Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Снощи го слушах по новините Б.Б. който каза че в следващия бюджет има отпуснати пари за 8 нови изтребителя . Какви ще са е въпрос на политическо надцакване но със сигурност няма да са руски . В авиацията най добре е да пазаруваш нови машини с ресурс напред за 20 - 30 години . За нас като по бедна страна грипена е прекрасна машина .
    Здравей, Сек1!
    8 нови! От всички офиц. публикации всички знаем , че носим бойно дежурство в двойка и още един е логично да е резерва. Та от 8-тте : 3 броя на дежурни за 24 часа-не можеш ги пипна. Остават 5 за провеждане на полети. 1-2 в ТЕЧ и утре 3-4 за полети. Та какво става като краен резултат : можем да ползваме за обучение на лет. състав 3-4 самолета, а пък платили 8. А колко ще пратим за участие в мисии на алианса за да не сме само консуматори на сигурност , а и производители на такава. Като изпратим на мисия 2 броя , ми то какво остана за обучение и приемственост-крайно достатъчните 1-2 броя на ден.
    Под 20 машини/една ескадрила/ както са си разчетите за да можеш да вършиш работа... Всичко друго е розаво!?
    Приятен ден!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Добре тогава,след като ресурса на нашите РД-33 е удължен защо тогава ще ги "модернизираме"???В областа на авиацията съм просто любител-ентусиаст но за сметка на това имам многогодишен опит в експлоатацията и ремонта и обслужването на руска плаваща военна техника.И да ти кажа бързината,качеството та извършените услуги и гаранционните ремонти не са в полза на руснаците,просто два примера-на един от военните ни кораби руска фирма се опита да постави рециклиран двигател представяйки го за нов с нулев ресурс,при ремонта на газовата турбина на друг беше дадена гаранция за Н-часа работа,същата турбина няколко месеца по-късно при работени само 5% от гарантираните спря(повреда в електрониката за управление),и така си седи не работеща вече 10 години,стана като в онази песничка-човека взе парите,каза чакай малко.
      Здравей , Комусо!
      Сега ме натиска времето. Та довечера ще се опитам да дам някакъв отговор. Аз говоря за ТРД. За случая , който споменаваш, най-вероятно си прав. Единствената интерпретация , идваща ми на първо време е - заигравките на фирмите подизпълнители.
      Хаиде лек и спорен!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Флота не го намесвай - там пАри нема от доста време... Поддръжката - никаква... ГСМ - няма (коя година са маслата които наливате в руските двигатели?)... При такава поддръжка не виждам какво би могло да издържи на експлоатация. А за неопитния личен състав, който не знае да експлоатира техниката - да не говорим (да, липсата на практика/реално плаване води до такъв резултат)... За западните 'гълъби на мира' в Атия сигурно също ти е ясно какво представлява 'западната' поддръжка - 'това изделие вече не се произвежда - моля поръчайте новото изделие, с което да подновите старото', ама цената на новото е тройна....
        Така, че нещата съвсем не са толкова еднозначни...

