Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Добре, де съгласен, ма СУ то си е от 80-те , нали?
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Правени са 60-те години.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Ми добре...
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Преди около седем, или осем години в списание "Криле" имаше обстойни статии, относно конкурсите за многоцелеви самолети в страни като Унгария, Чехия и България. Тогава ми се наби в очите "офсетен пакет" предлаган от шведите, който включва изнасяне на техни предприятия в страната, която приеме на въоръжение Грипен. По спомен проектната стойност на "офсета" покриваше разходите по закупуване и оборудване на самолетите. Не знам до каква степен това е изпълнимо, но съчетано с адекватността на Грипен-а определено би наклонило везните в негова полза, ако конкурса е обективен разбира се

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Ми добре...
            Това на последната снимка (F5) е "прототипа" на F18 Hornet и Super Hоrnet, дето се ползва и до днес и си е съвсем актуален. Отделно, негов вариант си се ползва и в момента дори в САЩ като свръхзвуков тренировъчен самолет.

            Съвсем новички самолети, започнати от съвсем нула, не са чак толкоз много. Въпроса е че от един момент нататък модернизирането на даден самолет все повече започва да заприличва на правенето му наново. Цената - също. А като имаш в предвид че и ефективността на новите се увеличава (като консумация на гориво и други параметри например), нещата съвсем отиват на изгода от купуване на нови, вместо модернизиране на стари.

            Че към момента МиГ 21 не е актуален - не е. Но за времето си е бил съвсем не лош самолет, сравнен с доста други. Толкоз за сериозността. Да речем че до преди 30-ина години е бил нещо като това дето е F16 в момента.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Да бе Спарки, съгласен съм. Просто ми дойде в повече пропаганда от типа "немците ги карат, а те са по-така от вас, значи и вие трябва да ги карате". И за доказателство предложиха едно веселяшки изрисувано самолетче. Хубаво, правили са отлични самолети, сигурно пак ще правят, ама при положение, че е ясно, че руски самолети няма да се купуват, каква е идеята на клипчето и обясненията колко руски БТР-и, хеликотери и други е на въоръжение в НАТО? Ако колегата е оторизиран да продава тежка руска бойна техника в България добре, макар, че точно този форум едва ли е подходящато място за продажба, а ако не е ми е любопитно каква е идеята на тези постове? От известно време насам сме заливани с информация за руската отбранителна промишленост, руските военни успехи и так дале. Аз питам, включително и ръководството на форума, ако му е известно - каква е идеята на този информационен потоп? Фукня, комплекси, родолюбие, пропаганда? Повечето тук сме хора информирани, любознателни и отворени към околния свят, не мразим чуждите народи, а по отношение на руския народ като цяло отношението е много по-положително. Обаче имам чувството, че всяка трета тема има в себе си руски самолети, руски автомати, руски танкове, руски подводници. Какво се случва? Искам ясно да изразя позицията си, че ако това е пропаганда смятам, че такава е недопустима. И то няма връзка с това дали е руска, британска, танганайска и т.н.
              Последно редактирано от NovemberCharlie; 07-02-13, 14:37.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Е де, чак пък пропаганда. Някои хора намекват, и с право, че купуването или некупуването на руски (или пък каквито и да са други) самолети е първо политически, след това икономически, и чак най-накрая технически въпрос. Тоест, докато евентуално се чуе гласа на тия, дето ще си возат задниците на въпросните самолети, първо трябва едни политици и икономисти да са си взели хонорарите и да е останал някакъв избор от варианти.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Е де, чак пък пропаганда.
                  Добре, де. Какво се случва? Мисля, не само на мен ми е любопитно. Пак казвам проблемът не е в думата "руски".
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от bigduke Преглед на мнение
                    Преди около седем, или осем години в списание "Криле" имаше обстойни статии, относно конкурсите за многоцелеви самолети в страни като Унгария, Чехия и България. Тогава ми се наби в очите "офсетен пакет" предлаган от шведите, който включва изнасяне на техни предприятия в страната, която приеме на въоръжение Грипен. По спомен проектната стойност на "офсета" покриваше разходите по закупуване и оборудване на самолетите. Не знам до каква степен това е изпълнимо, но съчетано с адекватността на Грипен-а определено би наклонило везните в негова полза, ако конкурса е обективен разбира се
                    И? знаеш ли колко страни са се възползвали от този "офсетен пакет" на шведите?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Добре, де съгласен, ма СУ то си е от 80-те , нали?
                      F-16 е приет на въоръжение през 1978, F-18 - през 1983 ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        F-16 е приет на въоръжение през 1978, F-18 - през 1983 ...
                        Т.е. няма значение дали ще купим Ф16 или СУ22?(Ако разбира се не отчитаме корекцията за годините на Спарки)
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          F-16 е приет на въоръжение през 1978, F-18 - през 1983 ...
                          A F18 Super Hornet - 1999-та.

                          Всъщност интересна концепция - първо направили F15 и F14 (който си е възголемшък наистина), после решили че са твърде големи, направили F18, пък после Ф18-ките им станали малки, та ги уголемили до Super версия, дето май е кажи-речи колкото Tomcat като размери.

                          Ето ви и коментар на пилот на F18 не супер версията:
                          "The most devastating commet came from a Hornet pilot who flew numerous side by side comparison flights with the F/A-18 E/F Super Hornets and says, 'We outran them, we out-flew them and we ran them out of gas. I was embarrassed for them."
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Т.е. няма значение дали ще купим Ф16 или СУ22?(Ако разбира се не отчитаме корекцията за годините на Спарки)
                            Е тук май няма летели и на двата, за да кажат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Т.е. няма значение дали ще купим Ф16 или СУ22? ...
                              Никой не ни го предлага това Су. Ние така или иначе го имахме едно време и го пенсионирахме. А и не само ние.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Е тук май няма летели и на двата, за да кажат.
                              Няма какво да им сравняваш. Су-то си беше щурмови, а не многоцелеви самолет.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Никой не ни го предлага това Су. Ние така или иначе го имахме едно време и го пенсионирахме. А и не само ние.
                                .
                                Ти това как го разбираш http://www.offroad-bulgaria.com/show...75#post2090975 в комбинация с това http://www.offroad-bulgaria.com/show...04#post2091004

                                И аз се надавам, че ще изясним въпроса ми поставен по-горе относно информационния поток. Може би ОС ще вземе отношение?
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X