се прави нищо. Поне за целите за които на мен ми трябват. Вече съм поръчал 4 броя от последно поколение 500 ватови LED (82х82 мм, 55 000 лумена, 110 lm/W) и 110 мм оптики за тях (7-55 градуса). Та ще ги видим и тях дали ще пекат пилета От Китай разбира се. Другаде не се произвеждат за сега. И да... не са на килограм, на бройка са
        Не говорех за същия тип. Има CITIZEN около 80 вата, 38x38мм основа и кръгла светеща част.
        Примерно:
        CLL050-1825A150KL1 5000К - 120lm/W.
        CLL050-1825A1403M1 4000К - 100lm/W
        CLL050-1825A1303M1 3000K - 97lm/W

        И да, скъпи са - няколко пъти повече от твоите. Ама имаш гарантирани параметри и има вероятност да не са китайски.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: 100 W LED фарче

          Слабички са ми тези. Всички са под 10 000 lm. Па и това им е тавана. Цената не ме притеснява въобще, когато няма да се въргалят из работилницата. То най-голямата част от себестойността май е в бакъра Проблема за тези типове които си посочил е в силно ограничения избор на оптичните елементи. За сега съм срещал само рефлектори с фиксиран ъгъл и безумни за употреба в автомобил размери. Как ти се струва 350 мм дълбочина на рефлектора при 130 мм диаметър заради 26 градуса? Има също някакъв избор от рефлектори за Lustron, но са само за до 40W LED. Принципно лещата е гадна работа заради разлагането по контура, но поне предлага възможност да променяш ъгъла на светлинния сноп чрез фокусното разстояние и най-важното компактния размер. Та за сега за мен няма приемлива алтернатива на HUEY JANN ELECTRONIC. Поне докато не се появят достъпни за доставка на дребно оптични китове за останалите производители. Защото бая ще се затрудня да си правя сам и рефлекторите и лещите

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Аз имам 30 и 50 ватови, с 3 и 5 редички, тоест твоята липсваща е дефектна. Не се вижда намаза ли задната стена с топлопроводяща паста.
          За пръв път чувам за такава паста

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Поздравления за експеримента, мога да ти предложа да си вземеш качествени диоди и ще постигнеш много по добри резултати.
          http://ce.citizen.co.jp/lighting_led...cts/index.html

          Имат представител в БГ, до преди две години ги продаваше само един японец в Германия. Това са най добрите диоди които съм срещал.
          Диода който си ползвал със сигурност не покрива параметрите за 100 W.
          Ти мани диодите, чувал съм за тях па и за разни други Дай линк към оптични китове за тия сладури, че аз не се оправям нещо
          Последно редактирано от elbgt; 04-01-14, 20:40.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: 100 W LED фарче

            А какво ти пречи да ползваш същата оптика с тях? 4-те празни кюшенца са несъществени - диода и без друго свети нищожно там, ако въобще.

            За лумените - честно казано при твоя вариант, заедно с цената му, имам леко съмнение да не са китайски лумени. Може и да не съм прав де. На твое място бих пробвал да ги сравня пуснати на еднаква мощност с нещо марково, просто за да съм сигурен. ....освен ако вече не си го сторил де.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: 100 W LED фарче

              При желание за измерване,имам професионален светломер Секоник,мога да донеса халогенно осветление 300w ARRI u Dedolight 150W с оптика.За сравнение
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #22
                От: 100 W LED фарче

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                За пръв път чувам за такава паста
                Става дума за пастата, с която се мажат радиаторите за процесорите.

                Коментар


                • #23
                  От: 100 W LED фарче

                  Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                  При желание за измерване,имам професионален светломер Секоник,мога да донеса халогенно осветление 300w ARRI u Dedolight 150W с оптика.За сравнение
                  Светломера не мери ли луксове/кандели? С лумените ми се струва че ще е малко сложно. Мисля че единственото смислено сравнение би било между няколко диода, сложени в една и съща оптика.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 100 W LED фарче

                    Първоначално публикуван от knifeman Преглед на мнение
                    Става дума за пастата, с която се мажат радиаторите за процесорите.
                    Е верно ли, бе? И защо се мажат. Да не изгорят на слънцето ли?

                    Верно ли ви приличам на някой льохман?

                    С пасти мажехме до преди 10-15 години. Сега е 21-ви век, пичове !!!
                    Последно редактирано от elbgt; 04-01-14, 21:51.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 100 W LED фарче

                      Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                      При желание за измерване,имам професионален светломер Секоник,мога да донеса халогенно осветление 300w ARRI u Dedolight 150W с оптика.За сравнение
                      Чак профи оборудване на този етап не е нужно. Достатъчно точно за сравнителни цели се мери с Андроидския сензор. В случая показва 62 000 лукса. За сравнение пред сегашните ми LED основни фарове показва 11 000 лукса.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 100 W LED фарче

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Е верно ли, бе? И защо се мажат. Да не изгорят на слънцето ли?

