Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    - Стандартна, относително евтина, и направена лесна за механизирана смяна батерия, с която колата да може да мине примерно 50-60км. .
    Ако това ти е дневният пробег, трябва тази смяна да я предвидиш във всяко сутрешно пътуване - отклонение в курса, забавяне, задръствания... На мен лично ще ми писне на третия ден

    Коментар


    • #47
      От: Хибриди

      след година-две няма да е проблем и масовите електроавтомобили да изминават по 200 км на ден...
      ще се намери начин и за по бързо и масово зареждане
      а и хибридите - поевтиняват и се усъвършенстват...

      Коментар


      • #48
        От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Ако това ти е дневният пробег, трябва тази смяна да я предвидиш във всяко сутрешно пътуване - отклонение в курса, забавяне, задръствания... На мен лично ще ми писне на третия ден
        Никой не говори за дневен пробег. До тук не съм видял постановка в която чисто електрическа кола да не е включена в зарядна станция цяла нощ. По дефиниция електрическата кола сутрин тръгва напълно заредена. Никой няма да си вземе електрическа кола ако ще я паркира пред блока и зарежда с кабел от балкона.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #49
          От: Хибриди

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Аз отдавна съм разкрил тайната как да стане с електромобилите, ама все си трая да видя някой дали ще се сети за да мога после да се оплаквам че съм се сетил преди него...
          Някаква подобна идея се промъкваше по французко, ако не се лъжа.
          Акумулаторът се използва под наем или някакви подобни условия. Когато се изтощи, отиваш на батериостанцията и автоматизирани машинарии демонтират изтощения и монтират зареден.
          То едва ли има друга работеща схема. Ако акумулаторите са собственост на собственика на МПС, става доста деликатно. Оставяш нова батерия от порше, а ти слагат такава от 35 годишен москвич. Ами гадничко е някак...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            От: Хибриди

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Някаква подобна идея се промъкваше по французко, ако не се лъжа.
            Акумулаторът се използва под наем или някакви подобни условия. Когато се изтощи, отиваш на батериостанцията и автоматизирани машинарии демонтират изтощения и монтират зареден.
            То едва ли има друга работеща схема. Ако акумулаторите са собственост на собственика на МПС, става доста деликатно. Оставяш нова батерия от порше, а ти слагат такава от 35 годишен москвич. Ами гадничко е някак...
            Да, именно за това подобна схема може да проработи само ако се сменя само част от акумулаторния пакет, а не целия.

            Така или иначе опреш ли до подобна консигнационна схема - дали получаваш стар или нов е без значение. Така или иначе ще го смениш скоро с друг.

            Дето се вика може да е извънавтомобилна опция. Поршето ти просто ще дойде с гнездо за този стандартен акумулатор, консигнацията за който ще си платиш сам. Точно както си купуваш отделно газова печка и газова бутилка.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Никой няма да си вземе електрическа кола ако ще я паркира пред блока и зарежда с кабел от балкона.
              А колко хора имат (или могат да си позволят гаражи)...А какво ли ще стане,когато тока стане по-скъп от дизела и бензина?
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #52
                От: Хибриди

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                А колко хора имат (или могат да си позволят гаражи)...А какво ли ще стане,когато тока стане по-скъп от дизела и бензина?
                Колкото хора могат да си позволят електромобил, който струва майка си и баща си.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #53
                  От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Колкото хора могат да си позволят електромобил, който струва майка си и баща си.
                  Именно,прекалено скъпо удоволствие със съмнителни еко резултати.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хибриди

                    На настоящия етап - да. Едно време бензина е струвал по-скъпо от конския фураж. А автомобилите - по-скъпо от каруците.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      На настоящия етап - да. Едно време бензина е струвал по-скъпо от конския фураж. А автомобилите - по-скъпо от каруците.
                      Едно време бензина е бил отпадък при производството на ламбена газ...После дизела бил отпадък при производството на бензин...времена...Или по-евтино от фуража искаше да кажеш?
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хибриди

                        А сега токът е отпадък при производството на топло (парно и топла вода).
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          А сега токът е отпадък при производството на топло (парно и топла вода).
                          Човека от край време се стреми от пръдна боя да прави...ама пръднята винаги става по-скъпа от боята...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            ...ама пръднята винаги става по-скъпа от боята...
                            О, можеш да бъдеш 1000% сигурен че в деня в който електромобилите станат реална алтернатива - отдавна ще е измислен начин да се зареждат само със специален, автомобилен, акцизен ток, който ще се различава от "нормалния" ток само по цената си, и зареждането от другаде ще е сериозно престъпление. За такива работи можеш да имаш доверие на държавите - не само на нашата
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хибриди

                              а мен хибрида ме устройва... - и като цена, и като разход, и като данъци...
                              (колкото нормален нов Голф е - хибрида - не електромобила)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                а мен хибрида ме устройва... - и като цена, и като разход, и като данъци...
                                (колкото нормален нов Голф е - хибрида - не електромобила)
                                Да,наспамихме ти темата.Хибрида е друга бира...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X