Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ИФА

    А случайно да ти се намира снимка на лебедката и не е ли по хубаво лебедката да е отпред.
    Поздрави.

    Коментар


    • #47
      До: ИФА

      Немците,са сложили лебедката ,отзад .Отпред се работи по-лесно с нея,но така са преценили.Снимка не мога да ти кача щото ми е сложно,но ако намеря някой млад хакер ще го помоля.

      Коментар


      • #48
        До: ИФА

        В нашето градче има една такава зелена ИФА W50L (4x4) с лебедка отзад - не е никак зле - лебедката е доста силна и човека си вади доста пари с нея .Но аз мисля, че ако лебедката ти е отпред е по-добре, защото когато си в кабината и работиш с лебедката виждаш добре въжето и това, което дърпаш.

        Коментар


        • #49
          До: ИФА

          Абе аз мисля,че е най-добре да са две лебедките.
          И се замислям дали не може да се трансформира лебедка от Прага или Зил и да се постави на ИФА.
          Също и наапомпващо от 131 е добре ама не знам как е устроено , а пък военните Ифи ги имат горните две неща.

          Коментар


          • #50
            До: ИФА

            Лебедката на ифата е направена да работи във всички посоки;на зад на пред и на страни с ролки
            0887632135-Краси

            Коментар


            • #51
              До: ИФА

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Пропуснах да добавя ,че полезния товар на Ифа w50 е ~7000кг.
              А L60 около 11000кг.
              Става въпрос за моделите с двойно предаване които ще обсъждаме в темата.
              Леко, леко, че се отлепяме от земята. За макс. допустимо тегло може, иначе не. А че някои си мислят, че АЗЛК 408 е товарен автомобил е друга работа. Погледи и ми кажи на кой съвременен камион с 2 оси му дават толкова полезен товар? Най малкото гумите са малко.
              Лично ифата не ми допада като дизайн - тясна предна следа, претоварени се усукват ужасно, тясна рама. 4-цилиндровия мотор също. Л60 е по добре
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #52
                До: ИФА

                Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                Леко, леко, че се отлепяме от земята. За макс. допустимо тегло може, иначе не. А че някои си мислят, че АЗЛК 408 е товарен автомобил е друга работа. Погледни и ми кажи на кой съвременен камион с 2 оси му дават толкова полезен товар? Най малкото гумите са малко.
                Лично ифата не ми допада като дизайн - тясна предна следа, претоварени се усукват ужасно, тясна рама. 4-цилиндровия мотор също. Л60 е по добре
                Колега,ти явно никога не си карал такъв камион.W50L е с двойна гума отзад ,и следата му е като на всеки друг камион,за усукването важи за камионите без предно,другия вариянт е с усилени ресори .Л60 с балонните гуми на кал е като шейна на спускане,и частите са главозамайващи.W50Lе по оптималния модел и има товароносимост 5 тона.хидравлик,и блокажи на въздух.Иначе за проходимост Прагата бие всички без Урала,но да не ти се налага да я караш.Мизерия пълна.

                Коментар


                • #53
                  До: ИФА

                  Ето една инстересна Ифа в Приморско, която снимахме по-време на Сузуки срещата.Голям Звяр

                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #54
                    До: ИФА

                    Това чудо е с гуми от комбайн?Ето как човек винаги може да научи нещо.С тия гуми предполагам ще върви повече,но не знам колко товар носят.

                    Коментар


                    • #55
                      До: ИФА

                      А няма ли да троши дифове ,полуоски и карета с тез големи гуми?
                      Иначе доста злобно изглежда с тях.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ИФА

