Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Северна Корея - космическа сила

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Северна Корея - космическа сила

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Мммм...Тц

    Низши твари са понеже могат да отвличат малки япончета на дузини, разчитайки че все ще се намери някъде някой паралелногалактичен клакьор да им направи евала на общо основание, само задето правят сценки на "лошите". Отъждествявайки върхушката с останалите милиони, без да ги пита те барем искат ли да гледат как шефовете им пращат ракети в космоса без да ги питат, или искат да гледат мол.

    Не че нещо де. Нали се съгласихме че загражденията са за да попречат на имиграционните вълни напиращи да се заселят там. Кофти типове - пазят доброто за себе си...
    Смея да твърдя, че има народи по тая земя, които не са достигнали етапа в своето развитие, за да успяват да се "самоуправляват" и да преценят, кое е добре за тях.Разбирай, като при децата.На твойто дете на 3 годинки няма да му набуташ пиратки в ръцете, щото му е кеф и му се иска, а ще направиш това, което ти прецениш, че е добре за него или това за което ти си мислиш, че е добре и ти се иска на теб.Разбира се, сравнението да не се приема съвсвем буквално и да не се хващаме за всяка дума, защото няма да се разберем и ще стане мазало.Та има такива народи/стада, за справка - ние.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Северна Корея - космическа сила

      викаш социализма може да победи само в развита капиталистическа държава
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Северна Корея - космическа сила

        Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
        Смея да твърдя, че има народи по тая земя, които не са достигнали етапа в своето развитие, за да успяват да се "самоуправляват" и да преценят, кое е добре за тях.
        Тая теория обикновено я развиват тези, които имат ресурса да управляват народите, но биват упреквани за това, че го правят в свой интерес.

        Коментар


        • #19
          От: Северна Корея - космическа сила

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Никой не отрича правото на корейците да свършат СВОЯТА част от работата по въпроса, за да имат СВОИ ракети.....
          Напротив, точно това право им отрича САЩ! И затова има санкции.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #20
            От: Северна Корея - космическа сила

            Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
            Смея да твърдя, че има народи по тая земя, които не са достигнали етапа в своето развитие, за да успяват да се "самоуправляват" и да преценят, кое е добре за тях.Разбирай, като при децата.На твойто дете на 3 годинки няма да му набуташ пиратки в ръцете, щото му е кеф и му се иска, а ще направиш това, което ти прецениш, че е добре за него или това за което ти си мислиш, че е добре и ти се иска на теб.Разбира се, сравнението да не се приема съвсвем буквално и да не се хващаме за всяка дума, защото няма да се разберем и ще стане мазало.Та има такива народи/стада, за справка - ние.
            Казаното значи, каквото значи в контекста на целия текст.Подчертаното е много важно за правилното разбиране на казаното, по принцип.Не споменавам за никаква теория.Дето се казва, в случая няма теория, има само практика.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #21
              От: Северна Корея - космическа сила

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тая теория обикновено я развиват тези, които имат ресурса да управляват народите, но биват упреквани за това, че го правят в свой интерес.
              Обикновено е в техен интерес, но и това, че някой ги упреква, не значи че мнението на упрекващия трябва да се приема за императивно.Обикновено и упрекващите имат ресурса да управляват народите и го правят с методи камуфлирани, но еднакви в същността си с методите на упрекваните.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Северна Корея - космическа сила

                А в случая може просто корейците да не харесват ким чи с банани.

                Коментар


                • #23
                  От: Северна Корея - космическа сила

                  Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                  Смея да твърдя, че има народи по тая земя, които не са достигнали етапа в своето развитие, за да успяват да се "самоуправляват" и да преценят, кое е добре за тях...
                  Смея да твърдя че корейците не са сред тези народи, предвид постигнатото от южната част

                  В службата корейци имам бол, един от най-близките ми приятели тук е кореец (Южна Корея), и идея нямаш колко общи черти имат с българите, но само в хубавото. Имат подобно мислене, подобни поговорки, подобен хумор, за туршиите им въобще да не говорим, все едно при нас са правени.

                  Стегнати, отговорни, работливи и мислещи хора.

                  А са тръгнали и те от същото от което са тръгнали северните им съседи, той е набор след 70та и още помни как са им куркали червата в къщи. Не са точно гладували, но и не е като да са замеряли Севера с пасти и торти, нищо че той когато е роден вече 20 години са били на щатски помощи. А виж ги къде са сега.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Северна Корея - космическа сила

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Смея да твърдя че корейците не са сред тези народи, предвид постигнатото от южната част

                    В службата корейци имам бол, един от най-близките ми приятели тук е кореец (Южна Корея), и идея нямаш колко общи черти имат с българите, но само в хубавото. Имат подобно мислене, подобни поговорки, подобен хумор, за туршиите им въобще да не говорим, все едно при нас са правени.

