Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Словаци нали са в НАТО? Ами тогава защо - http://www.interfax.ru/world/news.asp?id=326121 , сигурно щото не четат тази тема!
    Само не разбрах- това че словаците са сключили договор за техническа поддръжка на самолетите си (всичките 8 ) какво общо има с придобиването на нови самолети? То и ние редовно си плащаме на МиГ . Апропо до преди година всичките 6 бойни МиГ 29 на словаците бяха"заземени" , а по някой източници два са канибализирани невъзстановимо. Еър полисинга на Словакия им го изпълняват чешките комшии... и не не с МиГ 29....
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      МО се готви да даде 150 млн. лв. за спорна модернизация на МиГ-29

      Ръководството на бойната авиация е притеснено от проекта и предлага покупката на нов вид изтребител.


      Министерството на отбраната е на път да започне поредния спорен проект за 150 млн. лв., чийто резултат ще зависи изцяло от благоволението на изпълнителите - руската РСК "МиГ". Става дума за модернизацията на изтребителите МиГ-29, чрез която ще се освободят честоти за внедряване на стандарта GSM-R за железопътния транспорт. Състоянието на изтребителите е плачевно, а от ръководството на бойната авиация са скептични относно успешното завършване на проекта. От ВВС дори са предложили като алтернативен вариант покупката на западен изтребител.

      Откриването на процедурата за модернизация е въпрос на дни, след като правителството отпусна за целта 30 млн. лв. Общо за проекта ще са нужни 150 млн. лв. Вече е започнало активно събиране на информация около възможни доставчици на западното оборудване. В началото на септември са били изпратени запитвания за информация относно цени, срокове за доставки, характеристики и възможности до френската компания Thales, британската BAE Systems и американската Rockwell Collins. На българските МиГ-29 трябва да бъде монтирана западна авионика за комуникация, навигация и опознаване. Предвидени са срещи и с чешката CLS, която участва в словашката модернизация. Предстои среща с полското държавно предприятие WZL-2, което отговаря за модернизацията на полските МиГ-29.

      Въпреки започнатите разговори от ВВС са скептични относно бъдещето на проекта. Според източници на "Сега" в началото на август от ръководството на авиацията са посочили пред МО редица подводни камъни в проекта. Един от проблемите е възникнал при преговорите с руската РСК "МиГ", която трябва да е основен интегратор при модернизацията на българските изтребители. Компанията вече е извършвала тази дейност в Словакия. Очакванията на българската страна са били, че това ще намали цената на проекта у нас. Разговорите с РСК "МИГ" обаче са показали точно обратно. За 15 изтребителя руснаците са поискали около 75 млн. евро, като България ще трябва сама да закупи западното оборудване, което ще се вгражда в самолетите.

      Затова от ВВС са предложили четири варианта за разрешаване на заплетената ситуация. Първият е да се приеме предложението на РСК "МиГ". Като недостатък на този вариант се посочва високата цена. В същото време не се повишават бойните способности на самолети. В Полша подобна модернизация, която е извършена от израелската компания Israel Aircraft Industries, е излязла значително по-евтино, посочват от ВВС. Друг проблем е създаването на монополно положение на руската компания при модернизацията. Това се отразява и на цената. Затова е трудно да се каже колко най-накрая ще излезе проектът.

      Вторият вариант е да се модернизират само 8 изтребителя, но това пък ще вдигне цената на проекта. Третият вариант е да се избегне включването на руснаците в проекта. Предимството на този вариант е, че ще могат да участват повече компании в конкурса. Притесненията в такъв случай са, че това ще обтегне отношенията с РСК "МиГ", което може да блокира поддръжката на самолетите. В същото време може да има и технологични проблеми със самолетите след края на проекта.

      Според ВВС най-подходящи са първи и втори вариант, но проектът ще отнеме поне 2 години. Заради малкото оставащо време до края на годината вероятно няма да могат да бъдат усвоени и 30-те млн. лв., които кабинетът отпусна за проекта. Затова от бойната авиация предлагат и четвърти вариант - подмяната на МиГ-29 със съвременен тип западни самолети. Плюсовете на този вариант са, че реализирането му също ще отнеме 2 години, но новите самолети ще се използват по-дълго от МиГ-29.

