Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100 W LED фарче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 100 W LED фарче

    Между другото, за рефлекторите - много лесно могат да се направят на струг с ЦПУ, за диоди с кръкла форма на светещата част. И покритие има кой да нанесе, за смешни пари. Естествено са едни разходи отгоре де, които не е сигурно колко са смислени. Но е възможно, и не е велика философия. Хубавото е че може да се направят да го играят и радиатори, и медната част да се хваща и за тях, хем правейки ги херметични, хем допълнително охлаждайки ги.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: 100 W LED фарче

      Е не знаех, че е толкова просто Врътни набързо едни такива за някой COB който си заслужава да видим какво ще стане. След това първите поръчки ще са от мен
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #33
        От: 100 W LED фарче

        Ако може само един въпрос, какъв е коефициента на топлопроводимост на тази лепенка където използвате от 10 год.?

        Коментар


        • #34
          От: 100 W LED фарче

          Повече от достатъчен. Тази сегашната с дебелина 0.4 мм я ползвам от 2-3 години. Преди това разни други включително и подложки. И на памети, и на CPU, GPU и чипсети и навсякъде. Лепя, разлепвам и пак лепя и си свиркам и не се мърлям. Па и не съхне като пастата. Все пак... в 21-ви век сме.
          Последно редактирано от elbgt; 05-01-14, 00:51.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: 100 W LED фарче

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Е не знаех, че е толкова просто . Врътни набързо едни такива за някой COB който си заслужава да видим какво ще стане. След това първите поръчки ще са от мен


            Преди да уточним броя на поръчките и цената им, покажи поне какво е великото чудо което горния велик китайски рефлектор прави, дето е непосилно за другите производители.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: 100 W LED фарче

              Ами нищо особено бре. Единственото особено което прави е че го има. Кликаш и тръгва към теб. А за ония гъзарските диоди няма къде да кликнеш. Що така не знам

              Разпечатих един кит и след малко ще кача снимки та барем с общи усилия разберем какво па толкова прави, освен че го има
              Последно редактирано от elbgt; 05-01-14, 01:37.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: 100 W LED фарче

                Рефлектора не е кръгъл параболоид, а е с 4 ясно изразени параболични стени. Нещо като пресечена пирамида с параболични стени. Не знам как се нарича такова тяло. Когато отдалечаваш лещата при около 50 мм от диода петното става пълна проекция на светещите чипчета на диода барабар с несветещия ред. За кръгъл излъчвател сигурно няма да има стени ама каква парабола, какви ъгли и размери не знам. Трябва си някой светнат в тази област.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5551123 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5551124
                Последно редактирано от elbgt; 05-01-14, 01:40.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #38
                  От: 100 W LED фарче

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Рефлектора не е кръгъл параболоид, а е с 4 ясно изразени параболични стени. Нещо като пресечена пирамида с параболични стени. Когато отдалечаваш лещата при около 50 мм от диода петното става пълна проекция на диода барабар с несветещия ред. За кръгъл излъчвател сигурно няма да има стени ама каква парабола, какви ъгли и размери не знам. Трябва си някой светнат в тази област.
                  Рефлектора е с 4 стени, защото и петното на диода е квадратно. Кръгъл рефлектор просто се прави много по-лесно от това чисто технологично. Знаеш ли кривата му, да ти го направят е проблем никакъв. А за това си има софтуери за симулация.
                  Това че при определено разстояние на лещата от диода получаваш образ на диода е от лещата, а не от рефлектора. Имаш вече леща, имаш и разстоянието, на което искаш да е от диода. Значи имаш налични всички параметри от симулацията без кривата на рефлектора. Когато симулираш само по един параметър, задачата общо взето не е като за професори.

                  Целта е да имаш ясно изразено петно, без сянка около него и възможно най-малък ореол ли? Ако да, сянката при другите върху същия рефлектор е точно заради това че не съвпадат плътно със светлото петно, а в същото време образа е фокусиран и виждаш това тъмно петно, където няма рефлектор. Като си направиш същия като криви рефлектор, без квадратната част и съвпадне точно със светлото петно на искания диод, ефекта ще е точно същия.

