Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

    Нефтът им играе отрицателна роля в момента
    Отрицателна чак не ма не е като да смучат 4 месеца и да си платят СУтата,трябва да СМУУУУЧАТ повечко.Ние както казах нямаме тая биба да цуцаме и смучем каквото има та не знам каква схема ще измислят за тия самолети.

    Някой някаква идея да има колко пилота имаме в момента които все още могат да летят?Не говоря за курсанти видяли бракуван през прозореца,а за пилоти с часове и опит които да усвоят новите машини за едни години.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      ....но сантиментите (също толкова обективно) устойчиво продължават да преобладават. Оттам провиждане във всякаква сделка и прочее отношения, със всякакви други, се провиждат всячески "минавки". Това създава и една атмосфера на ограничена оперативност за тези, които реално трябва да свършат работата.
      Ако визираш моето мнение - много си далеч от истината...
      Работил съм МНОГО години с руснаци и им знам капацитета...
      Но лично мен ме дразни сляпото 'присламчване' от страна на нашите политици, които не търсят българския интерес, а отново правят същата грешка, както навремето с руснаците, като просто следват 'заръките на новата партия'...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Навремето, по онова "едно време", вервай ми в много по-голяма степен е търсен и отстояван родния интерес. Просто в условията на онази извратена система. И сегашната с-ма си има своите извратености наред с прекрасните и не малки възможности, но поборници за родните интереси на местна почва - йок. Всъщност самолетите са добър пример.
        Айде сега -пребийте ме с камъни
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Навремето, по онова "едно време", вервай ми в много по-голяма степен е търсен и отстояван родния интерес. ...
          Че е търсен, търсен е, но доста по-трудно е устояван заради извратената система... А сега - дори не се търси родния интерес...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Навремето, по онова "едно време", вервай ми в много по-голяма степен е търсен и отстояван родния интерес.
            Ние за стари вицове с камъни няма да те пребием, това е сигурно.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Всичко това са разсъждения от вида "държавата е голяма и не може да фалира - ще даде каквото трябва".
              Може поне един път фалира по времето на Горбачов . Сега и главнокомандващия и ситуацията са съвсем други . До фалит няма да се стигне но и подаръци за разни "братски" народи и режими няма да има .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Не бъдете толкова сигурни относно "подаръците".Този е най-пресен,от преди има няма 3 месеца.
                http://bmpd.livejournal.com/1751681.html

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Данное вооружение предназначено для оснащения 2-го пехотного батальона фиджийской армии, в настоящее время дислоцированного в качестве миротворческого в составе Сил ООН по наблюдению за разъединением (СООННР, UNDOF) на Голанских высотах, и в последние годы неоднократно становившегося объектом нападений и провокаций со стороны различных вооруженных группировок, действующих в Сирии.

                  Численность вооруженных сил Фиджи составляет около 3500 человек и около 6000 резервистов. Из трех регулярных пехотных батальонов фиджийской армии два находятся в составе контингентов сил ООН.


                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Не бъдете толкова сигурни относно "подаръците".Този е най-пресен,от преди има няма 3 месеца.
                    http://bmpd.livejournal.com/1751681.html
                    Предполагам че тоя подарък е платен под някаква форма от ООН . Пък и въоръжават едно племе с леко стрелково оръжие .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Данное вооружение предназначено для оснащения 2-го пехотного батальона фиджийской армии, в настоящее время дислоцированного в качестве миротворческого в составе Сил ООН по наблюдению за разъединением (СООННР, UNDOF) на Голанских высотах, и в последние годы неоднократно становившегося объектом нападений и провокаций со стороны различных вооруженных группировок, действующих в Сирии.

                      Численность вооруженных сил Фиджи составляет около 3500 человек и около 6000 резервистов. Из трех регулярных пехотных батальонов фиджийской армии два находятся в составе контингентов сил ООН.


                      То друго е важното - Вооружение было поставлено российской стороной на безвозмездной основе в рамках подписанного в июне 2013 года в ходе первого в фиджийской истории официального визита премьер-министра Фиджи Вореке Байнимарамы в Россию межправительственного соглашения о военно-техническом сотрудничестве. - това са едни такива специфични знаци и сигнали...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Половината им островчета са по-кьси от колкото Калашника бие,3500 армия с 6000 резерви,дали им малко сандьци с Калашници да ги ползват при операции кьм ООН в Голан.........Това добре,имат желание Руснаците да дават явно макар,че това не струва и колко 10 часа полет на стар самолет.

                        Как да е,брои им се за подарьк.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Ако визираш моето мнение...
                          Не точно твое и не някое конкретно, но ти наистина си един добър пример за активен изразител на визираните.

                          ПП
                          А по "онуйто време" български интерес, или българска позиция просто няма, за да може да се говори, по-отстояни ли били, или не, в сравнение с когато и да било.
                          Като толкова сте се задълбочили в "подаръци" и присъщи схеми за финансиране. По същото "онуй" време, ние като правило точно така сме купували - целеви заем, осигурен от доставчика (нищо ново и оригинално няма в тази схема). Плащаме какво плащаме кеш (докато имаме вътъчец) и накрая изнасяме целокупния си златен резерв в същата посока (според досега огласени документи - три, или четири пъти). В някакъв момент, местният наместник на метрополията, с присъщите си селски - земност и здравомислие, предприе мерки за прекратяване на тези сложни еквилибристики, като просто престанем да сме протекторат, а направо си се присъединим. Да ама пък чак такова решение, беше стряскащо (до неприемливост) с радикалността си дори самия рецепиент.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            .... и накрая изнасяме целокупния си златен резерв в същата посока (според досега огласени документи - три, или четири пъти)....
                            Малко встрани от темата, но има ли доказателства за твърдението ти? Защото аз доста търсих, и освен договори за намерения (от рода на 'заплащането на руско-турската освободителна война') не можах да намеря... Това - съвсем сериозно без опит да те иронизирам - и на мен ми бе интересно дали и колко реално сме изнесли...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Съвсем сериозно и без преувеличение. Първият път е още при Червенков (тогава за първи път почват и да бъркат в пенсионния фонд). Третият път е в самото начало на '70-те, тогава държавата ни окончателно приключва със всякакъв потенциал самостоятелно и по естествен начин да се възстановява и самоподдържа (съвпада с времето, когато на поредния конгрес - десети - се обявява построяването на "Зрял социализъм" - каквото и да значи това - приема се нова конституция и се разглежда предложението за присъединяване). После пак има поне един случай, но вече количеството е много малко (никога повече държавата не се възстановява) и изобщо вече сме нещо като нищо.

                              В контекста на разговора за интересите ни и това как ги защитаваме.
                              Половин век издръжка на 300 000-на армия - за сравнение, такова количество (в един момент) сме поддържали единствено през ПСВ, а изобщо мобилизираните през нея са около милион (като се вземе предвид времетраенето на войната, за същото време след '44-та са минавали пак по толкова) - в мирно време. За чужди нужди и интереси. Това ни докарва към момента на дереджето, единствения ни интерес (който плътно си отстояваме) да е ...да не харчим повече от ръба санитарния минимум за армия и да клинчим всячески в поддръжка на такъв курс!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                .....
                                Имаш ли все пак конкретика от що годе достоверен източник - давано ли е и КОЛКО (може и на ЛС)...
                                За съжаление ако премахнеш годините, сега май нещата не са различни - да, новите 'васали' не искат многохилядна армия, а искат купуване на многомилиардно оборудване... Резултата - същия...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X