      Миналата седмица министърът на отбраната Ангел Найденов заяви, че армията няма да има възможност едновременно да купи нови изтребители и да модернизира старите. Ще трябва да избере един от двата варианта. Според него за модернизацията, поддържането, ремонтите на летателната годност на МиГ-29 до 2029 г. ще са необходими не по-малко от 500 млн. лв. "И да си дадем сметка за съществуващия проект за придобиване на нов тип боен самолет. Аз в момента не мога да кажа какъв би бил този самолет, но очевидно ние няма как да вървим едновременно в посоката на модернизация, поддържане, експлоатация и съответно реализацията на проекта за придобиването на нов тип боен самолет", обясни Найденов и допълни: "Просто натоварването е толкова голямо, че очевидно тук трябва да се избере или комбинация - малко средства за поддържане и придобиване, или само поддържане и модернизация на това, с което разполагаме".

      http://www.segabg.com/article.php?id=667692
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Е все си мисля че по-голяма тиква от някой няма, и следващия вземе та ме опровергае.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Абе не знам аз ли съм се разглезил, но - 500млн лв до 2029-та - за много пари ли ги имат ?!?

          Тия новите като ги купим - на дъбова шума и жълъди ли ще я карат до 2029та ?

          Отделно - в не-монополно положение ли ще ни постави пазаруването при рокуел или талес, та да се изтъква монополното положение на рск миг като недостатък ?

          Не че съм ревнал да е при Миг де, но аргументацията на тоя е горе долу на нивото на аргументацията в нашия раздел "политика"

          А пусто - ние в раздел "Политика" изтребители не пазаруваме
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Ми аз в статията не намирам изразена аргументация ни на Найденов, ни на автора Ангарев.Първия нещо е изразил виждания, а не конкретно решение, което да аргументира.Автора пък просто споделя нещо, без да изразява конкретна позиция.Според мен най-важното в статията е позицията на ВВС.Пък по въпроса за 500-те милиона до '29-та ми е трудно да преценя - от една страна не ми се виждат чак толкова много дори и за държава като нашата, от друга страна, толкова зле ми се струва положението у нас, че дори и тези пари, за този период от време ми се виждат толкова много за държава като нашата...
            Последно редактирано от Самодържец; 30-09-13, 21:09.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              At 40 Years of age, Kfir Turns into a “Networked Fighter”

              Posted by Tamir Eshel

              Colombian Kfir C10/12 participated in the Red-Flag 7/2012 exercise, claiming eight simulated kills of F-16 and F-15s.

              Israel Aerospace Industries (IAI) is offering a modernized version of its 1970 era delta-winged Kfir Mach 2+ fighter aircraft. Equipped with advanced avionics and mission systems that, the IAI claims its old fighter jet could rank in the same class of contemporary ‘fourth generation’ fighter jets. According to sources at IAI, the company can deliver up to 50 Kfirs, configured to the newest ‘Block 60’ standard, utilizing airframes retired from IAF service in the 1990s. These aircraft were mothballed in the southern Negev desert, and are in good condition for refurbishment. Israel has offered these modernized fighter jet to Bulgaria, addressing Sofia’s planning to replace its MiG-21s and MiG-29s with western-compatible fighter jets.

              Bulgaria is interested in buying 10 ‘pre owned’ fighter jets, optimizing them to fulfill combat missions with the NATO alliance. Among the alternatives evaluated by Bulgaria is the procurement of nine used F-16 Block 15s from Portugal, at a cost of $464 million; purchasing Eurofighter Typhoon fighter jets from the Italian Air Force surplus would cost even more. According to IAI, the acquisition of Kfir Block 60 from would cost a third of that price. Bulgaria was also evaluating a Swedish proposal to buy new Gripen fighter jets from SAAB.
              The Kfir Block 60 offers a robust and versatile Mach 2+ multi-role jet fighter, carrying 5.5 tons payloads on nine hard-points under the wings and fuselage. The weaponry is enhanced to include Python 5 and Derby. Kfir Block 60 has also completed the integration of RAFAEL Spice autonomous guided weapon, (second platform offering that capability, after the F-16). Conforming to NATO standards, Kfir Block 60 supports Link-16 datalink protocol. The aircraft has combat radius of 1,000 km (540 nm) unrefueled. With refueling the aircraft can fly to a range of 1,100 nm.

