Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Нищо няма да стане . Самолета нарушител ще си полети до където иска и ще си замине . После следват редовните в случая размяна на гневни дипломатически ноти и отговор он заблудился и така . Никой в този момент не иска допълнително натягане на отношенията с Русия .
    Сиреч, преоблякъл се Илия, пък пак в тия....

    Нямах предвид точно руския транспорт, а каква да е подобна ситуация.

    Описаната от мен ситуация се разви октомври или ноември 1983 година. Точно по време на мое дежурство - стартови офицер бях..
    Цялото ПВО беше в "Готовност за Пуск" - това е последното, преди натискането на кнопката.

    Ама глей как се обърнаха нещата... Бившите цели ще ни пазят..

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Кой е Моливко - Симеон Симеонов ли ?
      Сегашният Началник на Одбраната

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Сиреч, преоблякъл се Илия, пък пак в тия....

        Нямах предвид точно руския транспорт, а каква да е подобна ситуация.

        Описаната от мен ситуация се разви октомври или ноември 1983 година. Точно по време на мое дежурство - стартови офицер бях..
        Цялото ПВО беше в "Готовност за Пуск" - това е последното, преди натискането на кнопката.

        Ама глей как се обърнаха нещата... Бившите цели ще ни пазят..
        Ако сваляхме всеки нарушил въздушните ни граници отдавна да са ни свършили ракетите Барабар с тия във военно - историческия Практически нищо не се е променило от студената война обичайното пишкомерство .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Ако сваляхме всеки нарушил въздушните ни граници отдавна да са ни свършили ракетите Барабар с тия във военно - историческия Практически нищо не се е променило от студената война обичайното пишкомерство .
          Тия всичките явно не са били свалени:
          Руски военен самолет наруши въздушното пространство на Естония
          Въздушното пространство на Япония е било нарушено, предполага се от руски самолети
          Американски разузнавач се скри от руски изтребител като наруши въздушното пространство на Швеция
          Френски самолет наруши въздушното пространство на Швеция
          Та кво да кажем ние с гайдите:
          Руски военен самолет навлязъл необезпокояван в българско небе
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Ако сваляхме всеки нарушил въздушните ни граници отдавна да са ни свършили ракетите .
            Да, обаче ракетите ни не само не са свършили, ами дори точно обратното - на тия, дето им е изтекло времето, са изпуцани из една известна пясъчна местност в близка република, или по тенекиени гемии из морето (да се отбележи - ПВО ракети - по ламаринени баржи!!)

            И споменатия от мен факт беше по едно време - 1983 година, дето нещата не бяха точно такива, каквито са сега.
            За непълно закрита пускова установка като оперативен дежурен - при сигнал Хоризонтал - получих наказание - от Киев, по канален ред.
            Онлайн, освен това - руснаците наредиха, нашите потвърдиха, и..

            Ето, веднага Гугъл-Гагич веднага ще потвърди

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Абе ей сега се замислих.
              Ако мине цел над нас, и тая цел не отговаря на НРЗ с "я свой" ( сега не знам дали има такова нещо, ама по мое време пуск по цел, дето отговаря така, не можеше да мине), та в най-добрия случай се дава пуск по целта, и целта е поразена.

              ОК, до тук добре.

              Отговорността за тоя пуск си е наша.
              (хайде, с условности наша, че навремето цел, излетяла от Инджирлик, си мина като на парад над половин България, и макар, че всичко живо беше в готовност за пуск, никой, вкл, от Киев, не разреши пуск.Това - със собствените си очи съм го видял!!!)

              Въпроса ми е друг.

              Ер полицията - натовска, седи и ни пази. Аналогична ситуация - цел. Пуск по целта, целта поразена.

              Кой поема отговорността за пуска. От НАТО ли биха се разправяли с руските самолети, за които се говореше оня ден, или еър-полицая пуца, пък после България опира пешкира?
              Здравей , Вени 1. Това сериозно ли го написа/мислиш?!
              БензБос и Слоутравълър, единствено мога да поднеса своите адмирации за изказаните от Вас мнения и изложена основна идея! Лошото е това, че за доста от колегите основната Ви идея им убягва. Поне това личи от отговорите им. Не искам никого да обидя.
              CAOС-а ще даде команда за збиване на цел над РБ на върба в петък-няма просто да поеме отговорността.
              Лека вечер.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Не, само си мисля.
                И затова, понеже не можах да го измисля, и затова питах.

                Ама все пак - чия ще е отговорността?
                За пуск по цел, или за непуск по цел?

                Респ. пазим - или не пазим?

