Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Лек ден![/QUOTE]

    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
    Здравей, Slowtraveler!
    Няма да стане само с висока специфична мощност на ТРД-то каквото и впрочем са направили. За икономичност им трябва турбо-вентилаторен мотор и то с нехарактерна за боен самолет степен на дву-контурност. Това от своя страна изисква по-голям по размери вентилатор /fan/, чийто конструктивно-якостни качества или изисквания и породените ограничения и дават истинския проблем . Този пък проблем ги и забавя по отношение на ТРД-то или по-точно казано ТВРД-то. Но пък успеят ли наистина ще е авангарден и с малки подобрения ще служи доста време на самолета включително и като база за други разработки.
    Така , че правилно забеляза, че е нормално да имат и съответните проблеми. Народо-психологията им тук няма нищо общо особено при настоящето им състояние на авио - и космическа промишленост. Най-общо казано работните им халета в авио- и космическата индустрия са чисти като аптеки.

    Лек ден!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124086224688548248.jpg
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5760996
    Ето една статия от 2009г, в която обясняват какви трябва да са лопатките.
    Напрактика от тогава до сега не са мръднали. Нито могат да направят лопатката, нямат и технологията да направят покритието High Power Impulse Magnetron Sputtering
    Нещо интересно, което аз съм го писал много пъти в темата, тази технология е разработена и патентована от руснаци 99г само че не в русия а в USA :
    Kouznetsov - колумбиския университет и Ivan Petrov University of Illinois,
    Руснаци избягали от русия който работят за американци.

    Този въпрос е в много голяма степен засяга и ЕС. Американците отдаван са разбрали , че за да станат велики - струва пари.
    Малко статистика. Научен проект- чиста фундаментална наука -България- 100-200к лева ( за хората който работят - получават среден пръст), русия- доста подобно , но и те взимат среден пръст. ЕС - финансирането е по добро 500-100к Евро - учените взимат на година около 30000к евро -само по темата+
    Приложен проект. Това е от 10-15 фундаментални става 1 приложен (без значение медицина химия физика) България - няма , русия- няма. ЕС има под 1% останалите заминават в УСА. Там са парите - първа фаза 1-5 милиона, 2 от 5 -20мил и големите стигат и до 200 мил. - финансирането е от държавни и частни рискови фондове- а с военна насоченост от държавата. Самите учени получават като премия процент от финансирането и % собственост от компанията. Което прави много истински добри пари.
    Тези хора няма да се върнат в русия и европа. гаранция

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Е то тогава да закриваме всичко, тия санай-великите и ннай-добрите, в случая, самолети са техните, няма кво да обсъждаме и сравняваме. Или приемаме безрезервно, че са намбър уан и си обсъждаме, в случая руските, самолети без никой от нас да намесва и спомемава така и така недостижимите.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение

        [ATTACH=CONFIG]923885[/ATTACH]
        Ето една статия от 2009г, в която обясняват какви трябва да са лопатките.
        Напрактика от тогава до сега не са мръднали. Нито могат да направят лопатката, нямат и технологията да направят покритието High Power Impulse Magnetron Sputtering
        Нещо интересно, което аз съм го писал много пъти в темата, тази технология е разработена и патентована от руснаци 99г само че не в русия а в USA :
        Kouznetsov - колумбиския университет и Ivan Petrov University of Illinois,
        Руснаци избягали от русия който работят за американци.

        Този въпрос е в много голяма степен засяга и ЕС. Американците отдаван са разбрали , че за да станат велики - струва пари.
        Малко статистика. Научен проект- чиста фундаментална наука -България- 100-200к лева ( за хората който работят - получават среден пръст), русия- доста подобно , но и те взимат среден пръст. ЕС - финансирането е по добро 500-100к Евро - учените взимат на година около 30000к евро -само по темата+
        Приложен проект. Това е от 10-15 фундаментални става 1 приложен (без значение медицина химия физика) България - няма , русия- няма. ЕС има под 1% останалите заминават в УСА. Там са парите - първа фаза 1-5 милиона, 2 от 5 -20мил и големите стигат и до 200 мил. - финансирането е от държавни и частни рискови фондове- а с военна насоченост от държавата. Самите учени получават като премия процент от финансирането и % собственост от компанията. Което прави много истински добри пари.
        Тези хора няма да се върнат в русия и европа. гаранция


        Мааалко си се поомотал ама нищо ние си те знаем в 10 поста пишеш че руснаците имат проблем с КНН!?!! КНН обикновено значи компресор ниско налягане, по нагоре ти обясниха че това са първите степени или по просто първите перки на един турбореактивен двигател, те компресират част от входящия въздух и го вкарват в двигателя а друга част просто излиза през външния контур, температури точно в КНН колкото и да са високи едва ли превишават 300С. Сега си пльоснал статия която описва проблемите в турбинната част които са доста различни от тия в компресора? Виж първо научи кое е турбина кое е компресор кое се прави по лесно и кой какви проблеми има с съответните части? И пак да те питам при положение че АЛ-41 има аналогична тяга, дооста по лек е от американския му аналог, има аналогична консумация, къде са им на руснаците проблемите?

