Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Т'ва кога и къде го е казал?
    При едно от посещенията си в САЩ за получаване нанаставления и заповеди от новия ни по-голям брат
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      И накрая ще ни пуснат да си напазаруваме от ... безплатния магазин:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64706_1213089695.jpg
Прегледи:1
Размер:235.7 КБ
ID:5496753

      Запазено за просяци, индонезийци и ..-. българи.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        А аз продължавам да си мисля, че единственото смислено решение е да приемат офертата на шведите, спазаряваме известен брой самолети и договаряме читав "офф-сет" пакет. Който може да донесе някакъв лъч надежда за възстановяването на някои инженерни отрасли, стажантски програми в техническите вузове, ФМИ и ФЗФ ( или май много се размечтах ).
        Плюс, че шведите са предвидили техният самолет да се обслужва не само на специализирани летища, а и на магистрали ( от които ние, благодарение на Него имаме бол )

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Т'ва кога и къде го е казал?
          [2000-09-01 16:50:11|Българският президент Петър Стоянов изнесе вчера /нощес българско време и по обед на 31 август калифорнийско/ лекция в Клуба за световна политика в Сан Франциско по темата "След Косово: перспективи за мира и просперитета на Балканите".

          Петър Стоянов от вчера е в Съединените щати за участие в срещата на Хилядолетието на ООН. Той гостува на Западното крайбрежие, за да осъществи посещението, отложено миналата година, когато трябваше да прекъсне полета си от Париж и да се върне в България заради войната в Косово.
          В словото, което бе предавано по Националното обществено радио на САЩ, президентът посочи, че 10 години след падането на Берлинската стена Западът и Изтокът са се оказали недостатъчно подготвени за новите предизвикателства. Колкото по-бързо и ясно се осъзнае, че проблемът на Балканите не е само регионален, толкова процесите на икономическа и политическа интеграция ще тръгнат по-бързо и ще бъдат приети от народите на Изтока и на Запада, подчерта той.
          Петър Стоянов отдели специално внимание на процесите на глобализацията. Според него те са оказали много важно влияние за рухването на комунизма в Източна Европа. Използвани разумно, те могат да се окажат и най-силното оръжие на източноевропейците да намалят по-бързо и по-безболезнено дистанцията с развитите страни на Западния свят, каза той. В тази насока Стоянов посочи няколко повода за размисъл, породени от кризата в Косово.
          Според българския президент косовската криза е откроила нарастващата взаимозависимост между държавите, очертала се след падането на Берлинската стена. Международната намеса стана възможна, тъй като държавният суверенитет вече не може да служи като параван, зад който отделни режими да действат безконтролно, посочи той. Модерните държави осъзнават, че е в техен интерес да следват общоприетите международни норми на поведение дори с цената на отказ от националния си суверенитет. А това от своя страна изисква съществуващите международни институции да бъдат адаптирани към променящите се реалности. Косовската криза доказа по убедителен начин, че съвременните проблеми могат бъдат решавани успешно само с колективни усилия, подчерта българският държавен глава. В тази връзка той изтъкна специфичния позитивен принос за глобализацията, който представляват действията на балканските страни за създаването на пояс на сигурност около Белград, както и усилията им за възстановяване на региона.
          Освен изгоди Петър Стоянов посочи, че глобализацията крие и заплахи. С цел избягването на негативните ефекти процесите на глобализацията трябва да бъдат насочвани изключително отговорно. Той се спря и на състоянието на българската икономика и посочи, че драматичните събития в Югославия са се развили в момент, когато България е започнала реално да излиза от кризата, наследена от комунистическото минало и поредното пост-комунистическо правителство, управлявало до края на 1996 г.
          Президентът подчерта, че българската страна ще продължи последователно да работи за изпълнение на критериите за членство в ЕС и НАТО, за да бъде генератор на сигурност и сътрудничество в Югоизточна Европа. Това е нашият избор, зад който стоят всички политически сили в страната, посочи той.
          За да постигнат всичко това, Балканите се нуждаят повече от всякога от мир, стабилност и перспектива за утрешния ден, подчерта накрая българският държавен глава.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            „България ще спазва международните норми на поведение дори с цената на отказ от националния суверенитет“. (С) Петър Стоянов
            Нали няма да се опитваш да ни убедиш, че по времето на ВД и Големия брат на изток сме имали суверенитет, пък сега сме го загубили? И че тогава сме могли дори да си помислим, че е възможно да купим каквото и да било бойна техника от доставчик извън братския СССР или одобрен от него член на ВД?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              ...Международната намеса стана възможна, тъй като държавният суверенитет вече не може да служи като параван, зад който отделни режими да действат безконтролно, посочи той...
              Та в тази връзка ми се връзва и другия цитат.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Нали няма да се опитваш да ни убедиш, че по времето на ВД и Големия брат на изток сме имали суверенитет, пък сега сме го загубили? И че тогава сме могли дори да си помислим, че е възможно да купим каквото и да било бойна техника от доставчик извън братския СССР или одобрен от него член на ВД?
                Нищо няма да се опитвам, не виждам смисъл. Ваш си е суверенитет, правете с него каквото си искате. Купувайте какво си искате, от който си искате и така нататък. Лошото в световната политика свършило, започва се ужасното. Правете сами си изводи.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Нищо няма да се опитвам, не виждам смисъл. ...
                  Наистина няма никакъв смисъл точно ти дори да си отваряш устата за суверенитета на България. Нямаш право!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Точно аз да ви взе суверенитет? Е, занасяш се малко, не ти ли си струва?! Иначе благодаря за високо доверие, ама уви...

