Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F 16 Viper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: F 16 Viper

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Някои общности и народи се управляват само по специфичен начин. Опитът да се наложи друг начин на управление (щото някой външен решил така) както показва близката история не водят до добро..
    Близката история е резултат от малко по-далечната такава, пак след вмешателства, колониални истории и прочие. Което никак не отменя първото ти изречение де.

    Мисълта ми беше че отдавна за себе си съм разбрал че лъскавостта или подредеността (и обратното, поне до определени граници) на дадено място не значат нищо по отношение на това как реално се живее там. А който си няма акъл да вижда по-далеч от телевизора - негов си проблем.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: F 16 Viper

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      biol, замисли се - отричаш част от историята... Отиди в Ст.Петербург да видиш история, култура и т.н...
      И то без да са крали 'история' с темповете на Лондон например... Навсякъде по света има история, и не винаги англосаксонската е най-най... Дори напротив.....
      Много тайно ги въртят тези двигатели, а не е като да има нещо ново - нов комп за подаване на горивото - следи температурата (щото си им е проблем) останалото като на стария.

      Краденето на история, не е добър пример, за Лондон имаше анализ- рекламата на Гърция от историческия музей е докарала толкова туристи в Гърция и е направила популярна историческа дестинация.

      А руснаците са крали, крали и с гъза си. От 44- до 47 (подписването на пражкия мирен договор) са изнесли каквото са видели от България- Досиета, документи картини , исторически артефакти , злато... Злато, много злато-
      И забележи това е военно мародерство- -47г чак се дефинира какво трябва да платим.
      Бавно пътуващ, познавам добре историята и съм много по добре запознат какво е мародерство. Ленинград е прекрасен град, но няма нищо историческо в него.
      Да те питам ли защо дъщеря ти е в Лондон, а не в Минск или Москва. Не е ли парадокс.

      Спарки - никой не е казал че бъдещето е хубаво.

      s_s1
      Няма нужда от конфликт. Гледай индийците. Су-та са добри, но ти е необходима фабрика за моторетки, да ги сменяваш на 3-6месеца - Иначе на земята.

      Коментар


      • #48
        От: F 16 Viper

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Затова и продължавам да смятам, че най-добрият избор би бил европейският, а не 'чуждоземния'..
        Добре де, за по-незапознатите като мен, коя е тая европейска опция, дето е алтернатива??? И то не теоритично, а на практика изполваема?

        Коментар


        • #49
          От: F 16 Viper

          Ало, дървените философи, темата не е в Политика и е за конкретен самолет и проблемите с него. Какво направихте вие, както всеки път осрахте темата кой е по, по най и само Левски, само ЦСКА, айде аман…. Сега ще взема мерки срещу основните спамъри…, щото явно великите админи дремят за пореден път.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #50
            От: F 16 Viper

            По темата- пилотът взе решение да не катапултира и кацна с повреден самолет. Къде е бил проблемът може само да гадаем.

            Коментар


            • #51
              От: F 16 Viper

              КОлега, за златото не си прав. Първото голямо изнасяне на злато от Бълагария е през 1959г. 24 тона са и представляват в доларов еквивалент едва 1/4 от дълга ни към СССР. Затова и като нямаме какво друго да предложим и погасим дълга си, нашите комунета единодушно се подписват през 1963г. под решението да станем 16та република на СССР. Само дето (Слава Богу) Никита Хрусчов ни отказва. Инъче мевду 44-та и 47/ма година изнасят много материали и държавния резерв. Пише го в книгата на Стефан Цанев (Хроники... част 4) цитирайки източниците си, тъй като самият той не е историк. А аз това за 1959г. го знам, тъй като съм страстен нумизмат и тогава завинаги изчезват оригинално отсечените 100-лешки от 1912г в БНБ към СССР и донасичат с голямата измама през 1967 същите, но с графични разлики така нареяените RESTRIKE монети. Имам и статия за това, при желание мога да я пратя на ЛС.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #52
                От: F 16 Viper

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                И какво се оказа , че с гугъл можеш да научиш повече неща от колкото завършилите в СССР през 7-80. А може и гугъла да не е необходим , ако не вярваш в дядо мраз.
                Какво се оказа като стихна пропагандата, къде е изделие 30???

                Как оценявате , че един самолет е добър и успешен, като за по малко от 10г. почти всички са на земята. Даже и гугъла не знае колко часа са навъртели.
                Не разбирам от самолети, ама при толкова пари хвърлени за разработка, да се произведат толкова малко и още по малко да са в употреба. Не знам , нов самолет е що не го упгреидват и произвеждат, а всички гледат да купуват( проектират) нов.
                Американците на ф16- пуснаха вайпър, на ф15 - проектираха Ф-15х, Ф 18 - продължават да го правят.
                Но пък юробоеца бил хубав. Какво му е хубавото. От 130 доставени- два летящи, кое е скъпо в поддръжката на нов самолет???

