Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Айде сега, страшно неудобен въпрос няма що, и със супер елементарен отговор - никой за нищо не ни е помагал, сами си се справихме повече от добреГлей са едно време, когато направиш нещо неразумно под чуждо давление и после се оправдаеш, че друг те е накарал, се питаше - ми ако те беше накарал да скочиш от третия етаж, щеше ли да го направиш?
    Не си познал, в цялата България няма нито един производител на селскостопанска продукция, който би произвеждал 10 тон пресни зеленчуци на седмица! И то в България, която на време захранвала със зеленчуци цял Съветски Съюз!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Да сложа и аз моите 5 ст. в това отклонение от темата. Т. нар. земеразделяне беше изискано и финансирано от нашите нови "братя". Веднъж обясних на едни селяни точно каква ми е работата и точно как ще им е--м майката на земеделието, този ден лаяха срещу мен. След няколко години ме срещна и се извини. В момента в южна България зеленчуци се отглеждат около Садово и в Куртово Конаре. За съжаление количеството не може да покрие това на Сибирски.
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        ЪЪЪ за какво беше темата...
        Не, че много разбирам от ВВС, но като се замисля за максималната скорост на изстребител и габаритите на България, май по-добре да си купим качествено ПВО.
        Айде, яжте ме сега ;-)
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Турция не е случайно в момента избрала едни китайски системи ПВО, много ВЪНШНО приличащи на С-300. Но поне щурмови хеликоптери трябва да се има в момента.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
            Да сложа и аз моите 5 ст. в това отклонение от темата. Т. нар. земеразделяне беше изискано и финансирано от нашите нови "братя". Веднъж обясних на едни селяни точно каква ми е работата и точно как ще им е--м майката на земеделието, този ден лаяха срещу мен. След няколко години ме срещна и се извини. В момента в южна България зеленчуци се отглеждат около Садово и в Куртово Конаре. За съжаление количеството не може да покрие това на Сибирски.
            В България проблема не е в земеразделянето колега. Проблема е точно обратен- на ясно ли си в момента какъв процент от земята се стопанисва от "крупни" арендатори и собственици? И защо не , че земята не се работи ама със интензивни култури на никой не му се занимава? Или поне на "големите риби"?
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Не си познал, в цялата България няма нито един производител на селскостопанска продукция, който би произвеждал 10 тон пресни зеленчуци на седмица! И то в България, която на време захранвала със зеленчуци цял Съветски Съюз!
              С това не даваш отговор на това - "И един съвсем неудобен въпрос - кой ви помогнал да си затриете и селското стопанство, и хранителната индустрия, па и ВВС-то? Що от тях не сте поискали "инвестициите за селското стопанство и хранителна промишленост"?!".Ще ме прощаваш, ама при теб отново се забелязва голямо отклонение от въображаемата точка!
              Айде назови го тоя някой - САЩ - дето говориш за него, та да ти се успокои душата.Както виждаш и от постовете на други колеги, по-нагоре, тенденцията е да осъзнаваме, че сами сме си виновни.За да не го обръщаме на личен спор, понеже вече десетина поста ние с теб си приказваме, съм длъжен да направя едно пояснение специално за теб - не съм от българите, които са убедени, че за всички злини у нас е виновна Русия, нито пък съм от другите, според които САЩ са ни виновни за всичко след 89-та.А съм от тези, които отчитат и осъзнават допуснатите грешки, довели до сегашния ни упадък, но желаят да ги поправя с едни или други методи.Моите уважения към теб и си остани със здраве!

              П.П. След като прочетох и долния ти пост - нека да не го обръщаме и на противопоставяне на цивилизациите, че ще стигнем и до война на световете.
              Последно редактирано от Самодържец; 13-10-13, 16:23.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Не става дума само са САЩ или само за ЕС, по-скоро то се нарича Западната англосаксонската цивилизация с всичките й присъщите достоинствата и недостатъци.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Турция не е случайно в момента избрала едни китайски системи ПВО, много ВЪНШНО приличащи на С-300. Но поне щурмови хеликоптери трябва да се има в момента.
                  Съгласен, и не само щурмови.
                  И баба Ана за парашутистите ;-)
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    То държава няма, вие изтребители искате?! За какво са ви?!?!!

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Не става дума само са САЩ или само за ЕС, по-скоро то се нарича Западната англосаксонската цивилизация с всичките й присъщите достоинствата и недостатъци.
                    Също като ВЕЛИКИЯТ СССР ...


