Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    А честито!За УГБ става въпрос,нали!Има-нема 20-ина години връткаме с шнекове подобен звяр!И се подготви за сериозна битка!!!
    А а УГБ. От електро изграждане тия бурилки с тенденция да я направим с шнека да взима до 15-20м. Да наситим желанието на клиента за голяяяяяяяма дупка . Клиета изка голяяяяма дупка , да тръшне касата с бира у герану.
    Това в сверата на шегата (до някъде) ,а другата задача която трябва да изпълнява след преработката е да прави пилоти-микро пилоти. Ако ли не или за дърварка или на желязо (така я плаша да не се опъва твърде) .
    Срам ме е да я снимам в тоя вид . Тоя петък я докарах още не съм я прехвърлил , не съм я измил даже .
    Утре ще и щракна бурилната установка , хем да си кажете мнението.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      ...бурилната установка...
      Ного яко...срам те е да я наречеш сондажна апаратура, или какво

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Е то не е сондажна апаратура . Някакъв вид копачка на ями е ми се струва , с потенциал за сондажно апаратурче .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Вие съвсем заспахте в тази тема. През лятото разбирам, много работа е. А сега сигурно не можете да излезете от мазето

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            http://vbox7.com/play:5b1d8bc454 Не спим а ринем сняг ----- и планови ремонти.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Залезе ли слънцето почват да лепнат железата по ръкавиците .
              Уж да си седиме в къщи ама по цял ден седи ли се пред телевизора. Пък то от ремонтите неможеш да се оттървеш ,все има нещо да се прави.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:виетнамеца 017.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5345533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнек и редукт 016.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5345535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скоростна скор&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5345536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скоростна кути&#11.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5345537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:редукт управл 022.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5345538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:каре от скорост&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5345539Никой нищо не казва .Ето и виетнамеца .От както съм го купил не съм го пипал поради студа .Третата и четвъртата снимка са скоростната кутия за задвижването на шнека ако не се лъжа.Петата е редуктора на въртене на квадрата и управлението на цялата установка , а последната е карето от скоростната към редуктора на въртенето. Има потенциал в тоя руснак , да видим дали ще съумеем да го оползотворим за нещо друго освен трапове за стълбове.Не че няма нужда от нея и с това предазначение , но то няма да се загуби така или иначе . Идеята е да изработва сондажи до 15 и повече метра чрез удължаване (наставяне) на щанги под редуктора.С диаметр около 400мм . Хода на квадрата е 3 метра от , който полезен е 2,5м.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Предполагам че квадрата няма проход, т.е. ще буриш на сухо...така ли е?

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    Предполагам че квадрата няма проход, т.е. ще буриш на сухо...така ли е?
                    Няма ще се играе с шнек ,кофа разчитам на Слави да ме напътсва да я изработя поне ми обеща де . Той има голям опит с това сондиране , от тези който познавам .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Работната идея е да се монтира отделен двигател МТЗ (наличен) за да не се работи с този на Виетнамеца .А и като има предвид разхода и мощтноста на газковия. Да се повдигне малко сондажната платформа от рамата на камиона за да се увеличи разтоянието между редуктора на въртене и устието на сондажа. Да може да се работи с по дълги щанги за удължаване. Ваденето може да става и с лебедката на мачтата ,ако е възможно де

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Хм...не е УГБ това нещо!То си е направено само за дупки за стълбове!Работи на принципа на големите Касаграндета,ама в много по-малък мащаб!Ако му намериш приложение в този му вид ще е най-добре,защото преправянето /ако стане изобщо/ще ти коства много време и средства!А повярвай ми ,и пазара в момента не е баш гладен за пилоти!И при нашите УГБ-та имаме долен редуктор,но той предава движението на горния чрез квадрат,а горния е подвижен/чрез хидравлика/!А 15-ина метра на диаметър 400....зор ще видиш и то с бая маневри за чистене!250 с цели шнекове по-бива!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          "А 15-ина метра на диаметър 400....зор ще видиш и то с бая маневри за чистене!250 с цели шнекове по-бива! "
                          А той пазара на нищо не е гладен в момента , няма се предаваме я . Като не прави пилоти ще прави герани , а ако не прави герани ще чисти сняг с гребло и ще вади закъсали , а ако не чисти сняг ще му сложа перка отгоре и ще го пусна да лети . Щегувам се естествено.
                          Какво имаш предвид ,че на 15м при 400мм ще види зор ,кое би било пречка да ги прави ?
                          Вижда ми се презапасена машинка . За маневрите ясно там ще търся рицове (разионализации) . И да 250мм с цели шнекове е вариант , но що да не я напъна на 400мм . Не знам дали ще устиска .
                          Ако не устиска---- перката и и и .
                          Няма, смела машинка е това . Евтино скъпо , почнал съм я .
                          Последно редактирано от монио; 06-02-12, 18:24.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Началник за кофата сме се разбрали-имаш ми думата.Работа с кофа и наслагване на щанги е свързано с много маневри.Що се касае до квадрата давай смело нали го мерихме и се оказа че е 9на9 а моя е 8на8.Аз съм въртял и на 1600мм и няма проблем единствено щангите които ще наслагваш трябва да са стабилни за по голям диаметър.При мене нещата стават бързо но знаеш че имам един голям недостатък-- не мога да упражнявам натиск което е от голямо значени знаеш за къде.Да пукне пролетта ще се видим и ще коментираме.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:erlift[1].jpg
Прегледи:4
Размер:57.4 КБ
ID:5347411
                              Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                              Закъде сме без вас? Като начало да се преброим. Аз участвам.
                              Това за кога беше е е е е е ?
                              Не можах да намеря темата за водочерпенето с компресо така наречения аерлифт. Снимката дали не беше качена от Даракчиев.
                              Последно редактирано от монио; 16-02-12, 12:42.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Не мога да светна за какво става на въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X