Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакърдии и простотии за морски гемии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лакърдии и простотии за морски гемии

    Разлика между кораб и частна яхта е от небето до земята,частника може да те качи като какъв си иска,на каквито си иска пари при почти каквито си иска условия.Номера е,че се иска език за да ги разбираш какво ти задават като задачка и това е основното,всички други умения са в +

    Това е началото,основата,първата стъпка .......... И освен гърч и свят друго няма поне до набиране на опит някакъв.Ако се сгьстиш с пичовете може и да покараш малко,да по научиш това онова и после почва катеренето.Там пак зависи кой ти е шефа и какво се иска от теб или поне какво изискват застрахователите,до каране обаче я го докараш така я не.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Лакърдии и простотии за морски гемии

      http://www.dovaston.com

      Е тук който има желание, може да прегледа какви оферти има, изисквания и т.н.

      Намирането на първа работа каквато и да е, според мен ще е най-трудното.

      Саитовете за чартъри на яхти също доста често имат оферти и за набиране на екипаж.
      По хърватските съм срещал.

      Коментар


      • #63
        От: Лакърдии и простотии за морски гемии

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Кое му смята на пьтя?Виктория до Такома и от там САН и те взимам топьл от летището с лимузината.Намести календара и се обади ако решиш,че много бьрзо ще заемат капията.

        .
        Хаепоплана - Виктория до СД (тук може да е село ... ама големо и летим директно) - 300 долара
        а за връщане .. със селския автобус - Washington State Ferry от Сан Хуан до Сидней (BC) = на 30 км от нас спира .
        Там за пешОходец билета е под 50 кинта доколкот помня.

        Ей че ме е яд !!

        Коментар


        • #64
          От: Лакърдии и простотии за морски гемии

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Хаепоплана - Виктория до СД (тук може да е село ... ама големо и летим директно) - 300 долара
          а за връщане .. със селския автобус - Washington State Ferry от Сан Хуан до Сидней (BC) = на 30 км от нас спира .
          Там за пешОходец билета е под 50 кинта доколкот помня.

          Ей че ме е яд !!
          Ми кво я слушаш жена ти? Че и календари гледаш! Яяяя...
          базикам се, прати на жена си много поздрави, пич е. И няма какво да те е яд, все по нещо излиза.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: Лакърдии и простотии за морски гемии

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Как един, проЗ чиляк може да почне да се занимава с тавизи работи ?
            Ако наистина си запален (като мен) мога да ти дам някой насоки откъде да почнеш, поне аз стигнах до някъде, а в началото бях като теб и идея си нямах откъде да почна. Та преди две години и на мен ми влезе тая муха в главата "ветроходството" та първо те съветвам:

            1. Намери и прочети ветроходна литература като "Справочник на яхтсмена", "Ветроходния спорт" и др, но тези са за начало. Едната я имам на PDF, а другата мога да я сканирам и да ти я пратя, ако имаш мерак.
            2. Изкарваш курс за Водач на кораб до 20Т - около 16дни по 5-6ч - 250 лв. във Варна.
            3. Следиш или направо питаш в СК Черно море Бриз за курсове по ветроходство. Миналото лято го карах, 320 лв. на килова яхта 9м. Мога да ти дам координати. Страхотен курс, там вече ще подържиш и румпела (лоста за управление). Ако те харесат и продължаваш да имаш мерак, тази яхта участва на регати и може да те включат като екипаж. Така стана с мен и миналата година участвах на няколко, тая година пак живот и здраве. Еее там е якия екшън, като не си прибрал правилно спинакера при предното вдигане и баш на последната гонка, като го вдигнеш и го видиш вързан като сутиен, капитана крещи, добре че единственото, с което може да ни замери е ръкохватката на лебедката, а тя е скъпа. НА РЕГАТИТЕ СЕ НАУЧАВА МНОГО.
            4. Това е стъпката, която възнамерявам да направя това лято. Курса DAY SKIPPER с Вятър и вода в Кавала. Венци, като се върнеш да не забравиш да разкажеш!
            5. Наем на яхата за седмица из Гръцките или Хърватски острови. 2014 съм си поставил за цел да почивам около Дубровник със семейството ми на ЕLAN 384.
            6 След като си постигнал от 1 до 5, почваш да се чудиш как да прекосиш Атлантика, после околосветско, после нос ХОРН и тн.

            Коментар


            • #66
              От: Лакърдии и простотии за морски гемии

              Ей , благодаря за инфото , пак се запалих ... и не ме държат краката , почва мда проучвам ... пък да видим до къде ще я докарам , езика го владея на ниво улица не знам , дали не трябваше преди 10 години да го започна това , ама .... ще видим , кото сабя покаже
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #67
                От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                Набирам екипаж.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:182155_384126821676764_922584606_n.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5464030
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #68
                  От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                  Да бе .. с това и по Дунав ше ме е страх!!
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                    Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                    ....НА РЕГАТИТЕ СЕ НАУЧАВА МНОГО.
                    ..
                    Ако си сериозен особено в Гърция е лесно с регатите. Много голямо текучество имат в екипажите, ако си сериозен и можеш да участваш на всичките, а те са много,
                    със сигурност ще си намериш отбор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                      Сианга КОЛКО ДАВАШ?Плава ли АЗ СЬМ,ти кажи цифрата.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                        Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                        Набирам екипаж...
                        Въпрос от незнаещите: това плаваща къща за в лагуната ли е или наистина е лодка? Просто любопитство, от лодки и кораби нищо не вдявам.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                          Просто любопитство, от лодки и кораби нищо не вдявам.
                          И аз също. Просто ми хареса снимката и реших, че ще пасне на заглавието на темата. Малко за разведряване.
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                            Такива проекти много,набират се хора с пари,другото лесно.Плаваща кьщичка,ползват ги по язовири и големи заливи,реки и каквито се сетиш затворени водни пространства.Много по-популярното е английското кьща/лодка,нещо като плаваща каравана умножено по 10 да речем.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                              А това от снимката реално ли е или е само дизайнерско решение. Лесно ли се транспортира и при какви условия.
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                                Това на снимката е макет предполагам. Или фотошоп. Или нещо от сорта. Такива проекти има много. Които е ходил в Ямайка, или Фижи, или Самоа, или... Ще разбере защо. Рая започва от плажа към морето. Ада- от плажа към брега. Изкривените представи за тия тропически местенца карат доста хора да ги посещават. И се оказва, че си затворен само в територията на хотела. Вънка ще ти изплуият копчетата само. И за това идеята е да ти направят собствено плаващо островче за да си далече от ада.

                                http://media.snimka.bg/9958/026170636.jpg?r=0
                                Локвата с кръвта виждате ли я? Ямайка... Такива имаме от половината свят. "Гара Левски, пази багажа!", ряпа да яде!

                                http://media.snimka.bg/9958/026170632.jpg?r=0
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X