                  Фенерчето ми от 20 кинта фокусира диода върху отсрещния блок перфектно - даже и жичките му се виждат - 4 секционен Cree диод е. Ама при него рефлектора почти не играе при тоя режим. Лещата не го вижда - при това разтояние от диода вижда единствено диода. Ореола е почти невидим.
                  Последно редактирано от sparkybg; 05-01-14, 02:06.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 100 W LED фарче

                    Тази пирамидообразна форма не е правилна ако търсения ефект е конусовиден лъч и кръгло петно. Направено е единствено заради квадратния отвор. По този начин петното е образувано от четири приблизително квадратни петна, разположени звездообразно. Много по-важна е дъгата на рефлектора, а в този случай е пренебрегната заради купешкия му вид.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #40
                      От: 100 W LED фарче

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Е верно ли, бе? И защо се мажат. Да не изгорят на слънцето ли?

                      Верно ли ви приличам на някой льохман?

                      С пасти мажехме до преди 10-15 години. Сега е 21-ви век, пичове !!!
                      Извинявай братле, че не съзрях от раз кой век е. Найстина глупаво от моя страна да задавам такива въпроси на човек с твойте възможности. Ще запомня да не правя такава грешка за в бъдеще.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #41
                        От: 100 W LED фарче

                        Всичко е ясно. Да влезе убития Сега остава или някой набързо да разработи и произведе подобен кит за някой истински, марков, най-добър, с най-добри параметри и прочее превъзнесен модел диод или да се окаже че бъркам и всъщност на пазара вече има такива и могат да се доставят. До тогава ща не ща се налага поради липса на каквато и да е алтернатива да продължавам да използвам тази серия на този производител на LED-ове които спират да светят от вибрации или от палене и гасене, параметрите им не съответстват на описаните и лумените им са китайски. А когато вземе да изгори "на или вибрационен или друг принцип" просто ще бъркам в кашончето с килограмови диоди и ще го сменям. Дано не ми се налага да го правя всеки 5 години На всичкото отгоре ще продължавам да неглижирам пастата, а ще си ползвам лепенките с неизвестен коеф. на топлопроводимост, защото колко повече мога да го охладя този диод от 35 градуса със вентилатор или 46 градуса без. Сега да не се намери някой да ме пита как точно му меря температурата, защото съвсем ясно съм го написал - с термодатчик върху самата плоча на диода и отново залепен безотговорно с термо лепенка и притиснат с планка чрез едно от 3 мм болтовете на диода. Разбира се, че този датчик е там временно, докато се убедя. че няма проблем с охлаждането. Ако някой друг колега въоръжен с познания и опит изработи нещо в тоя дух, но вече на база истински, марков и т.н. LED елемент силно се надявам да го покаже тук за да влезем всички ние останалите в час и да се възползваме от виртуалните му познания претворени в материален продукт.

                        Горното трябва да се възприема като едно шеговито обобщение на развитието на темата до сега и в никакъв случай като нещо с негативен отенък. Силно се надявам също всеки който занапред реши да коментира да е прочел темата от самото и начало преди да пише. И никой повече да не ме пита дали съм използвал паста или да ми отваря очите за други типове LED, ама от истинските, защото и ние сме яли бонбонки тик-так все пак

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Извинявай братле, че не съзрях от раз кой век е. Найстина глупаво от моя страна да задавам такива въпроси на човек с твойте възможности. Ще запомня да не правя такава грешка за в бъдеще.
                        Дано наистина си го възприел като шега и не си се засегнал, защото аз по принцип се изразявам малко дървено
                        Последно редактирано от elbgt; 05-01-14, 12:37.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 100 W LED фарче