              Melamed claims Lahav can deliver the first Kfir Block 60 within 12 months after receiving the an order, at roughly a third of the cost of other fighter jets with similar capabilities. This assessment is based on the experience IAI Lahav has gained processing over 2500 aircraft, upgrading earlier Kfir, F-4E, F-16, A-4M, MiG-21, MiG-27, MiG-29 and Su-22. “At times where air forces are seeking cost savings, without degrading operational capabilities, the upgraded Kfir has demonstrated superior performance and reliability in operational use and combat exercises.” Melamed concludes.

              Дали наистина са предложили или е опипване и подготвяне на почвата за подобно предложение, не намирам изтекла официална информация.Чу се в началото, когато се създаваше комисията, че се допуска Израел да ни предложи оферта.
              Последно редактирано от Самодържец; 07-10-13, 11:56.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Това https://www.google.com/search?q=kfir...&bih=941&dpr=1 не е ли копие на това http://bg.wikipedia.org/wiki/Mirage_III
                Една стара но интересна статия http://argumenti-bg.com/9225/voyna-n...oyni-samoleti/
                Това е една интересна машина според мен но идея си нямам, а и сигурно няма да разбера защо не е в кандидатите за нов самолет за военната ни авиация.
                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%...84%D0%B0%D0%BB
                Последно редактирано от gabocvet; 07-10-13, 12:23.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  На база на версията Мираж 5, но не съм сигурен за разликите в двигателя.Израелския използва на Дженеръл илектрик, май като на Фантом 2, а Дасо какво точно използва никога не мога да разбера, всякакви модификации със различни двигатели, които обаче имаха сходни характеристики.Авиониката на Кфира твърдо си е израелска.От своя страна Рафала си е добър, но май цената му никога не е била от най-изгодните.Така или иначе скъпа машина за собствените ни възможности.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Абе не знам аз ли съм се разглезил, но - 500млн лв до 2029-та - за много пари ли ги имат ?!?

                    Тия новите като ги купим - на дъбова шума и жълъди ли ще я карат до 2029та ?

                    Отделно - в не-монополно положение ли ще ни постави пазаруването при рокуел или талес, та да се изтъква монополното положение на рск миг като недостатък ?

                    Не че съм ревнал да е при Миг де, но аргументацията на тоя е горе долу на нивото на аргументацията в нашия раздел "политика"

                    А пусто - ние в раздел "Политика" изтребители не пазаруваме
                    Ми... не точно ама почти не. Т.е. от Талес и Рокуел може винаги да пазаруваме по някой от "не пазарните" механизми- конкретно NAMSA или по FMF през DSC тата. Което ще ни постави в една идея по- изгодна ситуация от настоящата в която ръчичките се извиват колкото може , а след това и още колкото трябва. Варианта с IAI е обсъждан, но не устройва родните умници които искат сертифицране от МиГ на цялата модернизация, нещо за което спокойно ще им обявят колкото за модернизация. Навремето тоя го ядохме - поради подобни "врътки" в следствие на които Мил бутнаха пръста на ЕлБит в последният момент и като краен ефект програмата за модернизация на родните Ми-17 и ми -24 отиде на тц.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Край на драмата, румънците вчера са подписали договор за португалските Ф-ки. Информация от списанието "Jane's Defence Weekly", статия Victor Barreira "Romania buys Portuguese F-16s".

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Докато мъдрите се намъдруват, лудите се налудуват
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          сега да не се окаже, че сме изпуснали сделката на века
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            При тия неща "сделка на века" не съществува, дори и ако ни подарят някакви.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              http://bmpd.livejournal.com/632655.html да бе, сделка на века. Освен че Ефките ще са със стари, ама много стари планери, построени още през началото на 1980-те, има и още нещо. Оперативната готовност ескадрилия на румънските F-16 длъжна да я постигне чак през 2017 година, а паричките Румъния ще си ги плати сега.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Според техния министър на отбраната, ще си ги изплащат на етапи до 2017г.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                http://bmpd.livejournal.com/632655.html да бе, сделка на века. Освен че Ефките ще са със стари, ама много стари планери, построени още през началото на 1980-те, има и още нещо. Оперативната готовност ескадрилия на румънските F-16 длъжна да я постигне чак през 2017 година, а паричките Румъния ще си ги плати сега.
                                Убеден ли си, че ако решат няма да намерят други подобни за нас?

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Край на драмата, румънците вчера са подписали договор за португалските Ф-ки. Информация от списанието "Jane's Defence Weekly", статия Victor Barreira "Romania buys Portuguese F-16s".
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X