Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Няма лошо ама искам пропорционално на отделените газове да почват рестрикциите. Примерно мойта бълва 5 единици, значи имам право на 5 километра за ден. Комшията бълва 1 единица, значи има право на 25 километра на ден.
    Значи елементарно.

    Акцизът на горивата се вдига и стават по 5лв, после повече.

    Работи се по въпроса.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Е мойта кола на газ или метан с какво пуши в повече?
      С разликата в КПД-то, при теб е 50%, а при котела в ТЕЦ-а - над 100% (словом - над сто процента)

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Дали ще се почне от комините или от колите, все ще е от полза.
        Така е. Но все пак колите ни трябват за да може комините да бълват, или да не бълват каквото и да било
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Хибриди

          Да, ама не е еднакво дали гориш литър гориво с МПС с катализатор или с 2Т?

          И ако ги гориш с нов камион с Е 6 пак плащаш на 40 литра за 100 км.
          Проблема е комплексен и не може да се реши само с повишаване акциза на горивата. Основното е, че глобалния администратор трябва да създаде условия в които да ти трябва по-малко енергия.
          Пример 1: Изолираш със стиропор, слагаш ПВЦ дограма, замърсяваш природата еднократно, но поне 20 години ползваш по-малко енергия.
          Пример 2: Организираш получаване на документи и вършиш административна работа без да ходиш до областния град, пускаш документи, чакаш, пак ходиш, пишеш, обжалваш, ходиш да получаваш...
          Пример 3: Организация на транспорта, за да се пести време и енергия. Дори само зелена вълна с 3-4 светофара в малък град пести време и енергия.
          Пример 4: Ако ги няма рекламите в браузъра и ТВ ще се спести 12-15% от времето...
          Има много, много други начини доказали ефективност в единични /частни/ случаи и няма проблем да се приложат за почти всички.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Най-правилно е населението да се намали и кореняците софиянци да си отидат по родните места.
            Така ще намалеят и комините, и автомобилите и дишащи и пърдящи метан.
            Това може да се случи по много начини, но първото е да се направи така, че живеещите като мен на село да не им липсва големия град.
            Е то и ти искаш "да се направи еди как си" ама това как се прави никой не знае. Иначе съм сигурен, че можеш да посочиш и кой да го направи.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Пример 1: Изолираш със стиропор, слагаш ПВЦ дограма, замърсяваш природата еднократно, но поне 20 години ползваш по-малко енергия.
              Да, особено ако за тия двайсет години през зимата не отваряш широко за да си проветриш, а през лятото въобще не вдигаш щорите и живееш като в катакомба

              За зелените вълни и аз онзи ден се бях замислил, много ми липсват.... карам по-бързо, съответно пърдя във/със колата по-малко, щото стигам по-бързо и двг работи по-малко. Пък и повече работа ще свърша или повече кафе ще изпия, все е полезно за икономиката.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Да, ама не е еднакво дали гориш литър гориво с МПС с катализатор или с 2Т?

                И ако ги гориш с нов камион с Е 6 пак плащаш на 40 литра за 100 км.
                Проблема е комплексен и не може да се реши само с повишаване акциза на горивата. Основното е, че глобалния администратор трябва да създаде условия в които да ти трябва по-малко енергия.
                Пример 1: Изолираш със стиропор, слагаш ПВЦ дограма, замърсяваш природата еднократно, но поне 20 години ползваш по-малко енергия.
                Пример 2: Организираш получаване на документи и вършиш административна работа без да ходиш до областния град, пускаш документи, чакаш, пак ходиш, пишеш, обжалваш, ходиш да получаваш...
                Пример 3: Организация на транспорта, за да се пести време и енергия. Дори само зелена вълна с 3-4 светофара в малък град пести време и енергия.
                Пример 4: Ако ги няма рекламите в браузъра и ТВ ще се спести 12-15% от времето...
                Има много, много други начини доказали ефективност в единични /частни/ случаи и няма проблем да се приложат за почти всички.
                А-а-а-а-а, ма нидьей тъй, ва, Генчев?! Кви са тия стЕрЕопори, утдье пари? Вместо да си туриш по едно кюмбе - я колко стари гуми има за гОрене? Па и старо мАсло за гориво на дизеляка дал бог, а ти - зелени вълни, гейщини некви!
                Много ми е интересно и искам да попитам колегата Иван Терзиев - той с какво се отоплява? Ако не се отоплява със стари гуми, със събрани от кофите за боклук найлони, пластмасови бутилки, стари синтетични пуловери, ЗАЩО, ЗАЩО НЕ ГО ПРАВИ?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Пример 5: Забраняваме бандитската топлофикация, и махаме оня закон дето с жената дава да се разведеш, с Топлофикация - не! Хиляди хора минаха на твърдо гориво, щото от топлото квот ти надпишат - това плащаш. Рекет като от мафия. Ни топломера си може да провериш, ни да се откачиш нацяло можеш.
                  Много ми е интересно и искам да попитам колегата Иван Терзиев - той с какво се отоплява? Ако не се отоплява със стари гуми, със събрани от кофите за боклук найлони, пластмасови бутилки, стари синтетични пуловери, ЗАЩО, ЗАЩО НЕ ГО ПРАВИ?
                  Нямам комин. На климатик съм. Щях да съм на дърва, ако имах комин.
                  https://chitanka.info/text/18249-banditskata-toplofikatsija-4

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Не, не са гейщини. Не съм се обръснал и вуната ми топли. Пия 1 ракия и кръвта ми кипва, пък като се сетя за наш'те правителства /не замо днешното, но и до колкото помня/ се припотявам.

                    Има много какво да се направи и трябва да се започне от единия край.
                    Аз винаги съм си мечтал за голям американ стайл пикъп, на сега си возя г*за на хонда джасс, лошото е, че през летния сезон карам мотоциклет, който гори повече от хондето. Но 1 път ходих на работа с велосипеда... и после в кръчмата вечерта надминах себе си, и 3 дена борих мускулната треска.
                    За лято 2018 пак обещавам да опитам да въртя педали.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Седнали хора да пишат с по няколко играчки да оправят екологията.
                      Напишете нещо за хибридите.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Седнали хора да пишат с по няколко играчки да оправят екологията.
                        Напишете нещо за хибридите.
                        За хибридите само четем, четем и мечтаем някой ден да си купим 20 годишен приус 5-та употреба.
                        А до тогава само пестим, пестим, зобим боб и стискаме г*за да не сриваме озоновия слой с метан.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          За хибридите само четем, четем и мечтаем някой ден да си купим 20 годишен приус 5-та употреба.
                          Горе-долу е така, лошото е че не ни се рискува със старите приуси. Макар че има и достъпни хибриди, които уж да са без проблеми. Обаче последния път като си купувах кола нямаше хибриден ван например.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Седнали хора да пишат с по няколко играчки да оправят екологията.
                            Напишете нещо за хибридите.
                            Къде ти е подписът? Стария?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Къде ти е подписът? Стария?
                              Искаш ли да ме провериш за вредни емисии?
                              Ако не го организираш тогава прочети новия ми подпис.
                              Последно редактирано от Даниел Чобанов; 13-12-17, 07:40.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Понеже темата малко се размеси с електрическите автомобили... Скоро ще тръгват електрически камиони в Германия, но още не на батерии -
                                http://www.hessenschau.de/wirtschaft...recke-100.html
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X