Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Пият ,защото стига до тях. А стига ,защото помпите пропускат към тях. Или са устроени различно от автомобилните?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Различно е.

      Спирачната помпа е една, двусекционна, задвижва се директно от педала.

      Връзката на спирачната помпа с усилвателите е хидравлична.

      Абе като на Волга или ГАЗ-53, но усилвателите нямат свой резервоар за спирачна течност.

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Яска, нещо като е говно си остава говно (за спирачките иде реч), ако има вариант да ги смениш с нещо по-човешко и достъпно ще е много по-добре. Виж по-модерните автомобили в тоя размер какво ползват като спирачки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Абе като на Волга или ГАЗ-53, но усилвателите нямат свой резервоар за спирачна течност.
          Ми слагай от ГАЗ 53, ако са горе долу същите параметри...
          Иначе твоите би трябвало да могат да се оправят, но ако има необходимите гумички и уплътнения.
          Има вариант и цял спирачен цилиндър заедно с усилвател да сложиш, и да махнеш сегашните, но при теб мястото за такова решение вероятно е проблем.

          Иначе при камиончетата от тоя клас почват да слагат въздух/спирачна течност. Та ако сложиш компресор, може да минеш и със смяна на усилвателите с пневматични. И поне някакъв малък резервоар за въздух.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Предполагам че може да се сменят усилвателите.

            По-модерните автомобили в този размер ползват каквото и леките коли - вакуумен усилвател механично свързан със спирачната помпа. Тук обаче конструкцията май не позволява.

            Пък и, то си спира. Въпросът е че едни гумички на 40 години трябва да се сменят. Или целите сервоусилватели, което също е възможно.

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Ми слагай от ГАЗ 53, ако са горе долу същите параметри...
              Иначе твоите би трябвало да могат да се оправят, но ако има необходимите гумички и уплътнения.
              Има вариант и цял спирачен цилиндър заедно с усилвател да сложиш, и да махнеш сегашните, но при теб мястото за такова решение вероятно е проблем.
              ГАЗ-53 е последен вариант, защото е сделано. Не знам дали е проблемен детайл.

              Предвид оригиналното кога е правено, гумичките вероятно са всичките някой стандартен размер и форма. Само трябва да го пипне някой който с това се занимава по цял ден.

              Цял спирачен цилиндър заедно с усилвател не съм убеден че има къде. Но пак ще огледам.

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Покрай няколко неуспешни опита за рециклиране на цилиндърчета и помпи чрез сменяне на гумички, от едно 15 години нещо по спирачките протече ли, сменям целия възел. Парите са кажи-речи същитие - едно цилиндърче е между 10 и 30лв.

                Знам че няма как да смениш възела с оригинален, та се пробвай с гумички. Свали и разглоби всичко, после в "Хубата сиилс" и си ти. Хората дето с това се занимаваха, които бяха кадърни, болшинството вече ги няма физически или са старци-марци в дълбока пенсия, а наследниците им в общия случай окепазиха работата та и тях ги отняма на тоя пазар икономически.

                Ако намериш ставащи елементи от нещо друго масово, ще си спестиш доста бъдещи неприятности. Даже да са от нещо руско.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Различно е.

                  Спирачната помпа е една, двусекционна, задвижва се директно от педала.

                  Връзката на спирачната помпа с усилвателите е хидравлична.

                  Абе като на Волга или ГАЗ-53, но усилвателите нямат свой резервоар за спирачна течност.
                  Баш де. Аз серво викам на тенджерата с вакуума ,другото си е помпа. Ама че предната помпа , помпа в другите две е отделен въпрос. Значи имаш проблем с помпата закачена към сервото на предния мост?
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Формално да.

                    На практика сервото тук е един елемент в който влизат два маркуча за въздух (атмосфера и вакуум) и две спирачни тръбички.

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Ясене вчера ми дойде този уред та сега можем да търсим историята на пушека от ауспуха При мен се оказа че от 16 налични дюзи за мотокарите само 2 са в нормите та тия дни отивам за нови разпръсквачи .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4340.JPG
Прегледи:2
Размер:279.6 КБ
ID:5763772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4342.JPG
Прегледи:2
Размер:255.4 КБ
ID:5763771
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Такаааа, сервотата са отвинтени и пратени на ремонт. Ще видим какво ще кажат оттам.

                        Така и така се бяхме навряли отдолу, смъкнахме:
                        - около 20кг бакър (кабели с голям диаметър навтикани в рамата с предполагаемата роля да зареждат батериите от 12в генератор поставен неизвестно къде отзад). Концептуално ненужни.
                        - около 20кг прилично качество маркучи, възникнали непонятно как в опит да се докара топло за отопление на салона, вода за къпане и да се свърже мазутния котел към всичко това. Аз бих ползвал около 1/20 от всичката тази дължина ама кой съм аз че да измислям такива работи?
                        - самия мазутен котел - Вебасто на незнайни години и по размер поне 10 киловата, с протекла водна помпа. Умрем от любопитство дали може да се подкара, но ще разберем като има време.
                        - топлообменник антифриз към вода за миене - водният кръг пукнат от замръзване, антифризният задръстен от ръжда. Свързан с железни ВиК фитинги от 3/4" с 3 колена и преходници към 1/2".
                        - съкратихме антифриза с около 15л. От всичко изтече много ръжда. Обосновано допускам че сме изкарали не повече от 1/4 от боклуците. Планирах воден филтър в цялата схема. Още не съм планирал докрай цялата схема.

                        Не вярвам цялата плетеница от водни маркучи някога да е била успешно обезвъздушавана. Няма и признаци.

                        Открихме зад двойно дъно на гардеробния шкаф неизвестна на науката плетеница от маркучи, за водата за миене. Очевидно също е създавана на еволюционен принцип. Тях ще ги мисля по-натам.

                        Това е един доволен от постигнатото ocultist с голяма част от махнатите маркучи.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170827_155745.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5765143

                        Освен това в хода на работата днес ме посетиха м20, davc, Стефан и Goblin. Последните двама се разминаха ама няма пълно щастие.

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          От къде мазут?

                          Иначе честито за премахнатите израстъци.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Мани, машината се лифтна.

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Goblin...
                              Той в България!?!
                              Може ли снимка за доказателство?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Може ли снимка за доказателство?
                                Не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X