Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    О-о, Шкодата си е една коренно различна и съвсем истинска машина. Тази тема е за едни по-други "автомобили".

    А "стохилядниците" си ги имаше докрай. Много добре си ги спомням на манифестациите за първи май, а ние учениците "спонтанно се спускахме" да им поднасяме букети
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Имам Газ-53 купен след основен ремонт на 250к км.След ремонта е минала още към 50 хиляди преди да дойде у мен.В момента нито харчи масло нито тече и пали от четвърт.

      Коментар


      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
        Имам Газ-53 купен след основен ремонт на 250к км.След ремонта е минала още към 50 хиляди преди да дойде у мен.В момента нито харчи масло нито тече и пали от четвърт.
        ....само не уточняваш кой му е правил ремонта .
        Горните ми впечатления бяха по повод прословутия ни АРЗ на Гара Искър , по соцвремето .
        Реално мотора ти е на 50 хиляди км. И явно е бил в добри ръце . Има си хас и да почнеш да му наливаш от сега масло с лейката ! Та той е току-що разработен !
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Двигателя на газките серия 53/66 е прост и надежден и ако не очакваш чудеса в динамиката на камиона си искарват по над 300 000 километра . В стария завод имахме бордова газка на над 300 000 без ремонт на двигателя за трийсетина години беше карана само от един шофьор който с нея и по нанадолно не вдигаше повече от 70 - 80 кч/ч и си я гледаше като негова . Мотора работеше като часовник и като шофьора и излезеше отпуска си взимаше ключовете с него .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Ремонта е правен от баща ми, но когато го е правил не е знаел, че така ще се развият нещата.
            Километрите не ги помня точно, но са минимум 250 преди ремонта.Карана е доста и не е жалена, доста тежко е прекарала по лоши пътища.Експлоатирана е в планината основно по черни пътища с минимум 4т товар най-редовно по 5.Но още се държи за съжаление вече не се кара много.

            Коментар


            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Колеги какво е предавателното Число на ГАЗ 63

              Коментар


              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Няма камион от онова време който да искарва повече от 100 - 150 000 без основен ремонт независимо къде е произведен. Трудно е било даже и 100 000 да искарат марки като Ман и Мерцедес . Милион е нормално днес да искара само двигателя без основен ремонт .
                Айде бе! Ами аз знам един Мерцедес 911, който е на над 800 000 и не е отварян. Освен километрите, утежняващ фактор е, че неговият двигател върти и бутална помпа за вода под високо налягане и работи с яка ръчна газ на място.
                Между руските дръгели и истинската техника няма база за сравнение. Просто нашите шофьори са много корави. Да се бориш с волан, с неспиране, с постоянни дефекти и т.н. си е героизъм.
                Ама Джуганът и Виетнамката били проходими... Унимогът не е ли?
                Просто на хората не им е трябвала такава техника и не са я направили. Със сигурност щяха да я направят по-добре.
                Живот има (че и по-добър даже) и там, където няма съветска техника.
                Съветска "техника" не харесвам, не защото е съветска (не страдам от предразсъдъци), а защото не е техника!
                Последно редактирано от Scrapheap; 21-10-11, 14:59.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Живот има (че и по-добър даже) и там, където няма съветска техника.
                  Не богохулствай
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не богохулствай
                    Той, Бог няма да види. (има облачност)
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Айде бе! Ами аз знам един Мерцедес 911, който е на над 800 000 и не е отварян.
                      Не бъркай епохите двигателя на ГАЗ 63 е модел от преди втората световна следващия на модел 53 е малко след нея . Мерцедес 911 е от седемдесетте години .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Прав си за епохите Ама защо онова животно може да работи без да напомня за себе си а газките, Зиловете от същата епоха) непрекъснато им имаше нещо?
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Защото са руски а другото е немско.Руските са съсздадени да мъчат човека а немските да служат на него.

                          Коментар


                          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Здравейте,
                            Искам и аз да изкажа своето мнение. Мисля че всяка една машина може да си изкара такива километри, стига да се използва по предназначение и соред предписанията на производителя. Газ 53 са направени за 3,5т. Но най-редовно се караха с по 5-6 тона. Помня дядо ми как ходеше за ламарина и различни заготовки с такава газка с колесар. Казваше че го товарели с 10-12т. От Русе до София е карам 5-6 часа, а натоварен се е връщал за 10-12 часа. Но камиона му го вкараха за ремонт на 200к км без проблеми и след това почнаа проблемите. Мешеше маслото с антифриза. Между ризата и блока уплатнението му разказали играта и от там.
                            А на Баща ми му бяха дали една газка с Болгаров двигател, спокоино си го караше натоварен с ремарке. Проблема беше че повече от 50км/ч не може да развие.
                            При немските машини няма проблеми, по простата причина че се карат по предписание и няма такив извръщения. Никой у немско не си и помисля да претовари или да експолоатира машините по различен начин.

                            Коментар


                            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Никой у немско не си и помисля да претовари или да експолоатира машините по различен начин.
                              Ама тук ги претоварваха зверски, а те издържаха даже талибанската поддръжка.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Даите тоя здрав мерцедес 911 в гората та да видим какви 200 000 километра ще направи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X