                За да не ме обвините в пристрастност, Су27 и 30 в Русия си летят и нямат никакви проблеми, в Китай също ги уважават. В Индия- не, ама там е различна култура



                Нали знаеш че бизнеса и търговията бг/русия няма нищо общо. Всичко се определя политически и корупция.
                Страна логика???

                dragozow - като ще те карат да ходиш някъде си на твой разноски, по добре отиди в Италия, да видиш история, цивилизация, култура, да видиш как живеят добре хората. Отиди в Франция - северната част е уникална, Германия , Белгия... Лондон - цялата световна история. Отиди в Пекин, Хонконг- да видиш бъдещето.
                Беларус- сериозно ли??? защо ??? . Те хората от там се чудят как да се махнат , ти го пращащ там , защо??? Какво има в Беларус??? Какво може да прави нормален човек там?

                Е, ти пък кога си ходил там,че знаеш???Ако си, дай малко снимки да видим. Щото аз съм и мога да разкажа много в сравнение с България. Инъче нямаме база да сравнчшаме Беларус с Германия и Лондон. Но в Беларус има какво да се види и особено да се общува с хората, които няма да видиш в Германия или Лондон.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #53
                  От: F 16 Viper

                  Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                  .. Имам и статия за това, при желание мога да я пратя на ЛС.
                  С предварителни благодарности, ще ми е интересно
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #54
                    От: F 16 Viper

                    Прати ми на ЛС е/маила си.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #55
                      От: F 16 Viper

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Ало, дървените философи, темата не е в Политика и е за конкретен самолет и проблемите с него. Какво направихте вие, както всеки път осрахте темата кой е по, по най и само Левски, само ЦСКА, айде аман…. Сега ще взема мерки срещу основните спамъри…, щото явно великите админи дремят за пореден път.
                      Злати остави хората да пишат!!!
                      Не виждаш ли, че всеки момент ще излязат с призив пак да кандидатстваме за 16 република! Бавния от Варна лично ще направи петиция да президента. Президента 100% ще е съгласен а Курнелия ще получи троен оргазъм като разбере.
                      И тогава - кеф! Ще станем като Беларус!

                      Остава само да си спомня къде съм прибрал огнемета.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #56
                        От: F 16 Viper

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Ало, дървените философи, темата не е в Политика и е за конкретен самолет и проблемите с него. Какво направихте вие, както всеки път осрахте темата кой е по, по най и само Левски, само ЦСКА, айде аман…. Сега ще взема мерки срещу основните спамъри…, щото явно великите админи дремят за пореден път.
                        Злати - като автор на темата, когато и да и теглиш катанеца, все ще е късно. Явно чисто техническа дискусия не се получи. Цески и Уесека. Със видни спамъри и от двете страни. Жалко.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #57
                          От: F 16 Viper

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          ...Не виждаш ли, че всеки момент ще излязат с призив пак да кандидатстваме за 16 република! ...
                          51-и щат е къде-къде по-приемливо, викаш...
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #58
                            От: F 16 Viper

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ... Явно чисто техническа дискусия не се получи. ....
                            Нямаше никакъв шанс да се получи техническа дискусия тъй като темата тръгна с фалстарт - невярно твърдение още в първото изречение.

                            Една от първите демонстрации на новия блок 70 преди няколко дена е завършила с аварийно кацане. ...
                            Просто инцидентът, послужил за повод, няма нищо общо с блок 70 ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              От: F 16 Viper

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Нямаше никакъв шанс да се получи техническа дискусия тъй като темата тръгна с фалстарт - невярно твърдение още в първото изречение.



                              Просто инцидентът, послужил за повод, няма нищо общо с блок 70 ...
                              Меа кулпа.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: F 16 Viper

                                В уикито мернах, че и Ю. Корея щяла да се ъпгрейдва със над 130 парчака до 2025. Също и това:
                                "In April 2018, the US State Department approved a Foreign Military Sale to Slovakia for 14 new F-16V airframes....The package, which includes armament and training, is worth 1.58 billion euros ($1.8 billion)"


                                Също и това: "On 10 July, 2019 Bulgaria approve buy eight F-16V Block 70/72 for $1.25 bln." Или ни цакат с топла бира, или словашките требе да са голи като гълъби на мира, или...?!?

                                П.п. всъщност за този "нероден Петко" вече се е натрупал впечатляващ списък с чакащи, та май, ако сме се преебали сме в един кюп с бая народ, вкл. Гърция, Бахрейн, Тайван, Мароко, които обаче се вътрят с доста по-смели количества - 25-66-134...
                                Последно редактирано от bushiDO; 05-08-19, 22:59.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X