Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    От МО изпратиха на журналистите преслист с информация точно какво включва споразумението между България и Полша за МиГ-29.
    Припомняме, че днес по обяд ще се подпише договор.
    Интересно е, че в споразумението е записано на няколко места думата "Ремонт", а от Полша нееднократно заявиха, че те не ремонтират двигателите, а ги модернизират.
    Накрая в споразумението ще бъде записано, че след време ще бъдат подписани още 2 договора - за логистична поддръжка и за модернизация на българските МиГ-29 по стандартите на НАТО.

    http://pan.bg/view_article-49-324586...RNIZACIYA.html
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Хм.... Тук също има нещо не съвсем ясно - при ВОП нали се дължи ДДС?
      А ако нашите 'законотворци' са решили да няма ДДС, то няма логика да не дължим ДДС само при работа с ЕС, а да дължим при работа извън ЕС...
      И друго ми направи впечатление - в чл.31 от ЗДДС си има нулева ставка на ДДС за доставки на военни кораби (включително ГСМ)... А за военните самолети - тц, което е явен пропуск от страна на 'законотворците', освен ако са завряли някъде някое друго 'членче' де, защото ме съмнява да плащат и в момента ДДС за горивото
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Договорът вече е подписан http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%...29_576800.html
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          6 двигателя+2 назаем-4 самолета+3 които сега летят-7 като за начало е добре.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            6 двигателя+2 назаем-4 самолета+3 които сега летят-7 като за начало е добре.
            Тц... Тези два назаем не ги смятай - практически ни ги дават 'ремонтирани предварително' - нали пишеше, че последните два ремонтирани двигателя ще бъдат дадени на поляците за експлоатация за същия срок (2 години), за които те са ни дали техните...
            За ДДС пак никой не се изказа....
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              НАТО не плаща никакви национални данъци при покупка на имущества и оборудване или ремонт и подръжка на такова.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Качински и Полша развалят сделката за МиГ-29

                Сензационна новина научи Фрог нюз от свои източници. Евроскептична партия “Закон и справедливост” и Ярослав Качински, които спечелиха изборите в Полша, се канят да скъсат договора за ремонт на двигателите на българските МиГ-29. Така те ще удовлетворят исканията на работниците от ремонтните заводи, които ще останат без работа, ако спрат да получават части от Русия.

                http://frognews.bg/news_100831/SAMO-...ata-za-MiG-29/
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  А 'ко 'тана,зависели от части от Русия и не всичко могат да произведат както и ползват мотори свалени от други самолети преди време с цел кьрпене на крьпки.

                  Не разбирам щом аз от майната си го научих това само от нета и се цитира преди седмици то как нашите правят едни планове за милиони и лежат на грешната кьлка.

                  Сега чакаме Русия да свали цените за черните ни очи.

                  Пак някой недочел читанката и Александров Космонавта ще му е виновен,че им го казва в пряка реч.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Голяма работа ! Просто по бързо ще сменим руските самолети с други с които няма да имаме политически проблеми при поддръжката им .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Качински и Полша развалят сделката за МиГ-29

                      Сензационна новина научи Фрог нюз от свои източници.

                      http://frognews.bg/news_100831/SAMO-...ata-za-MiG-29/
                      Последен напън. А мурзилажът се подмокри от кеф.
                      Интересни работи научило разузнаването на "жабата новинар":

                      Полската схема обаче, е „по-елегантна". Там стои частна полска фирма, която има сключен договор с РСК"МиГ" и съответно с полските авиоремонтни заводи, които също са частни и получават поръчките си от МО на Полша
                      Заводите са държавни (за добро или лошо) и вече празнуват българската поръчка: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...29,588635.html
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        А части от къде,от ъъъъъ задните си части ли ще ги измъкнат?

                        Празнуват те,празнуваме и ние,а сметката е направена без кръчмаря.


                        Или правят части ма не им се продават?По тая причина ли ще слагат втора ръка мотори на 2 от нашите?Или по тая причина часовете са им на половина от Руските?

                        Или колко и да ти повтаря човек ти като накървиш мммммммм погледа и няма спорене,от Витоша по криво няма?
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 28-10-15, 20:43.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          http://pan.bg/view_article-58-324750...R-NENChEV.html

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Яд ме е, че нашите 'умници' сами се вкарват в такива леви схеми, създаващи дразги и съмнения за некоректност (то какви съмнения като всичко е на 'ачика' ама....)....
                            Или не са сами, а под чужда диктовка...
                            Дано полетят пак самолетите, ама нещата ми приличат на история с един изстрел и два заека....
                            Защото ако наистина поляците зависят от руски резервни части, този наш договор ще постигне няколко цели - разваляне отношенията с Русия и преустановяване в обозрими срокове летенето на МИГ-29 едновременно и в Полша, и в България... С нужда от бързо превъоръжаване...
                            А бързането обикновено е свързано с 'цени и условия, каквито ти кажат'.
                            Интерес от такова развитие има... И то чисто финансов (разбира се прикрит зад красиви идеалистически политически цели)...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Някой прави ли си илюзии, че точно Ярослав Качински, чийто брат загина при неизяснени обстоятелства в новоремонтиран в Русия полски президентски самолет ще седне да "къса договора за ремонт" на МиГ-овете ? Руснаците съвсем изперкаха и вече се чудят каква глупост да измислят.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Сензационна новина научи Фрог нюз от свои източници.
                                То това изчерпва "новината". По-натаък можеш да си стъкмяваш свободни съчинения по свой избор.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X