Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Северна Корея - космическа сила

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Северна Корея - космическа сила

    Кой създава нормалната държава? Със сигурност не я създават комунистите...
    Не ви ли прави впечатление, че в нашия парламент има доста от колегите на Ким Ир Сен? 24 години не ни идва акъла да ги изритаме...

    Прави ли ви впечатление, че контролираните от "империалистите" страни са напред, а съветските "съюзници" мизерстват...
    Тайван също е бил изостанал допреди 30-40г... Сега и те и Корея, Сингапур и т.н. са "тигри"...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Северна Корея - космическа сила

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Нещо не схващам. Дразни те песничката. И мен ме дразни. Но, ако погледнеш отстрани, от гледна точка напр. на фен само на класическа музика - да друсаш глава, куфеейки на рок-концерт, да крещиш на футболен мач и т.н. е също някаква пълна простотия. Абсурдно идиотско в очите на някой сигурно изглежда да си вържеш на краката една или две дъски и да се пързаляш по снега с тях А още по-сканадализиран той ще бъде, като разбере, че плащаш луди пари за "дъски", за "връзването им" към краката и за разни съоръжения, с които да се качваш на високо и да се пускаш оттам. По-тъпо занимание не може ли да се измисли ? Може, разбира се - какво ще кажеш да си купиш някаква джипка, да почнеш да я повдигаш, да слагаш все по-големи гуми, за да харчиш безсмислено гориво за безцелни разходки из кални терени ? "Няма ли един Ким Ир Сен за вас, безделници недни, да ви вкара в правия път - бой-глад-труд-студ-пак бой-и-пак труд ?!"


      У нас не е така, защото "пастирите ни водят така"
      Пост номер 16, братче.Нали теории съм изказвал.Друг начин нема, не сме дорасли.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Северна Корея - космическа сила

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Кой създава нормалната държава? Със сигурност не я създават комунистите...
        Не ви ли прави впечатление, че в нашия парламент има доста от колегите на Ким Ир Сен? 24 години не ни идва акъла да ги изритаме...

        Прави ли ви впечатление, че контролираните от "империалистите" страни са напред, а съветските "съюзници" мизерстват...
        Тайван също е бил изостанал допреди 30-40г... Сега и те и Корея, Сингапур и т.н. са "тигри"...
        Мани тия приказки комунисти веес капиталисти, мина им времето и на тия приказки.Дай да ги изритаме, ама после пак лошо - кои да бъдат следващите?Народа затъпя и изпростя, великденчетата и те май не струват много-много.Кой?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Северна Корея - космическа сила

          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
          Пост номер 16, братче.Нали теории съм изказвал.Друг начин нема, не сме дорасли.
          Нали уж се отрече от тез слова:
          Смея да твърдя, че има народи по тая земя, които не са достигнали етапа в своето развитие, за да успяват да се "самоуправляват" и да преценят, кое е добре за тях... Та има такива народи/стада, за справка - ние.
          Прав си, но не става дума само за достигане на етапа. Някой и при достигнат етап може просто да те върне в изходна точка. Точно това направи комунизмът с нас, а много по-зле си изпатиха северно-корейците. Сега, за да не се почне с традиционното "кои сме ние, нещастна играчка в ръцете на велики сили, кога сме могли да се самоуправляваме, никога..." да побързам да кажа, че вероятно и това е вярно. Но което не става отвътре, става с "помощ" (натиск, насила) отвън. Важното е, как викаше Петър "Фернандел" Стоянов да си направиш "цивилизационния" избор. А ние определено още копнеем и за Путя и за Ким Ир Сена, а най-паче за бай ТодАра Правешки.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Северна Корея - космическа сила

            Друсането на потни цици и качването по маси под звуците на чалга в очите на повечето чужденци е по-голяма идиотия, но те (наивно) го мислят за безобидна веселба. Ние си знаем, че е само външна проява на едни по-дълбоки процеси, поради които отсега насърчавам децата ми да мислят за емигриране
            По въпроса дали ме дразни песничката, мисля е това подчертаното.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Северна Корея - космическа сила

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Нали уж се отрече от тез слова:

