Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    То цената много зависи от екстрите, това е практически максимума. Рафката ми е малка. Последно карах такава рентакар преди 2 месеца. Не беше хибрид, но не мисля, че по размери се различава.
    Не, отвътре са идентични. Но 2.5 мотора е уникален...

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      73000 лева с практически всички екстри. И за планината и за града предпочитам голямата кола. Жената също. Ако става въпрос за офроуд си имам Гега.
      П.С. Току що се връщам от Белград, за около 900 километра, с круизконтрол поставен на 129 км./ч. по магистралата разход 6.4 литра. Адаптивния темпомат е блага работа!
      Интересно ми е какво си надградил за тия пари над оборудването на ЛК. Това че си комби дава още 2К над седана който съм харесал, ама останалите 6К къде успя да похарчиш

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        Интересно ми е какво си надградил за тия пари над оборудването на ЛК. Това че си комби дава още 2К над седана който съм харесал, ама останалите 6К къде успя да похарчиш
        А, трябва да гледам. Не помня. Горе долу - навигация Колумбус, безключов достъп, автоматично отваряне на капака на багажника, специален цвят, акустични стъкла и други дреболии. Само люк не съм сложил май.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Хибриди

          Защо ме кефи хибрида в 10 т. – RAV 4 h, 2.5, 4x4 197 к.с.:
          1. Акумулиране на енергията при забавяне, спиране, спускане.
          2. Вече се кефя на задръстванията и тръгни/спри – изключва се двигателя при спиране, което прави и автомобил със „старт-стоп” система, но хибрида има възможност да се предвижва на батерия премествайки се в задръстване или до следващия светофар.
          3. За разлика от други хибриди – предостатъчно мощност, изключителен мотор
          4. Няма празен ход – или се изключва или зарежда батерията
          5. Вариаторната скоростна кутия – дава възможност ДВГ да се експлоатира в относително неширок диапазон от режими без резки и значими изменения в оборотите –за разлика от обикновените скоростни кутии и автоматичните. Което (естествено) намалява/увеличава разхода.
          6. Мотора му дава независимост от ел. зареждането
          7. Перфектни настройки – почти не усещаш кога, какво прави и всичко функионира безупречно
          8. Екологично и финансово практичен
          9. Предостатъчно екстри
          10. Надеждноста и гаранцията
          Последно редактирано от ivied; 05-03-18, 18:34.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Ходих на тест драйв на РАВ4 хобрид, 190 коня, най-високо ниво на оборудване. Цена на табела 73К лева, промоция до края на месеца 70К лева
            Пълна скръб. Изкуствена кожа, пластмаса, висок разход. Като дадеш малко газ, не до долу, малко, такова виене се чува от двигателя, че ти се отщява да набираш. Върви прекрасно до 100, после и идва в повече. Определено не смятам че може да се чувствам добре дълго време в нея на 140 километра крайцерска скорост. Разход за 30К километра по компютър, 9.5, по време на теста 9. Нищо икономично не виждам в това. Може би само градско ще е доста надолу, но за смесена употреба не ми идва полезно. Дори дилърите в Тойота гледат малко встрани като започнеш с въпросите за оборудването и интериора, както и за разхода. Обюсни ми, че до Пловдив от София му дало разход под 7, ама със 100.
            Плюса му е тишината.
            Несравним ми е със супърба, за 10К по-малко.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Несравним ми е със супърба, за 10К по-малко.
              В момента съм в Нови Сад. Суперб-то тоя път даде разход София-Нови Сад 5.6 литра по компютър. По магистралата 125 постоянно, този път без круизконтрол. Имам пътуване до Будапеща и по Унгария, ще дам отчет като се върна.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                Пълна скръб. Изкуствена кожа, пластмаса, висок разход. Като дадеш малко газ, не до долу, малко, такова виене се чува от двигателя, че ти се отщява да набираш.
                Имам чуството, че караме или сте пробвали различни коли... Както и да е - не става- Лексъса не върви, Рав-а е с изкуствени кожи, пласмаса, гори много... Все едно при другите се използва само Луи Вуитон и орех...
                И нищо, че последното ми зареждане е 45 л. при изминати 665 км - 6.77 л. на 100 км...
                Да живее дизела!