        При хвърчилетите нещата са още по-критични откъм време, срокове и експлоатация... Доставяли сме западни неща за нашенското ВВС - ами някои от тези съвсем обикновени изделия имат срок на годност 6 месеца от дата на производството им... Сложи месец за поръчка/доставка... Ей ти ЗАДЪЛЖЕНИЕ да го смениш след 5 месеца...
        И то ако започнеш да го експлоатираш в момента на получаване. Оставиш ли го в склад (например неизтекъл ресурс на старото) - по-добре новото направо да го хвърлиш...
        Последно редактирано от slowtraveler; 02-11-15, 10:43.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Не е тук мястото да обсъждаме флота но си много далеч от истината-само да ти кажа за екипажа-от 15 години е почти един и същ,уволняват се / идват нови средно 2-3 на година(при 110 човека екипаж),мотористите и механиците-90% завършили ТКК(сега Морска Гимназия) и бившото Рибарско училище в Бургас.Сега да плава се по 20-30 дни в година но същите тези момчета преди години плаваха и по 120-130 дни така че практика и опит си имат достатъчно.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            ....
            Виждал съм ги и ги виждам в 'действие' - мнението ми е чисто субективно
            Реално потвърждаваш мнението ми - липсата на практика (дори и момчетата да имат желание) води до сериозен спад в професионализма... А издържливостта на техниката е комплекс между добро конструиране, добро поизводство, добра експлоатация. Единия от факторите да даде дефект - резултата винаги е един и същ - потрошена техника...
            На времето, сигурно си спомняш снемането от кей на единия от 'субектите' - 'професионалистите' си изгориха кърмовите въжета с горещите газове на работещата турбина
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, Сек1!
              8 нови! От всички офиц. публикации всички знаем , че носим бойно дежурство в двойка и още един е логично да е резерва. Та от 8-тте : 3 броя на дежурни за 24 часа-не можеш ги пипна. Остават 5 за провеждане на полети. 1-2 в ТЕЧ и утре 3-4 за полети. Та какво става като краен резултат : можем да ползваме за обучение на лет. състав 3-4 самолета, а пък платили 8. А колко ще пратим за участие в мисии на алианса за да не сме само консуматори на сигурност , а и производители на такава. Като изпратим на мисия 2 броя , ми то какво остана за обучение и приемственост-крайно достатъчните 1-2 броя на ден.
              Под 20 машини/една ескадрила/ както са си разчетите за да можеш да вършиш работа... Всичко друго е розаво!?
              Приятен ден!
              Не казвам че са достатъчно . Просто ако това стане ще е по добро от сегашното положение . И сега не можем да участваме в мисии на НАТО защото самолетите ни са с остарели и несъвместими комуникационни системи . Нямат система за дозареждане във въздуха и този доста сложен комплекс от маневри не е изучаван и отработван . Въоръжението им също е несъвместимо с натовското и реално не може да се попълни на нито едно друго натовско летище извън България . Може би само в Полша където още оперират и поддържат съветска военна авио техника . В момента с наличните самолети и тяхното ниво можем да изпълняваме само задачи по въздушна полиция и то само над наша територия .
              Последно редактирано от sek.1; 02-11-15, 19:19.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                http://lenta.ru/news/2015/11/03/mig29/

                http://lenta.ru/news/2015/10/16/bolgar/

                СТАТУТ НА ФЕДЕРАЛНАТА СЛУЖБА ЗА ВОЕННО-ТЕХНИЧЕСКО СЪТРУДНИЧЕСТВО


                I. Общи положения
                1. Федералната служба за военно-техническо сътрудничество (ФСВТС на Русия) е федерален орган на изпълнителната власт, осъществяваща функции по контрол и надзор в областта на военно-техническото сътрудничество на Руската Федерация с чужди държави.
                2. Ръководството на дейността на ФСВТС на Русия се осъществява от Президента на Руската Федерация. ФСВТС на Русия се оглавява от директор на Федералната служба за военно-техническо сътрудничество и заместници, като всички се назначават на длъжност и освобождават от длъжност от Президента на Руската Федерация по предложение на Министър-председателя на Руската Федерация.


                Превод на писмото от ФСВТС от 9 юли 2015 г. до българското МО


                Страница 1


                ФЕДЕРАЛНА СЛУЖБА ЗА ВОЕННО-ТЕХНИЧЕСКО СЪТРУДНИЧЕСТВО (ФСВТС Русия)
                Писмо 8/4-793Д, Москва, 09 юли 2015 г.


                Уважаеми г-н Министър! Имам честта да Ви засвидетелствам своето уважение и да изразя загрижеността си относно заявлението на Министерството на отбраната на Република България по отношение подготовката на междуправителствено съглашение между Република България и Република Полша за извършване на капитален ремонт на двигателите РД-33 сер.2 за самолетите МиГ-29 на територията на Република Полша . До момента Република България е осъществявала ремонта на двигателите в строго съответствие с изискванията на НАТО, които предвиждат допуск до ремонт на авиационна техника на компании, имащи съответните лицензи и сертификати от създателя-производител на летателните апарати. Позволете да Ви обърна внимание за това, че Полската страна не е провеждала сертификация на производството си и не и е предавана актуализирана техническа документация за извършване на дейности по капитален ремонт на двигателите. Освен това, обемът на изпълнената дейност в полския авиоремонтен завод по документация, утвърдена от главния инженер на военно-въздушните сили на република Полша, не съответства на обема на капиталния ремонт, който се изпълнява сега в руското предприятие. Качеството на извършвания ремонт на територията на Република Полша не осигурява безопасност при бъдещата експлоатация на самолетите. Както показва световната практика, ремонта, удължаването на ресурса, модернизацията на авиационната техника може да се извършва на необходимото ниво само от официалния създател-производител носещ пълната отговорност за своята продукция. В Руската Федерация капиталния ремонт на двигателите РД-33 сер.2 се осъществява в строго съответствие с действащите стандарти по нормативно-техническата документация при изпълнение на всички издадени бюлетини. При извършване на капиталния ремонт на двигателите руската страна винаги осъществява в пълен обем гаранционното обслужване. В тази връзка искам да акцентирам Вашето внимание към това, че в случай на извършване на ремонта на двигателите РД-33 сер.2 в Република Полша и тяхното по-нататъшно монтиране на самолетите МиГ-29 на военно-въздушните сили на Република България, руската страна си запазва правото да преустанови по-нататъшното изпълнение на договорните задължения по поддържането на експлоатацията на указаните самолети. Едновременно с това руската страна е готова за продължаване на преговорите с Министерство на отбраната на Република България по въпроса за ремонта и поддръжката на експлоатацията на самолетите МиГ- 29 на военно-въздушните сили на Република България.
                Приемете, уважаеми господин Ненчев, уверение за моето дълбоко уважение към Вас.