              Прав си, но не става дума само за достигане на етапа. Някой и при достигнат етап може просто да те върне в изходна точка. Точно това направи комунизмът с нас, а много по-зле си изпатиха северно-корейците. Сега, за да не се почне с традиционното "кои сме ние, нещастна играчка в ръцете на велики сили, кога сме могли да се самоуправляваме, никога..." да побързам да кажа, че вероятно и това е вярно. Но което не става отвътре, става с "помощ" (натиск, насила) отвън. Важното е, как викаше Петър "Фернандел" Стоянов да си направиш "цивилизационния" избор. А ние определено още копнеем и за Путя и за Ким Ир Сена, а най-паче за бай ТодАра Правешки.
              Не съм се отрекъл, не.Просто съжалих и се извиних, ако тез слова са провокирали темата да се превърне в противопоставяне север-юг/комунизъм-капитализъм и да се стигне до там на няколко страници да не се спомене почти нищо за ракетни технологии.Но и след съжалението ми забелязах, че на участниците им е по-интересно фанатично да се убеждават едни други в позициите си и да си продължават "да ги мислят северно корейците" и "как ще ги стигнем ... южно корейците?".
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Северна Корея - космическа сила

                Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                Друсането на потни цици и качването по маси под звуците на чалга в очите на повечето чужденци е по-голяма идиотия, но те (наивно) го мислят за безобидна веселба. Ние си знаем, че е само външна проява на едни по-дълбоки процеси, поради които отсега насърчавам децата ми да мислят за емигриране
                По въпроса дали ме дразни песничката, мисля е това подчертаното.
                Да, ама песничката не е външна проява на подобни процеси. Тя просто мина и замина. Вече не звучи натрапчиво почти отникъде. Защото няма го Митко "Пайнера" да му монтира един силикон на този кореец, да го изруси да го кръсти "Азис-тому" и да го "промоутира". Ако тази песничка отключи някакво "гагнамизиране" на Корейския полуостров, по подобие на чалгизирането у нас, ще си поръся главата с пепел.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Северна Корея - космическа сила

                  Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                  ...темата да се превърне в противопоставяне север-юг/комунизъм-капитализъм и да се стигне до там на няколко страници да не се спомене почти нищо за ракетни технологии...
                  Ами, то беше казано в началото - няма някакви невиждани ракетни технологии, самобитно творчество на "чучхе"-гения ("всичко със собствени сили"). Просто е невъзможно. Откраднато е отнякъде, но всъщност истината, а това е по-лошо - купено е отнякъде. Т.е. на тия сбърканяци, "пастирите" на доволния и охранен северно-корейски народ, някой им шитка ракетни технологии, с които утре не се знае какво ще им скимне да правят.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Северна Корея - космическа сила

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Да, ама песничката не е външна проява на подобни процеси. Тя просто мина и замина. Вече не звучи натрапчиво почти отникъде. Защото няма го Митко "Пайнера" да му монтира един силикон на този кореец, да го изруси да го кръсти "Азис-тому" и да го "промоутира". Ако тази песничка отключи някакво "гагнамизиране" на Корейския полуостров, по подобие на чалгизирането у нас, ще си поръся главата с пепел.
                    Предполагам, това е така защото ти го казваш.И аз нямам право да мисля различно.Най-удачно е да ги виждам нещата като теб, нали.Като в детската градина сме, особено ако продължаваме така.Дай да се уважаваме и да не си обръщаме внимание.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Северна Корея - космическа сила

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ами, то беше казано в началото - няма някакви невиждани ракетни технологии, самобитно творчество на "чучхе"-гения ("всичко със собствени сили"). Просто е невъзможно. Откраднато е отнякъде, но всъщност истината, а това е по-лошо - купено е отнякъде. Т.е. на тия сбърканяци, "пастирите" на доволния и охранен северно-корейски народ, някой им шитка ракетни технологии, с които утре не се знае какво ще им скимне да правят.
                      Е знаем ли на китайските, руските, индийските, щатските, иранските, а утре и турските пастири какво ще им скимне в един даден момент?Кво предлагаш?Викам да ги нападнем всичките на куп, да ги изтепаме и да им вземем технологиите, пък после останалите живи да се чудят кога на нашите пастири ще им скимне да направят някоя глупост/А след като няма невиждани технологии, защо не се намери пастир да прекръсти темата, та заглавието й да си е точно по темата.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Северна Корея - космическа сила

                        Да добавя към предишните ми дитирамби за Корея-та от която имам приятели (от другата нямам, но да заповядат - аз съм дружелюбна твар) - през последните пет години НЕ СЪМ попадал на ЛОШ корейски филм.