                    До 2020 година САЩ предвиждат да въведат първите безпилотни изтребители в авиацията си.Не е ясно дали пилота ще е на земята или изтребителите ще са почти напълно автономни-човекът ще задава само цели.

                    При липса на човешки жертви, дори загубата е относителна.Винаги можеш да купиш или произвееш нов безпилотен изтребител.До 30 години войните водени от развитите държави ще приличат повече на FPS игра за "войниците" на тези държави...

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс



                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Позволи ми да не се съглася с теб, Спарки за процесите от началото на 80-те. Просто сети се кога са се появили най-модерните за тези времена самолетите в БНА. Говорим и за МиГ-29, и за Су-22М4, и за МиГ-27БН, и за Су-25, и дори и за МиГ-25. Упадък и насталия после погром над ВВС-то станал след 1989 година.
                        Позволи ми и аз да не се съглася с теб. Баща ми се уволни като пилот 1983-та - 1984-та година. Той ми е казвал - започна да няма готиво, започнаха да липсват части и самолети да стоят на земята заради това, и т.н. А до тогава съм летял колкото и когато си искам. До 6 зарядки на ден.

                        Да после може да се с купило това или онова, имало е и нова техника, но процеса на упадък си беше тръгнал. Предполагам именно заради това стана каквото стана в края на 80-те. Просто работата се изпорти точно в тия години.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          С това не даваш отговор на това - "И един съвсем неудобен въпрос - кой ви помогнал да си затриете и селското стопанство, и хранителната индустрия, па и ВВС-то? Що от тях не сте поискали "инвестициите за селското стопанство и хранителна промишленост"?!".Ще ме прощаваш, ама при теб отново се забелязва голямо отклонение от въображаемата точка!
                          Айде назови го тоя някой - САЩ - дето говориш за него, та да ти се успокои душата.Както виждаш и от постовете на други колеги, по-нагоре, тенденцията е да осъзнаваме, че сами сме си виновни.За да не го обръщаме на личен спор, понеже вече десетина поста ние с теб си приказваме, съм длъжен да направя едно пояснение специално за теб - не съм от българите, които са убедени, че за всички злини у нас е виновна Русия, нито пък съм от другите, според които САЩ са ни виновни за всичко след 89-та.А съм от тези, които отчитат и осъзнават допуснатите грешки, довели до сегашния ни упадък, но желаят да ги поправя с едни или други методи.Моите уважения към теб и си остани със здраве!