                        Ифата си е ифа.Добър за времето си асфалтов камион.На равно гори дори под 16/100 що годе добра возия.На мокро и в гората провал макар, че някои имат блкаж на дифа(това за обикновените).Ако си на наклон и включен блокаж при първото пробуксуване задния мост е под брега.Празна и на равно бяга.Аз лично съм поддържал 100.Сложиш ли и товар и молко баир става бавна та дори мудна,но 9тона пясък си ги отнесе от Асеновград до Кръстова гора(баир сериозен) даже и не загря.Те по принцип трудно загряват като имат охлаждаща течност и се върти перката.Паленето е на 24 а инсталацията на 12 волта.Мойта беше всичко на 24 волта по-добрия вариант.
                        При W50 4х4 нещата стоят по-добре по горските пътища.Блокаж на всичи дифове.Има 2 пневматични ключа.Единия включва предния мост и блокажа на задния едновременно и втрия блокажа на предния мост.Става 4х4 отвсякъде ,но гледай да няма страничен наклон и да не завиваш щото ако върви върви без да завива и по наклона.Затова някои слагат още един ключ и става с тривъзможности-включва преден мост,включва блокаж на заден мост ивключва блокаж на преден мост.Натоварена и включени всички блокажи задните полуоски се оказват по-слаби.Използваните в гората ифи имат слабост на усукани и напукани шасита.За проходимост не може да се каже , че е кой знай каква особено с нормални двойни гуми.Един колега се влачи 200 метра на зад с лебедка от дърво на дърво , не беше стръмно но имаше неравности(дупки като ями) и кал само да ми покаже, че може без помощ(дърпане) , а триозчето си мина със същия товар даже без да включа преден мост.Просто единичната гума е по проходима.Мойта обикновена ифа е продадох след първия допир до мокра трева и кал.За гората , тревата и калта камионита са зил157,зил131 , УРАЛ и на първо място КАМАЗ 6х6 единични гуми.Това са моите впечетления.

                        Коментар


                        • #57
                          До: ИФА

                          На времето имах 4х4 ИФА с единичните балонни гуми карах я около една година без никакви проблеми вярно купих я на 27 000 километра от Берлин. Хубавото на ифите W 50 че конструктивно са направени да можеш да си ремонтираш почти всичко сам съединител се прави за няма и два часа скоросната кутия е свързана с двигателя посредством карданче и се сваля само то и една алуминиева камбана основен ремонт на двигателя се прави без да вадиш блока общо взето много добре конструиран камион особено ако е за лично ползване и не разполагаш с подходяща сервизна база.До колкото си спомням по документи двигателя се водеше 140 конски сили .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            До: ИФА

                            Малко позападна темата ама днес тоя звяр дойде да разпръсква тор и случайно го мернах и го снимах естествено-



                            Има още снимки но нещо не искат да се качат ще пробвам пак и ще ги добавя по късно.
                            Eто останалите снимки





                            Последно редактирано от sparow; 11-10-08, 22:49. Причина: добавяне на снимки

                            Коментар


                            • #59
                              До: ИФА

                              темата е нещо позападнала,но да се допитам с вас,защото с един приятел ,който кара дърва ,се заформи един спор.
                              колко вози ифа 4ка с двойни гуми отзад,без предно? той казва ,че кара 10кубика.май са множко.?
                              същата ифа,но с двойно и широки предни гуми,задните-двойни?
                              тунингована ифа /моя дизайн/ 4х4,единични отпред,двойни отзад,двигател от 6ца.?с турбо
                              на ифите съответно 4ка и 6ца трябва ли кран за в гората?
                              дървата се редят на каросерия 2реда,метър високи,по цялата дължина.
                              той има един камион форд и с него с тази конфигурация -метър ,два реда,кара 10кубика,бук.отзад е с двойни гуми,4х2 около 150кс.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ИФА

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                темата е нещо позападнала,но да се допитам с вас,защото с един приятел ,който кара дърва ,се заформи един спор.
                                колко вози ифа 4ка с двойни гуми отзад,без предно? той казва ,че кара 10кубика.май са множко.?
                                същата ифа,но с двойно и широки предни гуми,задните-двойни?
                                тунингована ифа /моя дизайн/ 4х4,единични отпред,двойни отзад,двигател от 6ца.?с турбо
                                на ифите съответно 4ка и 6ца трябва ли кран за в гората?
                                дървата се редят на каросерия 2реда,метър високи,по цялата дължина.
                                той има един камион форд и с него с тази конфигурация -метър ,два реда,кара 10кубика,бук.отзад е с двойни гуми,4х2 около 150кс.
                                Колега имал съм ифа 4-ка без предно ,и мога дати кажа че спокойно кара 10 кубика дървен материал без значение какъв е.А относно крана ,ифата на АВАТАРА е с кран.
                                0887632135-Краси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X