                    Стегнати, отговорни, работливи и мислещи хора.

                    А са тръгнали и те от същото от което са тръгнали северните им съседи, той е набор след 70та и още помни как са им куркали червата в къщи. Не са точно гладували, но и не е като да са замеряли Севера с пасти и торти, нищо че той когато е роден вече 20 години са били на щатски помощи. А виж ги къде са сега.
                    Как ги виждаш нещата относно българите?В смисъл имаме ли шанс в обозримо бъдеще да се превърнем в южно-корейци или да изстреляме някоя ракета като северно-корейци?На мене ми се чини, че още сто години, това което ще ни свързва и с едните, и с другите, ще е рупането на подобни туршии.И друго ми е интересно - дали имаш приятел северно-кореец(живеещ в Северна Корея), та да направим по-точна съпоставка.М/у другото искрено им пожелавам да не приличат на нас в разделението си, на шопи, македонци, майни, перничани, софиянци и т.н., често отнасящи се помежду си с нетърпимост, непоносимост и още по-силни чувства.
                    Последно редактирано от Самодържец; 06-02-13, 16:13.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #25
                      От: Северна Корея - космическа сила

                      И какво точно е постигнала южната част? Просто междинната спирка на щатите между Япония и Китай. Заслугата нито е тяхна, нито е устойчива.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Северна Корея - космическа сила

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        И какво точно е постигнала южната част? Просто междинната спирка на щатите между Япония и Китай. Заслугата нито е тяхна, нито е устойчива.
                        Това сериозен въпрос ли е???
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Северна Корея - космическа сила

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          И какво точно е постигнала южната част? Просто междинната спирка на щатите между Япония и Китай. Заслугата нито е тяхна, нито е устойчива.
                          Никога ли не се задавяш ръсейки подобни глупости ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Северна Корея - космическа сила

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Никога ли не се задавяш ръсейки подобни глупости ?
                            Не, просто му е различна ценностната система. За разлика от повечето хора, които не ценят това, че имат какво да ядат, защото винаги са имали какво да ядат, Стефан не цени това, да има какво да яде, въпреки че НЯМА какво да яде. Оттам и разликата в схващанията за севернокорейците.

                            Прочее, времето ще покаже кои повече ще ги бива при условията, които предстоят. Аз съм склонен да дам много ниски коефициенти в залозите.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Северна Корея - космическа сила

                              Ми дай тогава и шаха да го играем по ценностна система - който обере повече фигури по-бързо - той печели

                              До тогава местен бабаит който живее от хранителни доставки за да може да си плати ракетите - айде мерси да е постигнал повече от съседа който е излезнал от калта по същото време и си е спретнал и къщата, и двора, и улицата.

                              А на американската помощ и е здрава гърбината, за всичко е виновна, ама май за всеки изсипан американски долар от другата страна има по една "валутна рубла", по не знам колко юана и почти безкраен безплатен човешки потенциал. Ако толкова са могли - голямо постижение, няма що.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Северна Корея - космическа сила

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ми дай тогава и шаха да го играем по ценностна система - който обере повече фигури по-бързо - той печели

                                До тогава местен бабаит който живее от хранителни доставки за да може да си плати ракетите - айде мерси да е постигнал повече от съседа който е излезнал от калта по същото време и си е спретнал и къщата, и двора, и улицата. А на американската помощ и е здрава гърбината, за всичко е виновна, ама май за всеки изсипан американски долар от другата страна има по една "валутна рубла", по не знам колко юана и почти безкраен безплатен човешки потенциал. Ако толкова са могли - голямо постижение, няма що.
                                Шах се играе всякак. Просто ако много се отдалечиш от правилата, вече не е шах. Но не пречи да го играеш. Просто ти обясних защо Стефан така и защо мен това ни най-малко не ме смущава. Другата причина, поради която не ме смущава е умерено ниската вероятност Стефан да се види у власт.

                                А за Корея - да речем, че не знаем всичко. Аз не се наемам да оценявам живота в северната част. Па и в южната, ама за него поне ще ми е по-лесно да разбера. Отделно дето и помощите, и анти-помощите са относително нещо и най-важните не са в пари.

                                Пета или щеста тема ще е, че на много държавни ръководители в региона, пък и по света, един от тежките кошмари е обединена Корея. Под която и да е шапка - а то винаги ще е нещо средно.

                                Ама ще поживеем и ще видим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X