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Е какъв е избора - инвестиция в наука- да ама не
          Наука в България е мръсна дума.
          В русия, също - там много странно си мислят- науката е само за армията, да ама не , учен не можеш да го програмираш - инвестираш в образование.
          ЕС - същата работа. дават се пари за рибари за аграри и дървари , наука няма нужда
          Китай се сетиха и вече дават пари - в момента китайската образователна система е най напред. Дават стипендии и след това големи заплати.

          Искаш или не това е в момента.
          За момента се смята че учения трябва да работи без пари. че е лентяй и че ако направи нещо ще е за всички. Опитай се да привлечеш млад и умен да учи.
          Нямам да стане -отива кодер или барман, дилар- да изкарва пари.
          УСА са разбрали че и те са хора и искат да карат ламборджини. Осигуряват го и след това продават на цял свят.
          бизнес виновни ли са.

          Любенов не съм се объркал.
          КНН нямат , ползват от 70, турбината също е зле. статията описва проблемите който имат да направят двигател .
          А кой бърка . странно как имат двигател с по малък вентилатор, по не ефективна турбина, същевременно е по икономичен . интересно от къде идва тогава мощта- въздух работа .
          Въздух ама и той си иска неговото.- явно някой послъгва ,
          ще кажа какво при тези параметри разхода трябва да е много по голям и сервизния интервал не повече от 100ч - дори е много
          Последно редактирано от biol; 31-07-17, 16:54.

          Коментар


          • Re: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Демек знаят какво им трябва, но не могат да го произведат. Все пак да не забравяме, че технически са доста по назад. Важното е, че се стараят. А грозните им неугледни самолети със стърчащи нитове, летят много приятно. Ф35 като го гледам лети насила, сякаш не му е там мястото. Виж ф22 е друга бира. Но кой съм аз да съдя, като нищо не разбирам от самолети.

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Да знаят, знаят че няма как да го направят -нямат технологията.
              Но понеже американците са готини ще я пуснат свободно на пазара, срещу пари , но чак когато направят (купят) нещо съвсем ново. Войната е бизнес, а този бизнес върви когато има срещу кого . Така че ще подпомагат руснаците да не изчезнат съвсем.
              Карат се гонят дипломати , санкци и караници в ООН, а в Либия пак заедно, театър
              Същото е и с ракетните двигатели, по време на кризата 90, спокойно можеха да купят технологията с учените и да ги преместят в Маями примерно , но после няма да видят пари повече.
              Дани сещащ ли се някой високо технологичен сектор , който да не е по контрола на американците- Компютри, софтуер, телефони, мрежи, медицина, химия, селкостопанство, нефтодобив ( руснаците който са с добивна икономика, ползват руски сонди и помпи) енергетика, телевизия.....

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...и бидейки чисти като аптеки, пак правят простотиите, на които всички сме им сърбали попарата и в гражданската продукция. Направили датчик, сложили му означения, сложили щифтове така че да не можеш да го обърняш и сложиш неправилно, но някой гений изпилил щифтовете или пробил дупки така, че да го обърне (не помня вече кое беше), начукал го с чука за да влезе, заради което един ПРОТОН падна в пустинята, а един товар не стигна до МКС. На ето това му се вика "народопсихология".

                Моите адмирации за опитите им да излязат от това положение, само дето хич не съм сигурен че със старите практики ще направят нещо ново в това отношение. Още повече - не съм сигурен че други практики изобщо могат да виреят по тия земи.
                Здравей, Sparky!
                Това, което си написал е все едно аз да напиша следното: толкова е висока трудовата дисциплина, самосъзнание на американците и разполагат с най-модерните технологии , че пред очите на целия Свят, 75 секунди след старта , им избухна ракето-носитела, уби седем / ако се не лъжа/ астронавта поради невъзможността им да изработят и поставят едно уплътнение. Като поради същите по вид съпътстващи проблеми най-високотехнологичната нация си спря същата тази космическа програма. Мен с такива нещица не можеш ме хвана.
                Само ми кажи заглавието на документа в , който прочете за условията и най-вече причините за падането на Протона и не стигането на товара до МКС. В същият този документ накрая даже се дават задължителните и препоръчителни процедури и мероприятия, които трябва да се изпълнят за да не се допусне повторно такова събитие.
                Надявам се разбра какво имам в предвид.