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Точно аз да ви взе суверенитет? Е, занасяш се малко, не ти ли си струва?! Иначе благодаря за високо доверие, ама уви...
                      Точно ти не, но страната, на която си служил, под заплаха от армията, в която си служил ...

                      ...
                      Никто не вмешивается в конкретные меры по совершенствованию социалистического строя в различных странах социализма. Но дело коренным образом меняется, когда возникает опасность самому социализму в той или иной стране. Мировой социализм, как социальная система, является общим завоеванием трудящихся всех стран, он неделим, и его защита - общее дело всех коммунистов, всех прогрессивных людей земли, в первую очередь трудящихся социалистических стран. Коммунисты братских стран, естественно, не могли допустить, чтобы во имя абстрактно понимаемого суверенитета социалистические государства оставались в бездействии, видя как страна подвергается опасности антисоциалистического перерождения.
                      ...
                      26 сентября 1968, "Правда", статья «Суверенитет и интернациональные обязанности социалистических стран» за подписью "С.Ковалев"


                      доктрина, изложенная в этой статье, и получила позднее название «доктрины Брежнева» или «доктрины ограниченного суверенитета социалистических стран»
                      ...
                      Хорошо известно, что Советский Союз немало сделал для реального укрепления суверенитета, самостоятельности социалистических стран. КПСС всегда выступала за то, чтобы каждая социалистическая страна определяла конкретные формы своего развития по пути социализма с учётом специфики своих национальных условий. Но известно, товарищи, что существуют и общие закономерности социалистического строительства, отступление от которых могло бы повести к отступлению от социализма как такового. И когда внутренние и внешние силы, враждебные социализму, пытаются повернуть развитие какой-либо социалистической страны в направлении реставрации капиталистических порядков, когда возникает угроза делу социализма в этой стране, угроза безопасности социалистического содружества в целом — это уже становится не только проблемой народа данной страны, но и общей проблемой, заботой всех социалистических стран.
                      ...
                      выступления Леонида Брежнева на пятом съезде Польской объединённой рабочей партии, ноябрь 1968
                      Така че, по такива въпроси просто си трай! Дръж се като възпитан гост и не си ври носа в делата на домакините!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Я не ми ядосвай с този език и не ми заповядвай какво аз да правя. Не си по-голям от било кой в този форум. То че ти модератор, не ти дава право да се държеш по този начин и с този прост език!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Сибирски, при всичките ми силни симпатии към симпатичната ти личност - преди време сам се категоризира като гост, по начина по който реагира на наш коментар че вече си "наш".

                          Уважаваме този ти избор, уважи и ти нашия избор да не сме съвсем съгласни с точно твоето мнение относно нашия суверенитет.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            ... То че ти модератор, не ти дава право да се държеш по този начин и с този прост език!
                            Др. майор или какъвто там си, в този раздел на форума нямам никакви модераторски права. Говоря ти не като модератор, а като българин и като офицер (о.р.) от Българската (народна) армия, който вижда нахално поведение от страна на един чужденец, който си позволява прекалени волности. А това, че все пак съм модератор е причината езикът да не е ненормативен.

                            Пак ти казвам: Съобразявай се, че си на гости и не злоупотребявай!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Той просто цитира, що му скокнахте!? В България от едно време, гостите са имали повече права от домакините, а в някои части по света, това още е така. Най-тъпо е да караш гостите ти да ги е срам! Без значение, че с много негови тези не съм съгласен, с много съм. Това дето е гост не виждам, какво общо има реално.

                              Инак и на мен ми се струва, че офертата на шведите е най-добрата от посочените, сякаш това ме кара да се съмнявам в осъществяването И. Суверенност не се очертава с такива политици и това не зависи дали сме в НАТО, ВД или друго подобно...

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                ... Това дето е гост не виждам, какво общо има реално.
                                ...
                                Насов, ако ми дойдеш на гости и почнеш току да намираш кусури как готвела жена ми, как ми било обзаведено жилището, какви отношения съм бил имал с едни или други мои познати, и да ми разправяш колко голяма работа било там, откъдето си дошъл, гарантирам ти, че много бързо се се окажеш от външната страна на вратата с пожелание да вървиш ... някъде надалеч

                                А на шведите офертата май има един кусур, че се предлага самолет (който сам по себе си много ми допада), но без въоръжението. Което май ще направи сметката малко по-различна.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X