Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за катапултиране на пътници в самолет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    - тунджа да има,да се лее с кеф.
    Това с Тунджата знаеш ли от къде иде?
    Че бил съм в Елхово едни години.

    Коментар


    • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Това с Тунджата знаеш ли от къде иде?
      Че бил съм в Елхово едни години.
      Не не го знам,но мога да ти разкажа малко случаи на презокеански полети при които така го набльскват с гориво,че от отдушниците при излитане почва да тече и от кулата писват.154ката е с 3 мотора и няма ограничение по дистанция до сушата,цепи направо един вид и не и се налага да стои до 600 мили ли беше до земя та ако и откаже моторетка да може да докуца и кацне с един.
      Да разказвам как се тьпче самолет и какви сметки се прави с гориво или как се каца на кьса писта при размирици в Делхи / по спомени,мога да питам ма май спи още / и се налага да свалят седалките за да излети от кьсичката.с 3 варела тунджа го извадих...........цитат по спомен.

      Та да,правят се сметки с горивото - колко ти е дьлга пистата,на каква надморска е,колко е температурата,влажност,на колко височина го дьржиш,какьв е вятьра там,колко ти е дистанцията,на кьде летиш / едно е Изток - Запад и сьвсем друго обратното / ..........и от там колко товар носиш.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Не не го знам,.
        Да ти кажа за Тунджата като гориво.
        #В годините като бях граничар в Елхово, Тунджа беше една от най-замърсените реки.
        Та от там и лафа - като свърши дзимбиня - ще сипем от Тунджа.

        Коментар


        • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Верно ли?
          Съвсем... След калкулация на следващия летателен план и планирания товар за качване, понякога се случва да се наложи да се източи част от горивото, за да влезе теглото в лимитите (MTOW)...
          Разбира се - остава гориво в рамките на безопасното (полетно време + резервно летище+ авариен запас)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Верно ли?
            Виж случая в Гимли .https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...BC%D0%BB%D0%B8
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

              Мдаааа - вече ми се изясни картинката. Никой не чете какво е писано, ами се хваща за последното написано и газ на клавиатурата
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]789258[/ATTACH]

                Къде точно в горната графика виждаш място за приложение на групово напускане на пасажерите?
                Смъртта на един човек е трагедия. Смъртта на милиони - статистика! Приписват го на чичко Сталин. Тая графика щеше да изглежда по друг начин, ако имаше начин за персонално измъкване.

                Аз друго да кажа. Всички осъзнаваме, че сегашния авиопарк за много милиарди няма начин да бъде изхвърлен. Докато дочакаме да ни огрее за модулни конструкции с парашут - ще минем на дирижабли или нещо комбинирано. Нещо като круиз в небето, подобно на спалните вагони на БДЖ за гонещите бюджет.
                Те авиаторите смятат колко гориво да свалят от борда, че да успеят да качат някой друг килограм товар, а вие разправяте да се разнасят тонове джилязо напред назад...
                Не само няма да има спасителни капсули, ами дори планираха да махат седалките (raynair)
                Аха, тенденцията като гледам е за евтини полети. Конкорд го спряха, заради разхода на гориво основно.
                Последно редактирано от Goblin; 30-03-15, 18:35.

                Коментар


                • От: Система за катапултиране на пътници в самолет

                  Не стана. Карма.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X