Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Доста нагли са руснаците макар и скрити зад чужди гръб. Сравнявайте офертите. Явно ще трябва да се откажат, поставени в условията на конкуренция с нормални фирми те гарантирано губят. Обясних защо, при тях е нормално да се строи 2-3 пъти по-скъпо от нормалното понеже парите отиват за корупция.

    https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/03/29/3412080_sauditskata_arkad_e_nai-veroiatniiat_stroitel_na/
    Саудитската "Аркад" е най-вероятният строител на "Турски поток" през България
    Дружеството предлага да построи газопровода срещу 2.6 млрд. лв., а свързаният с Русия кандидат вероятно ще отпадне

    Самият опит да се продължи "Турски поток" през България е с доста съмнителна икономическа ефективност. Както и мераците на Баце за "хъбче" но това си иска по-подробен анализ. Отделно политическите рискове за които САЩ недвусмислено предупредиха.

    https://www.capital.bg/politika_i_ik...rez_bulgariia/
    И вторият пазарен тест за "Турски поток" през България е неуспешен
    Заявените от кандидатите капацитети са по-малко от търсените, затова "Булгартрансгаз" ги намалява още в опит да подпише с "Газпром"

    От това което чувам, Меркел за да запази "Северен поток-2" е заела позицията, че транзита през Украйна не трябва да намалява. Но това означава, че мераците на ББ да замести Украйна като транзитен възел за руски газ чрез този газопровод и "хъбчето" силно олекват. Не че не се очакваше и многократно му се намекваше, но той е много лаком и лесно кълве на разни тъпи предложения ако го излъжат, че от тях ще идват пари.

    Но има и друго нещо, "порциите". Доган му каза формулата на властта, да раздаваш порции. И наш Баце се старае да има какво да се раздава. Иначе следва ритник в задника. Което впрочем свали Орешарски. Не безплодните протести а това че спряха евротраншовете. И ДПС бързо калкулираха загубите след което последва "пиене на кафе"

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Гърци засега печелят търга на Булгаргаз за пълнене на Чирен (оня в мвтч),
      спот цените в EU в момента са яко надолу от 46лв./мвтч, защо дигнаха цената с 1% на газта за потребителите, не ми стана ясно
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        ...спот цените в EU в момента са яко надолу от 46лв./мвтч, защо дигнаха цената с 1% на газта за потребителите, не ми стана ясно
        Какво пък не ти е ясно. Это же русский мир, мы в нём живём!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Очаквано. Действително хитър ход с поканата на саудитците, Баце ми се вдигна в очите. Интересно той ли го е измислил или американците му го казаха? За мен по-вероятно е второто, пътем са и подшушнали на саудитците, те се имат. А руснаците вече бяха приготвили джобчето Това добре но с интерконекторите нямат това темпо а те са по-важните.

          https://www.dnevnik.bg/biznes/2019/0...ia_shte_stroi/
          Компания от Саудитска Арабия ще строи продължението на "Турски поток" през България

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Аз така като гледам- файда нямаме никаква от строежа на този "поток" .

            Също не ми е ясно и кое "хитрото" на баце Боко ?! Клекна на русняците .
            Сега очаквам и Белене да задейства .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Ако и за АЕЦ докарат такива %-и редукция в цената....
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Ако и за АЕЦ докарат такива %-и редукция в цената....
                На второ място е руският консорциум, "който ще поеме довършването" на тройно по-висока цена, ако саудито-италиенците се откажат. Аз отсега предвиждам как ще се откажат Най-малкото, щото ще строят с руски тЪрби, а цената им ще бъде определена от бЪртушките в размер, че да не могат да се вместят в параметрите на поръчката.
                #многоходовка & #опятьпереиграл
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Ако и за АЕЦ докарат такива %-и редукция в цената....
                  Да ти имам редукцията !
                  Един анекс после - и сме в телевизията !

                  А и не ми е ясно какво толкова сте се вторачили в строежа . Дали 2 милЯрда и нещо ше ги дадеме на араби или на русняци - все в г...з. - все ше ни излязат от джоба .

                  Основният въпрос е : за чий хой ни е тая тЪрба ?! Кинтите ше ги избиваме над 20 години от таксите за транзит , а същевременно една капка от газа нема да остане за нас - баце Боко вече заяви офицЯлно , че на на нас повече от сегашното количество газ не ни требе .

                  Значи хем ше помагаме на братушките (безвъзмездно) да си продават газа , хем същите братушки традиционно на нас ше ни го ... шиткат на двойно по- висока цена от тая , която им дават "фашисты" .

                  Бах ти и вечната и нерушима дружба !
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Съгласен съм, че е набутвация и че интерконекторите, и участието ни в течногазовия в Деддеагач са по-важни, ама
                    като са решили да харчат поне ще е с над 33% по-малко

                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Блажени са верующите
                      Горното мнение ми напомня блаженството на ББ как докарал инвеститори за АМ Черно море. Нямам спомен саудитци, кувейтци или китайци бяха, 'ама с много пари'
                      Също така ми напомня типичните за последните години обществени поръчки 'ще е по-евтино'.... Ама друг път ...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Най-малкото, щото ще строят с руски тЪрби ...
                        Не съм сигурен, че руснаците правят такива тръби.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Не съм сигурен, че руснаците правят такива тръби.
                          Така пише в нета. Все пак става дума за конвенционален надземен тръбопровод, тип "Газопровод "Дружба"". Тръбите ще бъдат от най-елементарните, естествено - на цена като космическа совалка всяка една тръба.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Не мисля, че ще могат да им извиват кунките. пАживем - увидим.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              пАживем - увидим.
                              Това "ArKad s.p.A." нали знаеш откъде идва?
                              И защо е с К, а не е "ArCad", както би трябвало да бъде?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Възможно.
                                компресорната румънска станция която ще позволи внос на румънски газ в България щяла да е готова тая година....
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X