                        Верно ли ви приличам на някой льохман?

                        С пасти мажехме до преди 10-15 години. Сега е 21-ви век, пичове !!!
                        И в 21 век се мажат, дори повече. Става дума за топло проводяща паста, ще държи диода по-студен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 100 W LED фарче

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Чак профи оборудване на този етап не е нужно. Достатъчно точно за сравнителни цели се мери с Андроидския сензор. В случая показва 62 000 лукса. За сравнение пред сегашните ми LED основни фарове показва 11 000 лукса.
                          Сравнението би било коректно ако петното им е еднакво като площ и разпределение на осветеността. Иначе е само някакво приближение на това колко светят самите диоди.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 100 W LED фарче

                            Първоначално публикуван от knifeman Преглед на мнение
                            И в 21 век се мажат, дори повече. Става дума за топло проводяща паста, ще държи диода по-студен.
                            Явно не схващаш майтапа.
                            В 21-ви век се ползват и лепенки, лепила и всякакви неща от сорта. Хубавите често струват и "хубави" пари. А истински хубавите си стоят на мястото, не се спичат, не изсъхват (овсен ако нарочно не са правени да изсъхват) и не си променат качествата с времето. Това независимо дали паста, лепенка, лента, подобна на тия върху оригиналните интелски охладители или дриго подобни. Вече има и графенови истории... с цената на златото.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 100 W LED фарче

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              А какво ти пречи да ползваш същата оптика с тях? 4-те празни кюшенца са несъществени - диода и без друго свети нищожно там, ако въобще.
                              Свети си абсолютно равномерно на 135 градуса. Тествал съм вече с тази оптика и няколко COB-ове на Cree, Lustron и Citizen. И в трите случая рефлектора правеше централно петно и корона. Като при тактически фенер, но по-слабо изразено. След това с лещата става мазало. Рефлектора трябва да е за точно определен модел с точно определен ъгъл иначе не става нищо. В конкретния случай рефлектора си има водещи щифтове, които влизат в съответните отвори на диода. Рефлектора пасва точно в гнездодо на диода. За да наместя диод с някаква друга форма трябва да се правят някакви подложки и на финала пак стигаме до централно петно и корона, защото нито формата на светещата част съответства, нито ъгъла. Та докато някой от великаните в LED бизнеса не се сети да произведе и предложи на пазара късофокусни китове с лещи за великите си продукти това е единствената алтернатива. Иначе някои (без Cree и Citizen) предлагат едни рефлектори дълги по половин метър, но са мислени за друг тип осветление, а не за автомобилен фар. Не става някак си фара да е с диаметър 150 мм и да е дълбок половин метър. Нито цени ме смущават, нито нищо друго, но рефлектори и лещи за сега нямам възможност и познания да си изработвам сам

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131228_135619.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5551107 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131228_135743.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5551108
                              Последно редактирано от elbgt; 04-01-14, 22:30.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 100 W LED фарче

                                Първоначално публикуван от knifeman Преглед на мнение
                                И в 21 век се мажат, дори повече. Става дума за топло проводяща паста, ще държи диода по-студен.
                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Явно не схващаш майтапа.
                                В 21-ви век се ползват и лепенки, лепила и всякакви неща от сорта. Хубавите често струват и "хубави" пари. А истински хубавите си стоят на мястото, не се спичат, не изсъхват (овсен ако нарочно не са правени да изсъхват) и не си променат качествата с времето. Това независимо дали паста, лепенка, лента, подобна на тия върху оригиналните интелски охладители или дриго подобни. Вече има и графенови истории... с цената на златото.
                                Мерси братле, че ме отърва Грам чувство за хумор нямат някои хора Аз съм на лепенки от доста години. Имам няколко стека за GPU и си режа от тях според нуждите. Имам си и буркан с паста на Thermaltake от половин кило, ама отдавна не съм се мърлял с нея. Има-няма 10-ина години

                                Колкото до проблемите с меренето съм съгласен с теб. Аз мерих основните ми фарове като поставих сензора в най ярката част на петното на дълги на около 20 см от фара. Това фарче от темата го меря пак на 20 см, но петното е няколко пъти по-голямо и няма значение дали сензора е изместен дори с 10 см от центъра. Петното е равномерно осветено и само по краищата има гадно разлагане на светлината. Ето и една снимка от преди време, правена при запалени основните ми LED фарове, два броя 48 ватови LED на колонките и един 96 ватов LED на булбара. Чисто интуитивно ми се струва, че тоя сегашния ще ги надскочи с доста както са всичките накуп, но петното ще е вероятно доста по-тясно. Стълбовете са на 220 метра, а края на пътчето е на 400 метра.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7157.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5551113

                                А ето и разположението и вида на 5-те LED фара светещи на предишната снимка

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:307.1 КБ
ID:5551114
                                Последно редактирано от elbgt; 04-01-14, 23:30.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X