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Всичко е ясно. Да влезе убития Сега остава или някой набързо да разработи и произведе подобен кит за някой истински, марков, най-добър, с най-добри параметри и прочее превъзнесен модел диод или да се окаже че бъркам и всъщност на пазара вече има такива и могат да се доставят. До тогава ща не ща се налага поради липса на каквато и да е алтернатива да продължавам да използвам тази серия на този производител на LED-ове които спират да светят от вибрации или от палене и гасене, параметрите им не съответстват на описаните и лумените им са китайски. А когато вземе да изгори "на или вибрационен или друг принцип" просто ще бъркам в кашончето с килограмови диоди и ще го сменям. Дано не ми се налага да го правя всеки 5 години На всичкото отгоре ще продължавам да неглижирам пастата, а ще си ползвам лепенките с неизвестен коеф. на топлопроводимост, защото колко повече мога да го охладя този диод от 35 градуса със вентилатор или 46 градуса без. Сега да не се намери някой да ме пита как точно му меря температурата, защото съвсем ясно съм го написал - с термодатчик върху самата плоча на диода и отново залепен безотговорно с термо лепенка и притиснат с планка чрез едно от 3 мм болтовете на диода. Разбира се, че този датчик е там временно, докато се убедя. че няма проблем с охлаждането. Ако някой друг колега въоръжен с познания и опит изработи нещо в тоя дух, но вече на база истински, марков и т.н. LED елемент силно се надявам да го покаже тук за да влезем всички ние останалите в час и да се възползваме от виртуалните му познания претворени в материален продукт.

                          Горното трябва да се възприема като едно шеговито обобщение на развитието на темата до сега и в никакъв случай като нещо с негативен отенък. Силно се надявам също всеки който занапред реши да коментира да е прочел темата от самото и начало преди да пише. И никой повече да не ме пита дали съм използвал паста или да ми отваря очите за други типове LED, ама от истинските, защото и ние сме яли бонбонки тик-так все пак



                          Дано наистина си го възприел като шега и не си се засегнал, защото аз по принцип се изразявам малко дървено
                          С най-добри чувства, изглежда че ежедневието ти е доскучало......, аз не видях някой да те критикува нещо.

                          П.П.
                          Ставам ти фен, ще следя написаното и направено от теб.
                          Последно редактирано от disko04; 05-01-14, 13:02.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 100 W LED фарче

                            Абонирам се за темата и чакам първите тестове в реална среда, ма като гледам времрто, пак мъгла и видимост............
                            Въпросче, от какъв материал е рефлектора?
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #44
                              От: 100 W LED фарче

                              Рефлектора е от някаква метализирана пластмаса. Не знам каква точно. Относно тестовете. Моята цел за предназначението на това фарче е за осветление на заден ход и то само извън пътя. При сегашната ширина на лъча от 50 градуса за нищо друго не може да се използва. Аз лично се ориентирах към този вариант, защото към стойката за резервната гума имам допълнителни конзоли за опционно оборудване в това число конзола, която се монтира лесно и бързо върху джантата на резервното колело, предназначена за прелокиране на третия стоп и задната регистрационна табела. Размера на фара е съобразен с пространството, което осигурява тази конзола, Регистрационната табела при мен е на бронята и това пространство ми е свободно:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130808_142824.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5551357

                              Нямам моя снимка с монтирано резервно колело и въпросната стойка и затова слагам снимки от нета:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jcr_rear_stubby_bumper_3.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5551355 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teraflex-rear-bumper.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5551356


                              Другия вариант е да се използва за фар с остро насочен лъч, но за целта фокусното разстояние ще трябва да се увеличи до около 50 мм, което в сегашния корпус не може да стане. Ще трябва да се изработи корпус по-дълъг с 40 мм, но това не влиза в плановете ми, защото нямам за какво да го използвам. Отпред и сега съм с достатъчно мощно LED осветление.
                              Последно редактирано от elbgt; 06-01-14, 09:06.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 100 W LED фарче

                                Благодаря, че така детайлно ни запознаваш с производството на това осветително тяло.
                                Имам и няколко въпроса.

                                До колко градуса работи устойчиво този диод при номинален ток?

                                В родната казарма на Т55 имаше "голяма луна" за нощно виждане. Когато се свали ИЧ филтъра и се освети с нея "бойното поле" "ставаше ден", но после като погледнеш настрани извън обсега на луната нищо не се видеше. При ЛЕД 100 вата няма ли така да се получи да осветява прекалено силно?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X