Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    То има ли 1,6 dci? Аз знам за 1,5 dci, което се слага на Дачии-Нисани-и-не-знам-още-на-какво и софтуерно (+май различни дизелови помпи и инжектори) му е зададено да има десетина мощности - от 70 до 170 к.с. Това, за което аз писах по-горе, е 101 к.с. с "Делфи" оплюваната система и турбина "Гарет". Данък - 20 лв./год. Скорост - къмто 190 км/ч. Разход 4 л./100 км. извън града (вкл. и със 190 по магистрала).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180222-172523.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5781618

    Не само компа се бъзика с вас ами и километража
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      То има ли 1,6 dci? Аз знам за 1,5 dci, което се слага на Дачии-Нисани-и-не-знам-още-на-какво и софтуерно (+май различни дизелови помпи и инжектори) му е зададено да има десетина мощности - от 70 до 170 к.с. Това, за което аз писах по-горе, е 101 к.с. с "Делфи" оплюваната система и турбина "Гарет". Данък - 20 лв./год. Скорост - къмто 190 км/ч. Разход 4 л./100 км. извън града (вкл. и със 190 по магистрала).
      Новите модели са с 1.6 дци, който измества 1.5 дци. 1.5 дци 82 к.с на Клио Симбол 50/50 градско/извънградско си гори 4,6 с климатик(зима/лято никога не се гасеше). Преди около 5г взехме едно на 65 000км.Беше служебно на жената. До ден днешен, вуйчо ми, които го кара, и ни споменава с добро.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Значи съм бил съвсем прав... Хибриден Лексъс RX със светодиодни фарове и други гъдели можеш да си купиш по-евтино от дизеловия Джип с що годе нормално оборудване (Овърленд).....
        Така, че нещата не са чак толкова страшни...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Не само компа се бъзика с вас ами и километража
          То в интернет много глупости пише. Има и GPS-и за целта. Ето ти един другар от Прищина колко вдига.
          И още някакъв.
          И туй без "изтърбушени еко-глупостиЙ"

          P.S. Някакъв румънещи засича на магистрала с 90 км/ч - нещо между 2 и 3 л. на 100 разход....
          Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 22-02-18, 17:35.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Значи съм бил съвсем прав... Хибриден Лексъс RX със светодиодни фарове и други гъдели можеш да си купиш по-евтино от дизеловия Джип с що годе нормално оборудване (Овърленд).....
            Така, че нещата не са чак толкова страшни...
            RX 450h AWD, ниво Business: Цена на модела: 119 950 лв с ДДС
            604.RDL.2 Overland 3.0L CRD V6 8-степенна автоматична 126.500
            Не знам какво е "ниво Business", но имам подозрения, че е като "Laredo" при Jeep. Щото според брошурката "Lexus" имат нива Eco, Comfort и Executive....
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Хибриди

              Да Боголюбе, Бизнес е най-ниското им ниво, ама като гледам - има доста екстри, дето джипката ги няма
              Например напълно светодиодни светлини (вкл.за мъгла), активен асистент за следене на лентата и т.н...
              Поне като гледам екстрите, които са ми важни - има си ги... Да, няма стъклен покрив, ама да ти кажа когато минавам през някое дефиле ей така се чудя как ли би било по-добре за главата ми ако падне камък отгоре - джамът навярно ще стане на сол, а стоманата макар и да се огъне - би ме предпазила по-добре
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Да Боголюбе, Бизнес е най-ниското им ниво, ама като гледам - има доста екстри, дето джипката ги няма
                6 450 лв. разлика при цени по около 120 000 лв. за всяка от колите, според мен не прави хибрида чувствително по-евтин, като разходът му е съпоставим с този на дизеловата джипка.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  То в интернет много глупости пише. .. [/URL]
                  Нали!
                  Ама за някой това не важи.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    6 450 лв. разлика при цени по около 120 000 лв. за всяка от колите, според мен не прави хибрида чувствително по-евтин, като разходът му е съпоставим с този на дизеловата джипка.
                    Хахаха, как завъртя обосновката Хибридът на времето си бе доста по-скъп от аналогичните автомобили и все още хората смятат, че това е така...
                    Като споделих тази информация в един момент ти започваш да ме убеждаваш, че хибрида не е чувствително по-евтин... Еееее, стига де
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Гагич видя ли, че Лексъса е с 5 години гаранция и включено в цената обслужване(масла и спирачки) за същия срок? И 10 год. гаранция на батерията.
                      Като усещане е класи над Вожда.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Като усещане е класи над Вожда.
                        Това за Slowtraveler да се пръсне от яд. Хем по-скъпа, хем по-кофти кола си е взел
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          НО - Лексус не е 4х4, а е ташак в това отношение. За лукс и електронни системи е друга планета.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            НО - Лексус не е 4х4, а е ташак в това отношение. За лукс и електронни системи е друга планета.
                            То и Grand Cherokee от новите не е баш 4х4
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Хахаха - съвсем не ме е яд...
                              Мисля бях споделил преди това - Лексъса го пробвах и просто не ми хареса като поведение за моите цели...
                              При малко сняг се оплита като пате в кълчища... Пък аз обичам да ходя по планините и зиме и лете...
                              Това не значи, че е лош автомобил - просто не ми легна на сърце...
                              А дали новият ГЧ не е баш 4х4 - за Гагич може и да не е... Производителя смята друго Личния ми опит от експлоатацията му ми говори същото
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                За Jeep всичко може да се каже, но не и, че не е истинско 4х4. Иначе на мен новия Вожд ми харесва само във варианта SRT и то не много - 450 коня отдавна е малко в този клас. Дизела си е безличен СУВ с каквито е пълно на цената на МЛ(почти). Бавния пътешественик да ми се сърди....
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X