Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Аз пък като видя за нещо НАД 100 % - просто не го чета!

    Коментар


    • От: Газопроводи

      А трябва щом е за ток немците са продали излишъците си.
      Пък от 2016г. вятъра, вече не е вятър работа, в САЩ тока от тях е ~20$/мвтч. (поздрави на евтиния АЕЦ Козлодуй)
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Аз пък като видя за нещо НАД 100 % - просто не го чета!
        Що не верваш така? Убеждавам се, че някои хора съвсем са отвикнали да мислят, и се радват на всяка 'светла новина' от удобна медия... Пък ти не вярваш
        Германия покривала 100% с ВЕИ... Моооже... В някой момент... Но не може да кара само на ВЕИ поради посочените от по-горе причини.
        Я виж тука какво рисуват самите немци...
        Има там една равномерна база/основа, на която може да се опре енергийната система...
        И едни силно 'спекулиращи' производители, които постоянно се опитват да я разместят, ама се държи.. На кое? Ами вижте кои са производствата с най-висока минимална стойност за периода...
        Там може да видите и газта за какво я ползват...
        Айде колегите този път сами да се замислят кое какво е и защо е така...
        https://www.energy-charts.de/power.htm
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Пуснете отделна тема "Новости на енергийните пазари" за образоване, че хубавата за тръбите отива у лево
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            А трябва щом е за ток немците са продали излишъците си.
            Пък от 2016г. вятъра, вече не е вятър работа, в САЩ тока от тях е ~20$/мвтч. (поздрави на евтиния АЕЦ Козлодуй)
            Тук какво и къде ще духа? Фотоволтаиците са комуникативни, отворени към всичко за ток около тях, но чак пък...
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Газопроводи

              https://cleantechnica.com/2019/01/08...-more-to-come/

              И четем: Wind turbines generated some 10.8 TWh of electricity, of which 6.9 TWh came from land, 3.9 TWh from offshore. Wind power, which covered almost 9% of Dutch electricity use, showed no growth because no net capacity was added. The Netherlands has a very ambitious offshore wind program, with a target of 49 TWh in 2030, but this won’t kick in until after 2020.

              И това е страна, която добива газ....Ама някой се е сетил, че тая газ като я гориш става на един газ, дето го плащаме.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Газопроводи

                To не става само с четене - трябва и мислене... Като прочете за Германия - премина на Холандия...

                Я сравни колко е производството на АЕЦ Козлодуй само...
                Газовите ТЕЦ са скъпи, но реагират бързо и могат да покрият недостатъците на ВяЕЦ и фотоволтаиците...
                Гледам - и тук има хора, които реагират поляризирано от рода Русия/САЩ... Абе хора, не разбрахте ли, че истината е в Златната среда...
                Не отричането на даден избор, а максимално използване на ВСИЧКИ възможности...
                Ей го - днес ВяЕЦ в България покриват не повече от 0.5% (14МВт) от общото потребление - 4.6ГВт.... Да, общата инсталирана мощност е над 700Мвт, ама вятър няма
                Фотоволтаиците днес покриваха около 7-8% след обяд, ама слънцето се скри...
                И ми разправяте за възобновяемите... Да, лошо няма да се използват максимално, ама за да се запази устойчивостта на системата се изискват и 'невъзобновяеми' мощности..
                И не трябва да се приравнява това как било някъде и как тук....
                Ами бил съм по места, където целогодишно и равномерно духа вятър от едно направление със скорост 5-8м/с....
                Равномерен и постоянен до такава степен, че част от сградите имаха прозорци само от тази страна за да не влиза дъжд, а от другата страна - открито за да е проветриво...
                И температурната разлика рядко надвишаваше 2С независимо дали е ден или нощ... А през сезоните тази температура се променя с 5-6 градуса, плавно, със седмици докато достигне 'новата стойност'...
                Можете ли да го сравните с тукашните условия?
                Последно редактирано от slowtraveler; 07-04-19, 20:32.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Няма смисъл....
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Може, ама не ни дават да си копаме сами газта нито да си правим сами горивото за АЕЦ-а.
                    Господин преподавателю, проблема за теб е че не ни дават, а реалния е че не можем
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Господин преподавателю, проблема за теб е че не ни дават, а реалния е че не можем
                      Можем-можем. Имаме няколко газодобивни фирмички, оперират там, КЪДЕТО СА НИ РАЗРЕШИЛИ от Москва да вадим газ
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Господин преподавателю, проблема за теб е че не ни дават, а реалния е че не можем
                        Можем. Ако не друго, поне да си наемем някой да го вади или да го прави. Мераклии бол.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Можем-можем. Имаме няколко газодобивни фирмички, оперират там, КЪДЕТО СА НИ РАЗРЕШИЛИ от Москва да вадим газ
                          Да речем, че първите, за които би се сетил, ги познавам по-добре и по-отблизо от теб.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Можем. Ако не друго, поне да си наемем някой да го вади или да го прави. Мераклии бол.
                            Все около това да го извадим се въртите. Накрая става обичайното - голем го вадиме, ама мек. Но за това разбрах.

                            Кажи сега и за ядреното гориво.

                            Всичко можем да аутсорснем, също и да ни гледат чушките и доматите. Но технологичната изостаналост нараства застрашително, на прага на четвъртата технологична революция. Но така е щото не си стоите тука да планирате стратегически. На планирането се обръща, както би трябвало да знаеш, огромно внимание и се отделят ресурси за тази дейност. Но не и у нас.
                            Последно редактирано от Самодържец; 07-04-19, 22:13.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Може, тогава тая новина сигурно я помниш http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0...4288_at.1.html

                              За ядренто гориво ще ти разкажа допълнитено, но трябва да призная, че познатите ми технологии са от преди 30 години от ЕМФ в ТУ.

                              П.п. за стоенето у нас - стоях. И пак бих се върнал. Но само ако има смисъл.
                              Последно редактирано от NovemberCharlie; 07-04-19, 22:21.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Няма смисъл....
                                Така е, очевидно хоризонт повече от три години напред е мъка.

                                Когато започнаха масовите инвестиции във ВЕИ (2009) никой не вярваше(аз също),че Германия ще постигне първия си ден на 100% ВЕИ ток след по-малко от 10г...

                                Най-голямата еднократна енергийна инвестиция на човечеството също е ВЕИ, но готово инфо явно не се цени. Да си я намерят.
                                А да, и да приемат за нормално цена с +20% на тока тук (бля бля, требе ни АЕЦ Белене за 20млр.)
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X