Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако сравняваш употребяваки F-ки с нови Грипени - да.
    Точно това съм имал предвид, нали такива са офертите.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ние хипермодерен самолет така или иначе не можем да си купим.
    Закупуването на подобна хипермодерна бойна платформа е само част от проблема.Експлоатацията и поддръжката на машините, нивото на технологичност на армията и нацията(това че половината народ е с айфони не е показател) като цяло, финансирането и т.н.Такова чудо и да ни подарят ще си го гледаме в музея, все едно разумни същества от друг свят да кацнат в щаба на ВВС и да подарят няколко летящи чинии, нема да се намери човек да ги подкара, по-лошо - не сме в състояние да стартираме програма за изучаването им, а най-лошо - няма да успеят да ги използват като инструмент или продадат с голяма изгода за държавата на американци, китайци, руснаци или северно-корейци.Цял свят ще ни се смее как се дзверим около тях.То май по- би имало смисъл извънземни да направят тука правителство или поне министър на отбраната да внедрят сред нас.Е знам какво ще кажете - и на мен предпоследния Аню ми приличаше на някой от малките сиви, ама се оказа че си е нашенец.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Закупуването на подобна хипермодерна бойна платформа е само част от проблема.Експлоатацията и поддръжката на машините, нивото на технологичност на армията и нацията...
      Ето това е много важно. Може би Грипен си е най-добрия избор, защото е проектиран да се обслужва от личен състав с 90% средно образование.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Ето това е много важно. Може би Грипен си е най-добрия избор, защото е проектиран да се обслужва от личен състав с 90% средно образование.
        Ти да не мислиш, че обслужващия персонал на ВВС на САЩ са садЕ с виШо?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Точно така е.
          Типовия наземен персонал за обслужване на един самолет включва един офицер и и петима техници (войници или запасняци).
          Всичко това е постигнато с въвеждане на високоефективна вградена система за контрол на електрониката, силовата система и т.н.
          Няма аналог с никой друг съвременен самолет.

          П.П. Всичко това написано от много знаещи хора, аз само преразказвам.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Нещо бъгяса форума - докато ти отговарях виждах само "Ти да не мислиш", а сега и допълнение.

            Но както и да е, при нашия хал в момента с образованието, трябва да се мисли и за това.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Точно така е. ...
              Ей ги изискванията за обслужващ персонал (не за офицери)

              http://usmilitary.about.com/od/airfo.../afjobmech.htm

              http://usmilitary.about.com/od/airfo...afjobelect.htm

              Като гледам, на образование пише "high school". Т.е. средно образование.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Само с вождове не става, трябва да има и индианци. Като му речеш да затегне ей оня болт, или да провери дали не капе от там, вероятно висшето ще му помогне? Без значение къв е самолета, ще се дадат едни пари за обучение и ще може да си го поддържаме. Направо е трагично всякак да се изкарваме олигофрени, малоумници, селски пръчки. И забелязвам че това го правят хора смятащи се за интелигентни и анализиращи

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  ибаго...ние праим основен ремонт пред блока, та един Ф35 ли нема да подържаме

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Нещо бъгяса форума - докато ти отговарях виждах само "Ти да не мислиш", а сега и допълнение. ...
                    Не е бъгясал. Аз неволно ударих Enter преди да съм дописал всичко
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Що се отнася до Rafale...



                      2009 година, Емирати, учения ATLC, равносметка 4:1 за Rafale срещу свърхманеврен F-22.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Свръхманеврен или свръхмодерен?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Сигурно първото, защото иначе те се връсници. Със сигурност Раптора е по-маневрен, просто са различни концепции. Тези резултати ми се виждат някакси... френски. Ако филмчето беше руско, щяха да са руски.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Свръхманеврен или свръхмодерен?
                            И двете.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Аз само да напомня че такава "битка" освен между техника е и между пилоти. Тъй че едно филмче от едно мероприятие само по себе си е само някаква илюстрация, но не и основа на която да се правят генерални изводи. Трябват поне още 5, от други 5 мероприятия с други пилоти и при други условия, та да проима някаква статистическа стойност, камо ли нещо общо с реалния живот.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Аз само да напомня че такава "битка" освен между техника е и между пилоти. ....
                                ....и между икономики
                                5 фъчипрътки от най-висок клас, с 5 супер-дупер-турбо-най-най пилоти като се приземят "у гюбрето" и си зацопват там, и там си остават т.е. милата ни Родина.....
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X