Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ИФА

    Ифата е страшна машина на W60 мисля,че бяха 6 цилиндрови или 4 не съм много сигурен,но проблема е че като се натовари мн лесно се обръща ...

    Коментар


    • #77
      До: ИФА

      Първоначално публикуван от uaz_95 Преглед на мнение
      Незнам дали знаете обаче W50 нямат модел 4х4.
      А Голиата„ако знаеш кво е тва“какъв е?Е това как гила из нивите Бога ми требва да го видиш.Мани другото ами разхвърля и торНепобедима машина
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #78
        До: ИФА

        приятел има такава и кара дърва с нея от 10-15г.

        Коментар


        • #79
          До: ИФА

          Кой каза че Ифа-та се обръща лесно а ето и целия албум http://dino412.snimka.bg/automobiles/ifa.420691 старите машини също са Ифа.
          0887284106-Митко
          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

          Коментар


          • #80
            До: ИФА

            ифа л60 покрива 15 метра с едно минаване на торачката и на ден ако имаш сериозен шофер тори по 1000 декара.има и прьскачка специално за ифата.има и ремарке специално за л 60.

            Коментар


            • #81
              До: ИФА

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              приятел има такава и кара дърва с нея от 10-15г.
              Че кара йош 15наесе
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #82
                До: ИФА

                Абе Ифа... камиона стои на място пък кардана се върти.
                E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                Коментар


                • #83
                  До: ИФА

                  Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                  Абе Ифа... камиона стои на място пък кардана се върти.
                  Значи не си схванал едно от основните конструктивни предимства на този камион скоростната кутия не е директно зацепена за двигателя а чрез кардан съединителя го сменям сам за един час. Като цяло IFA W 50 е изключително ремонтопригоден в домашни условия дори и основен ремонт на двигателя се прави на място без да вадиш блока.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    До: ИФА

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...едно от основните конструктивни предимства на този камион скоростната кутия не е директно зацепена за двигателя а чрез кардан съединителя го сменям сам за един час. ...
                    Да така е, ставаше бързо и лесно, но се правеше и често. Имах прицеп с двойна кабина, движеше се един месец в годината карах слама/от 2,5 до 5 тона/ и правех съединител два пъти на сезон /месец/. Колегата правилно каза - Ифа.
                    Преди четири години я "подарих" за 2000 лв, а купувача взе че я наряза за отпадъци. Яд ме е щото като за "Ифа" беше стегната и поддържах.

                    Коментар


                    • #85
                      До: ИФА

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Значи не си схванал едно от основните конструктивни предимства на този камион скоростната кутия не е директно зацепена за двигателя а чрез кардан съединителя го сменям сам за един час. Като цяло IFA W 50 е изключително ремонтопригоден в домашни условия дори и основен ремонт на двигателя се прави на място без да вадиш блока.
                      Схванал съм ги, бъди рахат. Само, че не са основни. Един вид поусложнена е конструкцията за да е по-лесно за ремонт. Това са "допълнителни предимства". Разбира се това като се разгледа в контекста на предимства и недостатъци. Все пак един излишен кардан. Но ако не е той, ще трябва висящ лагер. Абе въпрос на конструктивно решение. Нали знаеш мнооого компромиси. Мисля за времето си ИФА-та е изиграла ролята си. Въпреки кусурите си вършеше работа. То не може един камион да става за всичко. То си има предназначение, ама ние искаме да става за всяка работа.
                      Последно редактирано от plamenlori; 20-09-09, 13:06.
                      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                      Коментар


                      • #86
                        До: ИФА

                        Като цяло IFA W 50 е изключително ремонтопригоден в домашни условия дори и основен ремонт на двигателя се прави на място без да вадиш блока.[/QUOTE]

                        И други двигатели се правят на място. На Шкода например съм сменял ризи, бутала, биелни и основни лагери на пътя, без канал. Това ако няма нужда от шлайф. Не смених само първия основен, за да не отварям агренажа, много работа си е. Първият лагер е най-намазан и кара по-вече. Повтарям, на пътя съм и камиона е натоварен и със срок доставка. Вече чувам как напира въпроса, "Как свали коляновия вал". Не го сваляш. Разхлабваш всички лагери и сваляш един по един. Горната черупка се промушва. Само на Първия не може. Тегло и мъка.
                        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                        Коментар