                        Не само това - почти не съм попадал на такъв след който да не метна едно дружно евала.

                        Като се изключи известна тенденция към хиперболично драматизиране (е това как реват корейските жени като им отнесе цунамито мъжете - аз да съм цунами ще се върна обратно) - филмите им са на много, много високо ниво.

                        На-доброто и откачено е The Vengeance Trilogy (три филма са) на Парк Чан Уок (и другите му са страхотни, Joint Security Area например е за границата, той си е шедьовър сам за себе си).

                        Но интересното е че и другите са добри. Последните два които гледах бяха "Видях Дявола" (дивно добър филм), и един малко по-"социален" - The Yellow Sea. Там темата е доста интересна, за едно от корейските малцинства в Китай, които ходят на гурбет в Южна Корея, и за отношениети на местните към тях. Не е розово.

                        И въобще - изключително напред с материала са. Не е като да имат един гениален режисьор. Имат един-двама гениални и голяма група много добри.

                        Горещо препоръчвам:

                        - The Vengeance Trilogy (Sympathy for mister Vengeance, Oldboy, Lady Vengeance). В този ред. Изключително добри филми, хем се гледат с интерес, хем разглеждат доста философски тематиката на отмъщението.

                        - Joint Security Area - От същия режисьор. За границата им и (фиктивните) отношения между войниците от двата лагера.

                        - The Chaser, The Yellow Sea. Различни, но с един и същ актьор. Не му помня името, но е голяма муцуна.

                        - I saw the Devil. Свеж поглед към радостта да си сериен убиец.

                        - На друго ниво (по-малко сценарий, повече рев и сополи, и мнооого много ефекти) : Tidal Wave.

                        - Читав филм с мазна чудовищна гадина: The Host.

                        - Доста читава фантастика с доста намигвания към Blade Runner и Timecop (но и доста дълъг филм): Natural City.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Северна Корея - космическа сила

                          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                          Е знаем ли на китайските, руските, индийските, щатските, иранските, а утре и турските пастири какво ще им скимне в един даден момент?Кво предлагаш?Викам да ги нападнем всичките на куп, да ги изтепаме и да им вземем технологиите, пък после останалите живи да се чудят кога на нашите пастири ще им скимне да направят някоя глупост/
                          Е, да де, ама защо използваш първо лице множествено число ? Те (едни трети лица) точно това следят и от време на време нападат когото преценят. А ниЕ се възмущаваме ? А защо ? Че рано или късно някой ще възпре северно-корейския "устрем" към Космоса ? Аз всичките приказки за Корея споделих като човек живял в северната, ходил в южната и контактувал със северни и южни корейци. Не ми харесва северната част, мъчно ми е за хората там, не искам да живея там, нито децата ми да им се случи такова нещо, пази Боже у нас. Не искам да умирам от глад и да слушам по радиоточката (щото ТВ "нанай") за големите успехи на Вожда, изпратил ракета в Космоса. Харесва ми южната част, симпатични са ми хората, които я населяват, намирам ги за по-близки до нас по манталитет и бит от японци и виетнамци (само тия ги знам, защото такива приятели имам и поддържам връзка). Считам, че всеки, който си мисли, че Северна Корея е постигнала нещо, достойно за възхищение, просто е много заблуден, затова се включих в темата. Ракетни технологии не ме вълнуват.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Северна Корея - космическа сила

                            Да не останеш с впечатлението, че не те разбирам - разбирам те напълно.Мен ракети ме вълнуват, даже бях в кръжока по ракето-моделизъм при другарката Чавдарова.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Северна Корея - космическа сила

                              А някой прочете ли новината от линка в първото мнение ? Защото почти до космоса можеш да стигнеш и с балон, нали така ? Предназначението на ракетата определено не е изследователско, нито спътникът е "търговски".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Северна Корея - космическа сила

                                Конкретното постижение не го омаловажавам. Изкарването на спътник в орбита не е шега работа. Балона и спътника съотношението им е като между лодка с гребла до Змийския остров и дракар от Швеция до индианците.

                                А за търговския спътник - айде сега. Що да не е търговски ? Ако е наблюдателен - резултатите от наблюденията може да се търгуват
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X