Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Много малко кардани не са с вилки в една равнина. А много малко майстори на кардани се занимават да четат ръководство за конкретния кардан.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Много малко кардани не са с вилки в една равнина. А много малко майстори на кардани се занимават да четат ръководство за конкретния кардан.
      Не е само това. А и австриеца е сложил белези.

      ПП мисълта ми е че може и с "чисто нов" пак да бере ядове, просто да има едно наум
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Много малко кардани не са с вилки в една равнина. А много малко майстори на кардани се занимават да четат ръководство за конкретния кардан.
        Този мисля че е с вилки в една равнина. Впрочем какъв е смисълът на дефазираните кардани? Знам че има такива ама не знам защо.

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Този мисля че е с вилки в една равнина. Впрочем какъв е смисълът на дефазираните кардани? Знам че има такива ама не знам защо.
          И аз не съм проектант на кардани, не знам. Само съм чел как се проектират, но без обяснения защо някои са дефазирани. Може би е свързано с конкретно разположение на валовете, там едни други ъгли също трябва да са еднакви при нормалните кардана, а ако не са поради някакви конструктивни причини, вероятно се налага дефазирането за по-равномерна работа. Но е само предположение. Помня, че има подробно обяснение как се постигат равните ъглови скорости при съответните конструктивни ъгли (както и че самият кардан не се върти равномерно), но вече почти нищо не си спомням от него.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            На г-то освен дефазирането и каретата не е предвидено да се сменят
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              И аз не съм проектант на кардани, не знам. Само съм чел как се проектират, но без обяснения защо някои са дефазирани. Може би е свързано с конкретно разположение на валовете, там едни други ъгли също трябва да са еднакви при нормалните кардана, а ако не са поради някакви конструктивни причини, вероятно се налага дефазирането за по-равномерна работа. Но е само предположение. Помня, че има подробно обяснение как се постигат равните ъглови скорости при съответните конструктивни ъгли (както и че самият кардан не се върти равномерно), но вече почти нищо не си спомням от него.
              Я виж какво пише за шарнир на Хук в това, което ти пращам.
              Това не може да не го знаеш, но със сигурност си го забравил.
              ЛС!

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                Има фирми и в Сф, а Мехата може да ти съдейства в Кубрат. Резултатът е повече от задоволителен - поне за големите размери де...
                Гледал съм разни публицистични предавания, та там сЕ казват, че размера нямал значение.
                ...

                Трябва да скъсявам кардан, та ще дам отзиви за Еврован, че там ми дадоха цена от 100лв. без фрактура.

                P.S. Във Феликс за същото ми поискаха 140.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Я виж какво пише за шарнир на Хук в това, което ти пращам.
                  Това не може да не го знаеш, но със сигурност си го забравил.
                  ЛС!
                  Видях и разбрах на момента, но се замотах с отговора, че други задачки.
                  Всъщност е това, което съм предположил, но в интерес на истината, мисля че не съм го чел това обяснение до сега, та четивото определено е от полза.
                  А именно, казва се че когато трите вала не са в една равнина, дефазирането на кардана способства за постигане на равни ъглови скорости на валовете, които такъв кардан свързва.

                  Иначе по спомен, за нов кардан(или проектирането му), имаше едно изчисление за критична ъглова скорост. За много возила оразмеряването за това, е всъщност определящо за параметрите на кардана, а не силовото му оразмеряване.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Ясене доста кардани към направил ама не знам Иори къде и дали въобще ги балансира . Някъде из работилницата трябва да имам преден кардан от Ситроен Джъмпер имаше една серия от старите джъмпери линейки 4х4 .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Пробвали ли сте фирмата в асеновград ? Ще пробвам да намеря координати .ползваме ги за камионските и нямаме драми.само че малко не познават парите. Иначе не са отказвали досега поръчка.даже и нестандартни

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ясене доста кардани към направил ама не знам Иори къде и дали въобще ги балансира .
                        Е аз знам - тук ги балансира:
                        https://www.google.com/maps/@42.7578...FMfXU9TWOQ!2e0

                        Според думите му - понякога става, понякога не.

                        Осигурете правилен и безлуфтов монтаж на каретата, че масово по такива регулаторджийници правят дивата селения с по една "капкова" заварка на всяка чашка към фланеца, за да нямало луфт.

                        Изобщо ако някога нося кардан за реглаж, каретата ще са си сложени от мен и ако не се навият да не пипат там изобщо няма да се стигне до сделка. Скоро май ще ми се наложи лично да им опитвам услугите.
                        Последно редактирано от sparkybg; 25-04-18, 13:38.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                          Пробвали ли сте фирмата в асеновград ? Ще пробвам да намеря координати .ползваме ги за камионските и нямаме драми.само че малко не познават парите. Иначе не са отказвали досега поръчка.даже и нестандартни
                          Колега, тия нямат срам от цените !
                          Или са мноу добри, или са заринати от работа, или е комбинация от двете !
                          ... или просто наоколо нямате алтернатива.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Колега, тия нямат срам от цените !
                            Или са мноу добри, или са заринати от работа, или е комбинация от двете !
                            ... или просто наоколо нямате алтернатива.

                            Че няма наоколо алтернатива няма, но винаги са заринати от работа, имат винаги всичко, да чукна на дърво нямаме засега никакви забележки... Парите не излизат от моите джобове... Така че предпочитам добре свършената работа . Имахме клиент, който си носи кардана сам, някаде другаде и факт е че след месец го носихме пак при скъпарите...

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Я кажете къде са тия скъпари

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Асеновград
                                Имаш лс
                                Последно редактирано от Николай Шишков; 25-04-18, 20:56.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X