                ВрИО директор на Службата А. Пунчук


                Подпис -
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Не казвам че са достатъчно . Просто ако това стане ще е по добро от сегашното положение . И сега не можем да участваме в мисии на НАТО защото самолетите ни са с остарели и несъвместими комуникационни системи . Нямат система за дозареждане във въздуха и този доста сложен комплекс от маневри не е изучаван и отработван . Въоръжението им също е несъвместимо с натовското и реално не може да се попълни на нито едно друго натовско летище извън България . Може би само в Полша където още оперират и поддържат съветска военна авио техника . В момента с наличните самолети и тяхното ниво можем да изпълняваме само задачи по въздушна полиция и то само над наша територия .
                  С една дума искаш да му кажеш-по добре 8 за начало отколкото 0, и си прав!
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    С една дума искаш да му кажеш-по добре 8 за начало отколкото 0, и си прав!
                    Здравей, Диско04!
                    Ако тези осем са част от общата партида-20 броя-добре. Или иначе казано: догодина 8 броя, след 1-2 години още 8 броя и най-накрая още 4 броя или за период от 3 до 5 години да придобием 20 самолета и на 10-тата година да имаме вече оперативно подготвена ескадрила както си трябва и както се прави по света. То в този смисъл тези 8 броя са добро начало. Но ако закупим 8 броя и това е всичко за пероид от 15-20-30 години, това си е чиста проба претупване на нещата и ловене на маймуни с трици или т.н. побългаряване. Или някой ще пибере комисионните, пък народа да плаща. Ето това не е добре. И след 10-15 години ще сме на същия хал-паметници.
                    Като преди около 20 години се реши да не зависим от руска техика и да си намалим драстично армията с цел да бъде по-модерна и съответстваща на определени съвременни стандарти. Защо нищо не се промени и нищо ново и по-добро не се купи , а беше използвано само като повод да съсипем дори и малкото , което ни остана и хората, които можеха и бяха грамотни леко полеко си тръгнаха? За този период вече отдавна щеше да имаме, усвоиме, използваме, ремонтираме и традиции щеше да имаме и хората ни щяха да са обучени и да са с достатъчно опит и възможности за самоусъвършенстване и да учат вече други след тях.
                    Всичко друго в тази сфера е ала бала.
                    Лека вечер.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Пак ще попитам на колко бойни машини трябва да има един уб ?
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        50/50
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Дано не закрием ВВС така, както закрихме подводния флот, граден с десетилетия.....
                          Твърдо съм убеден, че нашите политици изпълняват конкретни външни поръчки. Нямам друго обяснение за продажните им действия, с които армията се оставя без зъби
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Твърдо съм убеден, че нашите политици изпълняват конкретни външни поръчки.
                            От коя световна посока ?

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              От коя световна посока ?
                              На теб ли да обяснявам - до перестройката - от СССР... След перестройката - САЩ (не Европа)...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                САЩ иска да имаме слаба, дезориентирана, не екипирана, не мотивирана армия.... ?!?
                                Същия този САЩ дето е основния двигател на НАТО и му изтръпнаха ръцете от това да ну бута в гърба с: "трябва да увеличите парите по отбрана"; "трябва да подмените старото, всячески остаряло оборудване с що годе ново"; "трябва да преосмислите тактическите си прийоми за водене на бойни действия, за да бъдат адекватни на съвременните заплахи"; "на ви Хамъри подарък" (само този приехме, защо другите не - няма смисъл и да се разговаря...)"; трябва, трябва, трябва....
                                Ние изпълнихме нула! И пак САЩ са виновни и ни били разсипали... - ако мислиш така, няма смисъл да репликираш. Аз плача...от умиление към "KMB" .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X