                Аз си питам само, инак това, което няма да се случи, е ясно.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
                  За малко някой може да вземе и да повярва.

                  Като как това нЯщо може да разузнае каквото и да е, да вземе да промие и да изсуши чаршафите с фотолента, да ги налепи и да ги геореферира в реално време на борда на самолета, като земната служба едва го правеше за 1-2 дена?

                  Причината да набедят Су-22 за разузнавач, освен политзакачките между конструкторските бюра е, че пълния с линзи, мотори, трансформатори и осветителни пиропатрони разузнавателен контейнер ККР тежи толкова, че просто няма друг съветски лек изтребител който да може да го вдигне. А пък каква работа може да свърши ...

                  Абе не ви ли омръзна да се излагате?
                  Здравей, Став.
                  Извинявам се, че се връщам доста назад в темата, сега видях мнението ти.
                  Су-22 не блести с ККР-ра си нито с фотолентата , която може би си промивал дали в БП и ОК или фотослужбата придадена или не към БП и ОК в Добрич или Безмер. А блести като започнеш от РСДН-на и всички системи на борда спрегнати с него та стигнеш до 10-тте точки на окачване по него. За да си изпълни задачата не е било необходимо да се събира спец. разузн. инфо преди полета му-както е сповечето ударни самолети сега от неговото ниво. Той е излитал и опознавал/разузнавал обекта зад ЛФ и директно е работил по него на автомат и те така. Поради това общо взето е разузн. -ударен.
                  А това, че ние сме го използвали само за разузнавач си е наш проблем.
                  Лека вечер.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Не, само си мисля.
                    И затова, понеже не можах да го измисля, и затова питах.

                    Ама все пак - чия ще е отговорността?
                    За пуск по цел, или за непуск по цел?

                    Респ. пазим - или не пазим?

                    Аз си питам само, инак това, което няма да се случи, е ясно.
                    Наша си е отговорността когато нашите го направят, при чужденци изпълняващи ер полисинга - отговорността е на командването им в момента.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Не, само си мисля.
                      И затова, понеже не можах да го измисля, и затова питах.

                      Ама все пак - чия ще е отговорността?
                      За пуск по цел, или за непуск по цел?

                      Респ. пазим - или не пазим?

                      Аз си питам само, инак това, което няма да се случи, е ясно.
                      Както тогава , така и сега националната верига за предаване на команди/отговорности не се е променила генерално само дето е намесен и САОС преди -Киев.
                      Иначе си знаеш-или авиаторчето или момчето от ЗРВ ще операт пешкира-директните изпълнители. Мисля , че ме разбра. Защото аз по-горе не те разбрах и се извинявам за което.
                      Лека вечер!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        ... Су-22 не блести с ККР-ра си нито с фотолентата ... А блести като започнеш от РСДН-на и всички системи на борда спрегнати с него та стигнеш до 10-тте точки на окачване по него. За да си изпълни задачата не е било необходимо да се събира спец. разузн. инфо преди полета му-както е сповечето ударни самолети сега от неговото ниво. Той е излитал и опознавал/разузнавал обекта зад ЛФ и директно е работил по него на автомат и те така ...
                        Значи засега си стискаме ръцете, че Су-22 не е никакъв велик разузнавач.

                        Какво изключително има в точките му на окачване и РСДН-а също не ми е ясно, при положение, че LORAN-a на F-4 е оригинала от който са копирали руснаците.

                        Да не говорим, че няма РЛС и/или оптична система нито за въздушни нито за земни цели, та как самостоятелно е "опознавал/разузнавал обекта зад ЛФ и директно е работил по него на автомат" също ще да е от съветската митология.

                        А пък за да работи на "автомат" някой трябва да му вкара едни координати с едни картонени перфокарти и то в задния апаратурен отсек, дето в полет ... нали се сещаш.

                        Не казвам, че е бил лош самолет за времето си, ама да го срявняваш с F-4 ...
                        Та така. Лека вечер.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
                          Значи засега си стискаме ръцете, че Су-22 не е никакъв велик разузнавач.

                          Какво изключително има в точките му на окачване и РСДН-а също не ми е ясно, при положение, че LORAN-a на F-4 е оригинала от който са копирали руснаците.

                          Да не говорим, че няма РЛС и/или оптична система нито за въздушни нито за земни цели, та как самостоятелно е "опознавал/разузнавал обекта зад ЛФ и директно е работил по него на автомат" също ще да е от съветската митология.

                          А пък за да работи на "автомат" някой трябва да му вкара едни координати с едни картонени перфокарти и то в задния апаратурен отсек, дето в полет ... нали се сещаш.

