Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Кой модел е помпата на това нещо?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      VA4

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Мнда, през болта за сместа примрено.

        Но то е лесно - изолирай останалата част от системата, ако пак губи вакум остава гпн-то
        сваляш, сменяш му упътненията и си ти.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          .
          Друг напредък няма, освен че въпреки всички положени усилия, нови маркучи, нови скоби, еднопосочен клапан и тн ПАК влиза въздух отнякъде в ГНП след повече от денонощие престой.
          По някакво време ти казах как правя реставрация на стар автонобил. Пък и не само аз! Това си е стандарт. Разглобява се всичко до последен болт и се започва начисто. Още не е късно!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Гадая на помпа в момента ама на Паджерото преди да сменя семеринга на вала на помпата правеше същите мурафети. Еднопосочния клапан е голяма бела. Застава боклук на него и все едно го няма.
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              По някакво време ти казах как правя реставрация на стар автонобил. Пък и не само аз! Това си е стандарт. Разглобява се всичко до последен болт и се започва начисто. Още не е късно!
              Аз също съм правил няколко реставрации.. Накрая е демотивиращо като ти останат шепа, две болтове и други и се чудиш откъде са... ;-) Нека все пак има реалистична пускова дата на проекта

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                VA4
                Ужас, за това даже няма и информация в нета, само в старите учебници се намира описание на тоя тип ГНП.....

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Все пак Интернет като технология възниква няколко години след въпросния камион. И му трябва още повече от десетилетие за да стане полезен и за автомонтьорите.
                  Ако имаш такъв учебник можеш да услужиш.

                  Отворен съм и към идеи за замяна на ГНП с нещо по-съвременно.
                  Човекът който разглоби помпата за да подмени уплътненията даде подобна идея, но не бих му възложил други неща.

                  И искам да уточня: аз не правя реставрация.

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Не говорите правилните езици за модела.

                    Тук нещо полезно ще намериш ли, или да търся още?

                    цък

                    цък
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Не засега. Че не е ясно кога ще се занимавам пак.

                      Ама ще знам кого да питам.

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Ще ти намеря учебник ....

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не засега. Че не е ясно кога ще се занимавам пак.

                          Ама ще знам кого да питам.
                          Я питай Тони (Стария) дали има останала читава чешка редова бутална Мотор Пал от неговите перкинси .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Ужас, за това даже няма и информация в нета, само в старите учебници се намира описание на тоя тип ГНП.....
                            А стартера е Paris-Rhone...е така го гледах
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                              И искам да уточня: аз не правя реставрация.
                              Правилният път за притежание на използваемо МПС. Иначе постоянно ще търсиш майстори, гумички и бурми.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                                Отворен съм и към идеи за замяна на ГНП с нещо по-съвременно.
                                Човекът който разглоби помпата за да подмени уплътненията даде подобна идея, но не бих му възложил други.
                                Хубаво е да имаш предвид, че твоят мотор е много вероятно да работи с обемно-слойно смесообразуване (М-процес). И дюзите му не са като на варненски Перкинс. Вероятно и закона на впръскване на горивото при Перкинса, може да не е подходящ за твоя мотор.
                                Иначе го има оригинално и с редова помпа на Бош, която може да се опиташ да намериш (от каталозите примерно в онзи форум за Савием). Друг вариант е да се види от Авия(там, без да съм сигурен, допускам че може да има и редови помпи на Моторпал). Предвид възрастта на тези мотори може и да се намери нещо изгодно.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X