                        • #87
                          До: ИФА

                          Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                          Схванал съм ги, бъди рахат. Само, че не са основни. Един вид поусложнена е конструкцията за да е по-лесно за ремонт. Това са "допълнителни предимства". Разбира се това като се разгледа в контекста на предимства и недостатъци. Все пак един излишен кардан. Но ако не е той, ще трябва висящ лагер. Абе въпрос на конструктивно решение. Нали знаеш мнооого компромиси. Мисля за времето си ИФА-та е изиграла ролята си. Въпреки кусурите си вършеше работа. То не може един камион да става за всичко. То си има предназначение, ама ние искаме да става за всяка работа.
                          Сто пъти предпочитам втория кардан пред алтернативата да свалям 200 кила скоростна кутия за смяна на съединител. Свалял ли си на ЗиЛ или Шкода скороста кутия на двора? Аз съм свалял ама се събирахме поне 4-5 човека за пускането и дигането.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            До: ИФА

                            Неколко пъти съм свалял на Европата.Чанч си е с един гущер и сума ти трупчета.Ама става.А в Италия ми дадоха количка за скорости дигаш и на лево и на десно и нагоре и нодолу.И шо ти душа сака и накрая 1400 марки за ползване сервиз и количкаВих към луната
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #89
                              До: ИФА

                              айде и за да се включа,че се заформи интересна дискусия.
                              съединитела се сменя за максимум 2часа,като се сваля карданчето и камбаната.
                              кутията тежи около 100кила,и се сваля най лесно с въжета през шасито ,после се качва пак по същия начин,това става от двама човека,иначе не е работа да ес въргаляте отдолу и да викате цялата махла...
                              иначе наистина ифата е правена с изцяла ремонтопригоденост,двигатела се прави в кабината,защото тежи 540кг. и е доста трудно сваляне/качването,тъй като кабината не се вдига.
                              единствения недостатък е,че ако се кара само с вода,зимата, се цепят водоппроводите и после тече хронично и не се затича.
                              в момента съм намерил една ифа фуражовоз в лошо състояние/педалите са затегнали,не много добър външен вид,кабината е в лошо състояние,отвътре,/ ще преговарям да я продадат за желязо за малко пари и като вижте по коледа съм се обзавел.ама какво ще я правя като е реновирам,като това ми е мерака.че работа няма,няма,.
                              това е камбаната и малкото карданче

                              кръга на охлаждането

                              долу в картера е топлообменника,малките радяторчета са на парното.
                              ако некой ме трябва ремонт на скорости,имаше едни в Гривица,ама беше одавна,сигурно още са там,правят ремонт на скорости на камиони.
                              иначе на ифата и с ремонт и без скоростите реват като тигър.
                              Последно редактирано от sparow; 20-09-09, 20:11. Причина: snimki

                              Коментар


                              • #90
                                До: ИФА

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Сто пъти предпочитам втория кардан пред алтернативата да свалям 200 кила скоростна кутия за смяна на съединител. Свалял ли си на ЗиЛ или Шкода скороста кутия на двора? Аз съм свалял ама се събирахме поне 4-5 човека за пускането и дигането.
                                Сърбал съм им попарата.ЗиЛ,Маз,ГаЗ,УаЗ,БелаЗ,Шкода,УраЛ,Рено,МерцедеС,ИфА и каквото още не се сещам.На ЗиЛ-а кутията не е от най-страшните. Все пак държи се лоста от кабината. Виж за Шкодата си трябва количка или да приспособиш някаква рамка или конструкция и с коланите. Абе като ти дойде до главата Неволята ще те научи. А свалял ли си кутия на бордова Шкода с пломбиран товар.
                                Последно редактирано от plamenlori; 21-09-09, 15:05.
                                E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X