                          Не казвам, че е бил лош самолет за времето си, ама да го срявняваш с F-4 ...
                          Та така. Лека вечер.
                          Като имаш в предвид че и технологията с която разузнава е на 40++ години . Към днешна дата всеки средно голям дрон има с пъти по големи разузнавателни възможности .
                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Не, само си мисля.
                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          И затова, понеже не можах да го измисля, и затова питах.

                          Ама все пак - чия ще е отговорността?
                          За пуск по цел, или за непуск по цел?

                          Респ. пазим - или не пазим?

                          Аз си питам само, инак това, което няма да се случи, е ясно.
                          Отговорността би трябвало да е на единното командване на НАТО . То и там е много съмнително дали някой има топки да заповяда това . За нашите съм сигурен че няма .
                          Последно редактирано от sek.1; 01-10-15, 06:04.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Бива ли без крещящи глупотевини?!?
                            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                            Абе точно политшколи надали са завършили ама 50% от генералитета у нас начело с "Моливко" са завършили военни академии в СССР/Руссия.
                            Моля, дали в тези висши училища и школи са учили римско право или тактика. Кой изпращаха и какво се връща тук.


                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Нищо няма да стане . Самолета нарушител ще си полети до където иска и ще си замине . После следват редовните в случая размяна на гневни дипломатически ноти и отговор он заблудился и така . Никой в този момент не иска допълнително натягане на отношенията с Русия .
                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Ако сваляхме всеки нарушил въздушните ни граници отдавна да са ни свършили ракетите Барабар с тия във военно - историческия Практически нищо не се е променило от студената война обичайното пишкомерство .
                            Добре де, какъв е смисъла тогава, милиони годишно за ВВС, заплати училища, бл, бла, ремонти за какво.
                            За какво са им нови самолети , да си играят с тях докато докарат до пенсия?
                            Какъв е смисъла от ВВС ако не могат да опазят границите.
                            Bogoljub Gagic цитираш доста случай, но при тях навлизането е за малко и веднага се засича, засветява и вдигат изтребител.
                            Интересно ми е ако това се случи в Полша , дали няма да го приземят някъде ....
                            В нашия случай пресича цялата държава с каква реакция ? Поне някой от учебните да бяха вдигнали, е и так екскрт като на вип.
                            Айде нямат модерни самолети ,но защо не ходят на работа, работното време е от 10.30 до 15.30 (без петък) с 2 часа пеене на обяд

                            До сега равносметката милиони похарчени за ВВС и какъв е резултата, НУЛА.
                            От 11 години сме членове на НАТО, като показахме че сме само на хартия - НУЛА

                            Нека някой да ми каже с какво чуждите самолети, ще пазят по зле нашата граница - по малко от нула?

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение





                              Добре де, какъв е смисъла тогава, милиони годишно за ВВС, заплати училища, бл, бла, ремонти за какво.
                              За какво са им нови самолети , да си играят с тях докато докарат до пенсия?
                              Какъв е смисъла от ВВС ако не могат да опазят границите.
                              Bogoljub Gagic цитираш доста случай, но при тях навлизането е за малко и веднага се засича, засветява и вдигат изтребител.
                              Интересно ми е ако това се случи в Полша , дали няма да го приземят някъде ....
                              В нашия случай пресича цялата държава с каква реакция ? Поне някой от учебните да бяха вдигнали, е и так екскрт като на виАйде нямат модерни самолети ,но защо не ходят на работа, работното време е от 10.30 до 15.30 (без петък) с 2 часа пеене на обяд

                              До сега равносметката милиони похарчени за ВВС и какъв е резултата, НУЛА.
                              От 11 години сме членове на НАТО, като показахме че сме само на хартия - НУЛА

                              Нека някой да ми каже с какво чуждите самолети, ще пазят по зле нашата граница - по малко от нула?
                              Свалянето или приземяването на самолет нарушител е работа на военните но решението е политическо . Всяка армия е изградена на принципа на единоначалието но на върха обикновено седи цивилен политик обикновено по хлъзгав от гол плужек . Принципно свалянето на самолет нарушител не е прецедент дори и при нас http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=153286 . След толкова години още никой не казва каква е истината .
                              Последно редактирано от sek.1; 01-10-15, 07:10.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Да дефинираме по точно ситуацията -
                                Дали руснаците биха се пробвали да пресекат при същата ситуация без разрешение, Полша, Румъния, Естония?
                                Дали биха пробвали , ако в бг има чужди самолети, който имат за задача да охраняват нашето небе и източния фланг на НАТО?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X