Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    ....се е намерил инвеститор да види печалба...
    Не е задължително това действие да е на печалба... Може да е било и принуда...
    Обикновено печалбата при такива леви схеми се вижда в друго поле - я политическо, я икономическо (то и първото пак клони към второто), но в друга сфера...
    Прилича малко на нашенските бартерни схеми, от рода - 'ти ще купиш този футболен отбор, а пък държавата ще ти даде еди-какво си, от което ти пак ще ни дадеш нашето си'...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Необходимостта от реализиране на печалба си е чиста проба принуда, така или иначе.
      Украйна си реши проблема с природния газ, предприема стъпки и относно петролния.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Газопроводи

        нещо не е наред. Откога Египет изнася нефтопродукти?

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Защо да не изнася?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Щото бях останал с впечатление че внася.

            Ама той пропан-бутанът е малко отделен пазар. България примерно изнася нафта и внася пропан-бутан.

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Египет е вносител на суров петрол, но има няколко рафинерии (мисля три).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Износител е "Египетско-Бахрейнска Компания за Газови Производни" от плаващ терминал в Рас Шукейр. Както и да е. Нали вече казах, на мен ми прилича на ЮАР-ските въглища...
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Американски шистов газ пристигна в Турция.
                  Както казват братушките: "Жиды (тоесть соросоЙды) поют, гои бесятся..."
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Мдам, докато не свалят руския дял в ЕС под 5%, запада няма да се кротне, си мисля.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Е, тя Турция не е ЕС...
                      То лошо няма, ама един такъв кораб, който плава от порядъка на два месеца 'по кръга' доставя май около 150-180х.куб.м. газ... Имайки предвид спецификата на товара, навярно обратно се връща празен, което също влияе върху цената...
                      На фона на 47 милиарда куб.м.газ общ годишен внос тази стойност е повече символична..
                      И доста ниска в сравнение с другите доставчици на Турция...
                      Така, че смятам, че тази операция има някакви други цели - демострация или натиск, но не и реална ефективност...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Корабът не е един, а само първият. Така че засега е натиск (от гледна точка на Газпром), после ще видим дали ще се превърне в ефективност.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          доставя май около 150-180х.куб.м. газ...
                          Това да е капацитета на един танкер? Струва ми, че нещо бъркаш числата. 1000 куб. метра газ са около 200 долара, 150 хил. куб. метра са около 30 хил. долара. Нещо ама въобще не ми се връзва.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Танкерът ги носи течни. Това малко разбутва сметката. 1000 "нормални кубични метра" в течно състояние са по-малко от 2 куб.м.

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Танкерът ги носи течни. Това малко разбутва сметката. 1000 "нормални кубични метра" в течно състояние са по-малко от 2 куб.м.
                              Ааа, ама тогава да не ги сравняме така:
                              "доставя май около 150-180х.куб.м. газ... ................На фона на 47 милиарда куб.м.газ общ годишен внос тази стойност е повече символична.."
                              Щото нали.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Това ми убягна. Танкерът носи нещо като 100 милиона нормални кубични метри газ. Върху 47 милиарден пазар е малко ама съществено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X