                Лека вечер!

                Коментар


                • От: Re: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Здравей, Biol!
                  Така и не разбрах защо си дал като пример тази статия и къде в нея конкретно пише за новия мотор на Т-50 и проблемите му.
                  В нея общо са описани проблемите стоящи пред световната авиоиндустрия и възможните решения. Или всеки един производител, който реши да произвежда такъв вид газотурбинен двигате ще се изправи пред такива проблеми.
                  И кое от написаното от мен е в противоречие с предоставената от теб статия?
                  По-неефективна турбина сравнена с какво или коя?
                  По-малък вентилатор сравнен с кой?
                  Как така даваш оценка за икономичността и интервалите за обслужване на един газотурбинен двигател като грам не разбираш от осносополагащи неща в Теорията на реактивните двигатели , Конструкция на такива и Термодинамика? Това ми е много чудно! Да се чете трябва , но не от готови статии.

                  Лека и Спорна вечер!

                  Коментар


                  • Re: От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Дани сещащ ли се някой високо технологичен сектор , който да не е по контрола на американците- Компютри, софтуер, телефони, мрежи, медицина, химия, селкостопанство, нефтодобив ( руснаците който са с добивна икономика, ползват руски сонди и помпи) енергетика, телевизия.....
                    Напълно съм съгласен. За купуването на технологии пак е така, но купуват защото могат да си го позволят. Могат да влагат и ресурси в разработки и рационализации. Пак всичко опира до пари. Руснаците от друга страна нямат кинти и каквото успеят да направят сами това е. Някои неща им се получават, други не.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Напълно съм съгласен. За купуването на технологии пак е така, но купуват защото могат да си го позволят. Могат да влагат и ресурси в разработки и рационализации. Пак всичко опира до пари. Руснаците от друга страна нямат кинти и каквото успеят да направят сами това е. Някои неща им се получават, други не.
                      Едно си баба знае, едно си бае, а тия дето нямат пари за последните 2 години хем под санкции пуснаха 2 завода за композитни материали и напълно затвориха цикъла на производство на изделия от карбон, в КнАаз откриха 2 нови цеха с над 50 нови металообработващи машини с ЦПУ .

                      Коментар


                      • От: Re: От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                        ...пуснаха 2 завода за композитни материали и напълно затвориха цикъла на производство на изделия от карбон... ...откриха 2 нови цеха с над 50 нови металообработващи машини с ЦПУ .
                        Хм, това новина за от последните две години ли е? Или за отпреди 40-50!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Re: От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                          Едно си баба знае, едно си бае, а тия дето нямат пари за последните 2 години хем под санкции пуснаха 2 завода за композитни материали и напълно затвориха цикъла на производство на изделия от карбон, в КнАаз откриха 2 нови цеха с над 50 нови металообработващи машини с ЦПУ .
                          Прилича ли на това
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tesla-Gigafactory-rendering-1-1580x549.jpg
Прегледи:1
Размер:324.6 КБ
ID:5761165
                          Да не объркаш мащаба, и инвестицията е частна, не държавна.

                          Петьо не се отказваш.
                          Сравними двигатели са на F-22- произведен преди 30г и на Ф35.
                          Та кат се има в предвид конструкцията и промените от предишния ( общо взето никакви) за да стигнат тези характеристики или са открили нова физика или послъгват.
                          Е може и като сменят запалването - плазмено да са вдигнали мощността ( навремето имаше плазмено запалване за жигула - направо летеше ) и цифрово управление- преди с карбуратор ли е бил, да са повишили мощността .... Mmmm не.
                          С тази конструкция тези цифри най-много да са някакви пикови, и колко ли ще издържи с какъв разход.
                          Някой снимал ли го е с пълни резервоари и ракети (не макети) как ли ще се държи ?

                          Аз съм бил праволинен

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Руснаците ги бива...в леенето на чугун.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.



                              Чугун от същия завод дето ще правят и Т-50. Сега според българските авиоспециалисти тия хора не могат да направят нито двигател, нито нитове могат да нитоват като хората, нито електрониката им е читава, обаче на запад където са корифей в тия области техния чугун не може и полвината от нещата дето ги показва руската машина? Що така се получава?

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Ма, вие влюбените в Русия, много си падате по тия публични еякулации, щот "наще" в това са много силни от как аз ги помня. Казал съм го отдавна, руснаците са комплексирани от векове в съревнованието си със западния свят и са си разработили методи за кратко душевно удоволствие. Точно кои фигури показани тук се ползват за въздушен бой, г.Любенов? Много "хубав" самолет, но само за показ, е това се опитват тук някой хора да ви кажат, без обаче да очакват някога да ви стигне до съзнанието. Аз поне не се надявам.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X