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  ...И нищо, че последното ми зареждане е 45 л. при изминати 665 км - 6.77 л. на 100 км...
                  Да живее дизела!
                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  ...Суперб-то тоя път даде разход София-Нови Сад 5.6 литра по компютър...
                  Да, да живее дизела!
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Да, да живее дизела!
                    Недей, че пак ще мина на дизел и в града ще е 8-9 л...
                    иначе и тук като почти всяка подобна тема стигнахме до 5-те етапа за бензин/дизел:
                    1. отричане
                    2. гняв
                    3. псуване
                    4. депресия
                    5. примирение...

                    Та ще видим кое и как -и цените им след 5 години...
                    Иначе как беше: само Чък Норис кара дизел с газова уредба...

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      ...Та ще видим кое и как -и цените им след 5 години...
                      Толкова ли е важно това, че го споменаваш за пореден път в темата? Овехтяването щяло да бъде 50 или 60%. Е, и?
                      Достатъчно е след няколко години да се появи някакъв масов дефект в автомобила който възхваляваш, за да стане овехтяването му 70%.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Ами като набиваш едни 50-70 хилки за почти нов/или нов автомобил... не е важно ли? Какво се случва след 5 г. с цената? Или то, който има да ги даде не му дреме?! Няма 70% при хибридите - при дизелите може и да има... Иначе е макс. 30% за 5 г.
                        Последно редактирано от ivied; 11-03-18, 11:37.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          Ами като набиваш едни 50-70 хилки за почти нов/или нов автомобил... не е важно ли? Какво се случва след 5 г. с цената? Или то, който има да ги даде не му дреме?! Няма 70% при хибридите - при дизелите може и да има... Иначе е макс. 30-40 % за 5 г.
                          Не съм казал че е съвсем без значение каква ще е цената на автомобила след Х години, а че според мен не е от особена важност, та да се разсъждава задълбочено по въпроса.
                          Ако бяха "автоджамбазин" вероятно това би било основното което да гледам - маржът между купува и продава. Но не съм. И затова си избирам автомобилите по други критерии.
                          Още повече, в момента на покупка на автомобила не можеш да знаеш какво би било овехтяването на дадения модел. Можеш само да предполагаш. Предишният модел е имал пазарен успех и държи цена, новият се оказал провал и не го искат и в "надин".
                          Затова и съм на мнение, че подобни прогнози - какво би станало с цената след 5 години са по-скоро спекулативни. Да, за целите на спора в темата може и да вършат някаква работа, но нищо повече.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Определено - спекулативно или не - "държи цена" няма да важи за дизела. И в момента - ВЕЧЕ не важи!
                            Примери искаш ли?

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Пак спекулации. Смятам за по-практично да повдигна темата след 5 г. за да видим какви са резултатите.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                Имам чуството, че караме или сте пробвали различни коли... Както и да е - не става- Лексъса не върви, Рав-а е с изкуствени кожи, пласмаса, гори много... Все едно при другите се използва само Луи Вуитон и орех...
                                И нищо, че последното ми зареждане е 45 л. при изминати 665 км - 6.77 л. на 100 км...
                                Да живее дизела!
                                Абе човек, реагираш като ущипана госпожица. Аз изказвам собственото си мнение, основано на личен опит.
                                Обади се в тойота и виж какво е оборудването на равката която се продава в момента.
                                Вярвам на очите си. Ти разбираш ли, че и новата 150-ка е с изкуствена кожа. Според мен просто тоя сегмент за европа не им е важен като лукс. Натискат си на хибридната технология и това е. За града съм сигурен че става

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X