Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    А ние с Георгий може да направим по някой друг ховъркрафт за по специални случаи ,но не сме от тези ''едни фирми''

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
      По добре е никакви самолети да не купуват...
      По същата логика още по-добре е да съкратим армията нацяло, да излезем от НАТО, да свалим гащи и да се хванем за палците. Тогава разходи няма да имаме никакви, а току виж и ни хареса.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Дай ми пример за министър в последните години, дето да не е излязъл от системата. Аню тиквата е 100 процентор пример за това.
        Свинаров ; Ананиев ; Луджев има и още много не че като не са от системата направиха нещо добро за армията ни . И излезлите от системата като влезнат в политиката много бързо забравят от къде са тръгнали . Горе не ядат боб и войнишки сухар
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          "Според наша информация закупените на търг преди 2 години на търг от МО самолети Су-25 от фирма "Йотов и син"...."

          "Както е известно младият Йотов е консул на Уганда в България. Интересен е и фактът, че в момента "Търговия и снабдяване" в МО е пред приключване на процедура за продажба на българска фирма за нови 6 броя Су-25 с неизвестна дестинация. "

          Интересно четиво, нали ?

          Ето за мераклиите малко самолети на цена за скрап - http://www.pan.bg/view_article-1-115...eti-Su-25.html

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Много бе,100 000 лева,какво ще правят с толкова много пари?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              не мисля че някой да се набие с толкова пари Между другото ,за скраб не стават май в България не може да се претопи този лумин

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Много бе,100 000 лева,какво ще правят с толкова много пари?
                Ми така си е - това е скрап! Четиридесет тона танк (примерно) по актуалните цени е двайсет хиляди лева. И все-пак ги предлагат като самолети, `щот за МиГ 21 и такъв вариант няма. Може пък някой да прояви интерес към тях като такива - някоя Уганда да кажем...
                Важното е, че удържахме на напъна, не се поддадохме на провокацията и прекарахме румънците да си купят едни десетина Ф 16. Те (румънците) са тъпи, диви, прости, бедни, без перспектива - ще карат употребявани самолети (голяма работа, че са произведени след нашите МиГ 29)...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Днес прочетох нещо интересно в Лента.ру (http://lenta.ru/news/2013/01/05/f16bulgary/) - през 1999 година Португалия е купила 25 от тези самолети на втора ръка за 180,6 милиона долара. Сега 9 от тях ще ни бъдат продадени на трета ръка за 471,9 милиона долара. Или след 14 години експлоатация, самолети купени по около 7.23 милиона бройката ще ни ги препродадът по 52,4 милиона (малко над 7 пъти по-скъпо). Да не са добили антикварна стойност тези машини? Просто не виждам как може да им се е подобрила някоя от другите функции.

                  Не че "лентата" е особено надежден източник, но даже и при техните отклонения от истината, нещата са лекинко скандални.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Ми, ни ша да е толкова надежден този източник, защото самолетите - предмет на темата - ги купи вече Румъния. Тия за какво пишат, те си знаят.
                    Освен това, понятията "втора ръка" и "пета ръка" в случая са неуместни. Става въпрос за употребявани самолети. Това не е Горубляне, самолетите при тези препродажби минават през заводско рециклиране. При това, като правило, след реновирането, те биват оборудвани на по-високо ниво/блок - т. е. имат по-добри характеристики от оригинала.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Има един на всички познат термин - ресурс на планер. Лети ли самолет, не лети ли, ресурсът се намалява. Португалци онези Ф-16, произведени през 1980 година са били купили като втора ръка още през 1999 година. Пък и до колкото известно тези Ф-16 ще бъдат в комплектация Блок 15, докато например турските май са вече Блок 52.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        самолетите - предмет на темата - ги купи вече Румъния
                        Това сведение от официален източник ли е?

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Лети ли самолет, не лети ли, ресурсът се намалява.
                          Не съм специалист, но ресурса на самолета като цяло обикновено се дава в летателни часове, та реално има значение лети ли, или не. Други системи може и да имат ресурс на време - за това не знам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Не съм специалист, но ресурса на самолета като цяло обикновено се дава в летателни часове, та реално има значение лети ли, или не. Други системи може и да имат ресурс на време - за това не знам.
                            И аз не съм професионалист в темата, но ресурса е по няколко направления - едното е летяни часове, другото е брой излитания (има специален термин, но не го знам) има и брой календарни години.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              А отделен е ресурса когато стоят консервирани, пети - когато стоят на земята неконсервирани.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Ресурсът на всяка една машина се обявява в това, което при проектната експлоатация и поддръжка първо свършва. Ясно е, че ресурсът на една лека кола, която се движи 100км годишно, не е 1000 години. Хвърчилките не правят изключение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X