Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    За потребителите е лесно и важно да измерим получените Мвтч,
    пък тия с тръбите дето доскоро продаваха квото си корумпират - да се оправят с какво и как ще си мерят доставките.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Газопроводи

      https://www.bulgartransgaz.bg/files/...dology_GCV.pdf

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Интересно
        "Международна рекомендация" #кто ли пише документите булгартрасгазови
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Да разбирам ли че с МВТч ще се измерва калоричността на газта? Защото аз имам подозрения че тя се мени!
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Да разбирам ли че с МВТч ще се измерва калоричността на газта? Защото аз имам подозрения че тя се мени!
            Пр. претакат по тръбата сгъстен въздух.
            Разните международни и борсови цени са в килоджаули.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Килоджаули, мегавати е едно и също. Енергия. По - правилно е да се мери енергия, газта си мени калоричността.

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Въздух точно и да не претакат, но газът е натурален продукт с много малко преработка, т. е. с непостоянни параметри и състав, отделно че и разните находища са с различни характеристики.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Въздух точно и да не претакат, но газът е натурален продукт с много малко преработка, т. е. с непостоянни параметри и състав, отделно че и разните находища са с различни характеристики.
                  И тъй като руският газ всякогаж, независимо от находището му, е най-хубавият и калоричен газ, затова когато го кОпуваме - в куб.м., а другите съмнителни газове - в мВт/ч
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Танто за кукуригу...
                    Та затова и не виждам къде е 'светлото бъдеще' в тази промяна...
                    Пак се мери обем, ама се умножава по един коефициент, който решат 'умните глави'... Кво'т ви кажат - туй ще е...
                    Ке си платите, и че плачите
                    Очаквайте промени в КПД на потребителите (все пак отнякъде някой трябва да плати разликата между реалното и виртуално положение)
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      .. (все пак отнякъде някой трябва да плати разликата между реалното и виртуално положение)
                      Именно - досега реалното беше пълен локум в полза на доставчика.
                      Сега всеки, стига да поиска, може да измери енергията която му е доставена.

                      Преди това - вентилатора е измерил обем газ и плащай.
                      в Украйна реверсния газ се оказал доста по-калоричен от пряко доставения....чудеса.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Има ли брояч на тръбата, който да показва колко МВтч са преминали през тръбата?
                        Вкъщи газомера показва в куб.метри обем, но сметката идва в киловатчаса и джаули именно защото на различните места калоричността на доставения газ е различна. Не е нужно да има брояч на МВтч на тръбата, това се прави въз основа на изчисления като знаеш какъв газ идва и откъде минава.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Именно - досега реалното беше пълен локум в полза на доставчика.
                          Сега всеки, стига да поиска, може да измери енергията която му е доставена.
                          Ха ха... Я ми покажи как ще си измериш енергията ако поискаш - с какъв уред?
                          И по какво ще се различава от сегашното положение?
                          А за Украина - сигурно имаш и независими източници на твърдението си
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            ...в Украйна реверсния газ се оказал доста по-калоричен от пряко доставения....чудеса.
                            В това няма общо как и какво се мери, а обстоятелството, че Украйна получава "европейски микс" т. е. в газа има съществен дял норвежки.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              В това няма общо как и какво се мери, а обстоятелството, че Украйна получава "европейски микс" т. е. в газа има съществен дял норвежки.
                              ... но пък произлязоха неочаквани затруднения на разпределителното дружество, които наблюдавах лично:
                              Първоначално публикуван от жител на Украйна
                              Откакто пуснаха другия газ, не можем да изхарчим толкова, че да надхвърлим лимита на "социалната" тарифа и сметките са наполовина

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Танто за кукуригу...
                                Та затова и не виждам къде е 'светлото бъдеще' в тази промяна...
                                Пак се мери обем, ама се умножава по един коефициент, който решат 'умните глави'... Кво'т ви кажат - туй ще е...
                                Ке си платите, и че плачите
                                Очаквайте промени в КПД на потребителите (все пак отнякъде някой трябва да плати разликата между реалното и виртуално положение)
                                В страните, където си имат истински хъбове (а не като Боковия хъб) си плащат джаули. Съставът е що-годе постоянен за отчетния период и за дребните сметки - така.

                                Освен това все ще се намери някой киселяк или група киселяци да поиска независимо измерване.

                                Едрите клиенти с едрите сметки ползват други методи и при тях е още по-точно.

                                А разни химически заводи направо си договарят от кой доставчик, ама това е за напреднали и ако има нужната тръба. В някои райони (щото има диверсификация и на разпределителите) можеш и да избираш - висок или нисък газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X