Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ИФА

    карам си я 4 години от как съм си я купил и е супер и понеже ифата е вече антика се запасих с резервни части занапред ако някой иска литература за нея имам каталога с всяка една част и сервизна книга за ремонт утре ще прегледам на колко килонютона се притягаха но със сигурност притягаш на по малко от 18 ако това е максимума и след известен пробег притягаш отново до 18

    Коментар


    • От: ИФА

      военния вариант и селскостопанския нямат разлика, скоростните кутии са едни и същи блокаж на преден и заден диферинциал по отделно или заедно, ифата в тоя си вариант е замислена и направена за въоръжение ,но в последствие намира приложение в селскостопанската механизация

      Коментар


      • От: ИФА

        Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
        Здравейте като видях тази тема душата ми живна мислех си ,че повечето ифи са вече претопени от скрап но се радвам да чуя ,че все още някой не се отказал и иска да си я стегне браво !!! И аз имам една ифона така и казвам галено за да ме слуша докато я карам [ATTACH=CONFIG]429411[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429413[/ATTACH]боря чернозема с нея или по точно торя и тая машинка е незаменима
        Тя свети твоята ИФА , а части има защо ти е да се запасяваш .
        Моята кабина беше преди седмица много изгнила (изкърпих я вече) та търсих чисто нова ,по доставчици ,складове ,но не намерих .Има на Виетнамка, Газка ,Шкода- кабини ,калници,ламарини на ИФА няма нищо

        Коментар


        • От: ИФА

          Возил съм се на Ифа торачкаиз нивите и бех изумен какъв змей е и то с 4 цилиндровия мотор.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: ИФА

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            Колеги с какво усилие се стягат главите на баба ИФА .
            Здравей колега ето килограмите за притягане и редаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0733.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5355908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0730.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5355907отвиването е по обратния ред на числата

            Коментар


            • От: ИФА

              Значи 16кг. Благодаря и на тебе колега .
              Сложих на баба ИФА почти нов двигател от тези на ЕОН ,та сменях гарнитури и тн. , и след проберг пак трябва да се претегнат главите .Бях забравил с колко ги затягахме .

              Коментар


              • От: ИФА

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Значи 16кг. Благодаря и на тебе колега .
                Сложих на баба ИФА почти нов двигател от тези на ЕОН ,та сменях гарнитури и тн. , и след проберг пак трябва да се претегнат главите .Бях забравил с колко ги затягахме .
                Утре започвам да торя предсеитбенно за пролетници с ифата и ще е зор в изораното, понеже нямам втора скорост, лоста изключва като се натовари и преди 2 години свалих скоростната кутия понеже третата изключваше, смених синхронизаторите и трета запечатка и се оправи, но втората изчезна и така две години без втора, зимата няма ядове на 4та работна и торенето спори ,но в дълбоката оран натоварен с 3 тона не 4 така се зори

                Коментар


                • От: ИФА

                  Здравейте колеги , обръщам се към вас най- вече за информация дали случайно някъде има Ифа Мултикар м25 4х4 , разгледах почти всички обяви но явно в България ги няма... Ето как изглежда:
                  http://images03.olx.cz/ui/11/46/37/1...stvi-Praha.jpg

                  Този модел които е от снимката е със гуми и джанти 15 цола
                  http://www.tregi.de/fotos/thumstbl.p...c54ef84423efea

                  Ако някой има някаква иформация за този камион ... а дори и само за джанти 15 цола моля пишете ми на скайп rc_cars_89
                  Благодаря ви предварително

                  Коментар


                  • От: ИФА

                    До колкото знам за мултикар джантите се режат и се правят на 14 или 15 цола по желание . Това упражнение ще го правя скоро време на един приятел чакам го да ми докара джантите в работата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: ИФА

                      Здравей колега .. има едни джанти които се използват за ремаркета и селскостопански машини... и те се водят универсални ето ги :
                      http://xarchiwum.pl/kolo-10-75x15-3-...501524495.html
                      но явно в БГ ги няма ,то какво ли има все сме прецакани.

                      Ние имаме мултикар м25 със джанти 13 цола но искаме да го качим на 15 цола ... на мен ми се искаше да си взема като тези от клипа :
                      http://www.youtube.com/watch?v=QQupz18JXcY



                      А аз като цяло си търся Ифа мултикар 4х4 .. иска ми се малко да си го барна защото съм им яко фен
                      това чудо е много проходимо ...

                      Коментар


                      • От: ИФА

                        Тези джанти доста приличат на джантите от балировачка К454.При К454 джантите са с 6 отвора,а при сенокосачката Е-301 и 302 са с 5 отвора.Всички колесари за хедери на комбайните Е са с такива джанти.

                        Коментар


                        • От: ИФА

                          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                          Тези джанти доста приличат на джантите от балировачка К454.
                          Лошото е,че на тази точно техника гумите са със шибан размер,15,3 или 15,5 цола.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: ИФА

                            Размера е 10/15,3.

                            Коментар


                            • От: ИФА

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Лошото е,че на тази точно техника гумите са със шибан размер,15,3 или 15,5 цола.
                              В град Гоце Делчев,едни момчета внасят от Гърция такива гуми 15,5 цола за балировачка,но и цената е доста солена по 250+лв за брой.

                              Коментар


                              • От: ИФА

                                Колеги имам един въпрос. Какъв е размера на балонните гуми за ифа торачка,като тази от по-горните снимки. Намерих си 4ри джанти и искам да оборудвам Зил-а с такива,из нета намирам слаба информация и горе доло какви цени държат нови.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X