Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Здравейте, господа! В последно време започнах да разглеждам по-задълбочено тези два уникални модела на ГАЗ - Молотовката и Виетнамката. Допитвах се оттук-оттам за разна информация, за да разбера кой от тези два модела е по-добрия . Молотовката доколкото разбрах е с 6-цилиндров редови двигател (бензинов),3500 куб.см..Нейната прилика с Виетнамката е, че и двете са с двойно предаване (4x4).В кабината на Молотовката се побират 3-ма човека (с шофьора),а нейната максимална скорост е 65 км/ч и харчи 30л/100км... Виетнамката обаче е с 8-цилиндров V-образен двигател, също бензинов, и за разлика от Молотовката двигателя е 4300 куб.см..Двойното предаване си остава прилика.В нейната кабина спокойно се побират 2-ма човека.Максималната й скорост е 90 км/ч и рзхода на гориво е също 25-30 л/100км......Това е информацията,която успях да събера, но все още немога да реша коя ГАЗ-ка е по-добра, затова задавам този въпрос на вас.Надявам се че ще ми помогнете с отговора!Благодаря предварително!!!

  • #2
    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Виетнамката е със самоблокиращи диференциали и на двата моста.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Няма място за сравнение между двете.Виетнамката е по добрия избор.
      малко са ти грешни данните.Молотовката празна на дълго гори 22 бенз.Виетнамката около 25-28.и двете могат да вървят с 100км.виетнамката и повече.виетнамката има по голяма кабина.

      Коментар


      • #4
        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        В какъв смисъл "по-добра", ако ще правиш музей - взимай и двете, равностойни са?! Ако ще вършиш работа, по-новата!
        А на Виетнамката двигателя е вътре в кабината, така че казаното за вместимостта е вярно.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          виятнамката е един вид по-осъвършенствана молотовка има самоблокирашти диференциали което я прави по-проходима по моштен двигател та от двете виятнамката е по добра
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #6
            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Aма тия самоблокиращи касети на мостовете съм виждал как при малка кал и лек страничен наклон неможе да се движи и излиза от пътя, а Молотовката минава, така че си е до конкретни условия всяка ситуация за сравнение, това е само един пример все пак, но и аз залагам на Виетнамката:
            1 Хидравлика
            2 Самонапомпващо у-во
            3 Блокажи
            4 V8 пъргав двигател
            5 По бързи мостове
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              4 V8 пъргав двигател
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Aма тия самоблокиращи касети на мостовете съм виждал как при малка кал и лек страничен наклон неможе да се движи и излиза от пътя, а Молотовката минава, така че си е до конкретни условия всяка ситуация за сравнение, това е само един пример все пак, но и аз залагам на Виетнамката:
                1 Хидравлика
                2 Самонапомпващо у-во
                3 Блокажи
                4 V8 пъргав двигател
                5 По бързи мостове
                Да, за самоблокиращите касети и аз съм на това мнение.Също съм чувал, че и Уралите имали такива.Но за Виетнамката новото, което научих е, че е с хидравлика - това означава че е истински звяр .Благодаря ти за информацията, както и на всички останали!Очаквам още коментари по темата!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  карам и двете, за в гората по добро от виетнамката с дизел (юмз) няма .

                  Коментар


                  • #10
                    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    А Виетнамката не е ли по-добре да е на бензин отколкото на дизел?(Дори сега дизела е по-скъп от бензина...).

                    Коментар


                    • #11
                      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Kолегата,сигурно е слагал мотора преди време.Иначе съм с много добри впечатления от Виетнамка с Булгаров мотор и 5 скорости от Зил.Но сега времената са други и слабия мотор на Юмз и цената на нафтата не ме кефят .

                      Коментар


                      • #12
                        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                        Няма място за сравнение между двете.Виетнамката е по добрия избор.
                        малко са ти грешни данните.Молотовката празна на дълго гори 22 бенз.Виетнамката около 25-28.и двете могат да вървят с 100км.виетнамката и повече.виетнамката има по голяма кабина.
                        Само на страничен наклон 63 е по устойчива от 66.Карам и двата модела.
                        Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                        Коментар


                        • #13
                          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          С двойно и бавни расхода на виетнамката колко е.........че чета някакви цифри преличещи за ДОДЖ ВАЙПЪР.Аз имам молотовка с перкинс мотор.За проходимос 1+ за виетнамица.
                          "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                          Коментар


                          • #14
                            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                            С двойно и бавни расхода на виетнамката колко е.........че чета някакви цифри преличещи за ДОДЖ ВАЙПЪР.Аз имам молотовка с перкинс мотор.За проходимос 1+ за виетнамица.
                            Ако изминеш 100км. на 1 бавна ще заковеш 100 на 100.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              На 1 бавна и двата модела горят много. За това смело можем да го смятаме на мото час а не на километър.
                              Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X