                          П.П. След като прочетох и долния ти пост - нека да не го обръщаме и на противопоставяне на цивилизациите, че ще стигнем и до война на световете.
                          Вместо да ти отговоря ще ти цитирам една статия на която попаднах и в която се разкъждава върху "Интервюта с Буров" на Михаил Топалов-Памукчиев.
                          Атанас Буров е човек с ясна представа за предназначението в живота, с усет за основата и устойчивостта, които не трябва да липсват в нито едно общество, стремящо се към развитие и благоденствие. Банкер, политик и дипломат – с изключително добро образование, в разказите си той непрекъснато акцентира върху това – колко е важно българският селянин да не бъде лишаван от земята си, да не го отчуждават от нея, да не го лишават от радостта и смисъла му в живота. На свободния селски труд той гледа с уважение и възхищение. Затова казва, че го връхлита смут като си помисли какво ще стане след като умре „последният селяк, орач или жътвар.” На ведрия отговор на стенографа, че ще продължат да работят внукът и правнукът Буров моментално възразява, че това няма да се случи. Защото „селската работа се предава от баща на син, както банкерството.” Традиции и приемственост – това е установил той, че ще бъде изгубено с новия насилствено установен ред. Което за него е повод за тревога.
                          „Селото е обречено на гибел, ако сто на сто влезе в кепезето”. Така селяните в килията му са наричали ТКЗС-то. Той самият го преценява като нещо калпаво и неподходящо за въвеждане на родна почва и настоятелно съветва младия Топалов да каже на своите хора да спрат дотук, „ако милеят за доброто на България.” На мнение е, че 40-50% колективизирани стигат. Че един ден именно останалите ще изхранват страната. „Те ще са спасителите на майка България. Защото те ще имат земя и самочувствие.”
                          Самият Топалов му признава, че са го подгонили лошо, тъй като баща му все още не е влязъл в ТКЗС. Буров е убеден, че влизането на баща му там ще е краят на успешното му стопанство, но в същото време е наясно, че отърване няма. Защото „този валяк, дето е тръгнал да гази синорите”, ще сгази всичко по пътя си. Че този валяк „спиране няма. И бензинът му идва от другаде.” Говорейки това, той е пределно ясен – този бензин подчинява България и докарва на власт сляпо покорните на Москва комунисти. „Без Русия вие сте нула.” И продължава, че са правили заговори, правили са атентати, но властта не са успявали да вземат. Чак когато на Дунава се е появил ген. Толбухин - „онзи с калпака”, както го нарича Буров, тогава пътят към властта се открива. Без тази помощ България нямаше да бъде обърната с хастара навън. Нямаше да й предстоят противоестествени промени – противни на живота и логиката. Промени насилствени чрез повсеместен терор, тормоз и контрол. Свидетел на това, Буров казва – обещайте, че ще сменяте кметовете на две години, а парламента – на четири. Че „няма да печелите изборите, както в Русия – с 99 на сто. Такова нещо няма в света.” Няма, но ето че започва да има и в България. Едва ли Буров е таял особени надежди, че съветите му ще бъдат спазени, но се е чувствал длъжен да каже какво е смятал за важно.
                          Цитатът в началото е на човек, прозрял какво се случва в родината му. Вземи най-ценното на хората, отнеми им инициативата, направи ги зависими. Отнеми на селянина земята – натикай го в ТКЗС. Лиши го от радостта да се радва на собствения си свободен труд. Както и всички останали. И ще дочакаш жътва от послушни обезличени индивиди с колективизирано излъчване.Че нормалният ход на нещата ще се обърка, че те ще изгубят предназначение и смисъл – това не е съществено. Стартът към безумието е даден, а засечките към него се наказват. Както и управлявалите страната „бивши”. Не е достатъчно да бъдат ликвидирани като при масовото убийство в софийските гробища на 1 срещу 2 февруари 1945, при терор по лагерите или упорито държани на преклонна възраст в затвора докато угаснат или им се „помогне”. Трябвало е да заличат гробовете им, за да не се превърнат в място за поклонение - с една дума да бъде изтрит и споменът за тях, тъй както с един замах е бил отнет животът им или перспективата за нормален такъ
                          Та .... отговора как от 6 ти в Европа сега сме под кривата круша - некъде тука ще да се крие.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                            За какво са ви?!?!!
                            Вече много пъти се спомена - за да си изпълняваме НАТОвските задължения. Ако можеше да минем без тях, бъди сигурен че никой нямаше да си дава твърде зор, а тихо и кротко щяха да си разпределят кинтите за нещо друго.

                            За безпилотните изтребители - когато видя спечелена въздушна битка от такъв срещу нормално подготвен пилот, може и да повярвам че стават за нещо. Ама няма да се случи в 2020 - бъди сигурен. До колкото САЩ по принцип гледат да пуцат от далече и да бягат - на тяхната концепция такова хвърчило може и да пасне. Стигне ли се до голямата патаклама обаче, ще опадат като гнили круши още при първото съприкосновение с истински пилот и истинско ПВО отдолу.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Вместо да ти отговоря ще ти цитирам една статия на която попаднах и в която се разкъждава върху "Интервюта с Буров" на Михаил Топалов-Памукчиев.


                              Та .... отговора как от 6 ти в Европа сега сме под кривата круша - некъде тука ще да се крие.
                              Не знам защо и на какво си тръгнал да ми отговаряш, ма нищо де, хубаво си постнал.А иначе отговорите на подобни въпроси - къде бяхме, до къде я докарахме - лично за мен са в голямата си част ясни и все по-малко ме интересуват.По-интересно и важно е като сме я докарали до тук, какви ще ги свършим от тук нататък, да не пропадаме повече.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Не знам защо и на какво си тръгнал да ми отговаряш, ма нищо де, хубаво си постнал.А иначе отговорите на подобни въпроси - къде бяхме, до къде я докарахме - лично за мен са в голямата си част ясни и все по-малко ме интересуват.По-интересно и важно е като сме я докарали до тук, какви ще ги свършим от тук нататък, да не пропадаме повече.
                                Няма особени надежди за територията България (щото нашето трудно може да се нарече държава). При настоящите условия и за цялата западна цивилизация нямам такива.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X