Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакърдии и простотии за морски гемии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лакърдии и простотии за морски гемии

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    За 2 дни научавам всеки, който може да ползва вилица и нож едноврвменно, да кара 12-15 метра ветроходна лодка сам. С всичките му там маневри, човек зад борда, рифоване....
    Стигне ли се до такова нещо, трябва да се вземе нещо голямо, че ще има желаещи бол-аз също. Според мен си заслужавате най-скъпото европейско обучение, платено тройно поне, щото километраж и опит на разни съдове си трябва..

    Имаше някъде една тема какво трябва да прави и какво не скиперът на лодка с клиенти. Не я намирам обаче, за това питам тук- Какви са ви наблюденията за морската болест-има ли лек (хапчета, джин), минава ли след ден-два, може ли да удари ненадейно и опитен морски, и т.н.? Как процедирате, ако от компания 5-ма човека/клиенти, двама са прежълтели-търсите най-близката марина, съкращавате курса през целия трип, друго? Доста деликатен момент е, а хората са платили/взели отпуска, чакат големия купон, но той се случва само в стомаха.

    Коментар


    • #47
      От: Лакърдии и простотии за морски гемии

      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
      ...
      Имаше някъде една тема какво трябва да прави и какво не скиперът на лодка с клиенти. Не я намирам обаче,
      Наръчник на пасажера-мореплавател ?
      Последно редактирано от Венци- малкия; 19-03-13, 10:47.

      Коментар


      • #48
        От: Лакърдии и простотии за морски гемии

        Тази е, благодаря!
        Ако не е проблем, нека да остане мнението тук.
        Последно редактирано от viplamen; 19-03-13, 10:34.

        Коментар


        • #49
          От: Лакърдии и простотии за морски гемии

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Да се самоцитирам ли ... Едновременно нож и вилица... Ти кога си ги видял ония да ползват и двата шанцови инструмента едновременно? Плюс това, все пак говорим за българи. Ако са толкова смотани, те няма да стигнат и до лодката. Все ще паднат в някоя дупка, знаеш ли колко капаци на шахти липсват по тротоарите...
          Това е култово, ще го запомня. И при Вас ли крадат шахти и капаци за водосбор?

          Българите са с добра физическа култура в сравнение с доста от европейските нации. Също добре схващат и руско говорящите републики.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: Лакърдии и простотии за морски гемии

            Много ценна информация получих , но не може да охлади страстите ми , като порасна и аз ще стана мореплавател Все си представях нещата , малко по-розови, като на филмите . Цаниш се за прост работник на някой кораб , няколко курса ( години ) миеш , переш , готвиш , като постепенно ти дават все по-отговорни задачи
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #51
              От: Лакърдии и простотии за морски гемии

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Много ценна информация получих , но не може да охлади страстите ми , като порасна и аз ще стана мореплавател Все си представях нещата , малко по-розови, като на филмите . Цаниш се за прост работник на някой кораб , няколко курса ( години ) миеш , переш , готвиш , като постепенно ти дават все по-отговорни задачи
              Ванка, то и аз подобно си ги представях нещата едно време, докато киснехме по коритата в яхт-клуба в лимана. Пък то се оказа не баш така...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                Плаването малко като офроудването. За кеф може да си плаваш/караш, но пари да изкарваш с това...трудно.

                Коментар


                • #53
                  От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                  Е кво му е трудното, я ги виж тези кви яхти карат, а? И даже нямат куки на ръцете, а само могат да държат нож и вилица. И то май, ако от двамата един може, явно пак няма проблеми.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                    Ванка, то и аз подобно си ги представях нещата едно време, докато киснехме по коритата в яхт-клуба в лимана. Пък то се оказа не баш така...
                    Ники , точно от там е почнало и при мен . Дунавски чеда ко да правиш , ама искам голяматa вода аз


                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Плаването малко като офроудването. За кеф може да си плаваш/караш, но пари да изкарваш с това...трудно.
                    Аз пари не искам да правя , ако има чалъм как да го обясня, да си плавам , и да си живея във водата Мечтая си аз за една баржа , като онези в Хоалндия ....ама като порасна ще имам аз .. .кото съм си мечтал като малък
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                      еее значи ти си лесен. Нищо по-лесно от това няма.
                      Само трябва да измислиш как да изкарваш пари, без да работиш

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Много ценна информация получих , но не може да охлади страстите ми , като порасна и аз ще стана мореплавател Все си представях нещата , малко по-розови, като на филмите . Цаниш се за прост работник на някой кораб , няколко курса ( години ) миеш , переш , готвиш , като постепенно ти дават все по-отговорни задачи
                        О и това става,но я ти дадат да барнеш кормило я не.
                        Нашия занаят е специфичен,трябва да караме кьде ли не какво ли не без да го трошим,че и време се гони.Това с години на една и сьща лодка не се учи,а за да вадиш някой лев трябва да покриваш всичко,а не само големи,бели,льскави лодки дето я ти се паднат 5 на година я не,ние 5 правим на месец.

                        Караш летни кьнки,скейборд,мотопед,краз,колело,икарус,фиат ритмо,патрул,сузуки хаябуса,багер катерпилар........ и не мрьнкаш,че тоя нямал ключове,ония не палел,а Хаябусата не вьрвяла кьдето вьрви Кумацуто - там я искат и там караш щото брокера е казьл,че вьрви,а сделката идва от него.Кажи НЕ и се наместваме ние,как да не вьрви,баш си е у силата.

                        А иначе става да си намериш работа по голем бели лодки за никакви пари,но поне другото ти е платено и свят ще видиш / а света маймуна както казва баща ми /.Да ми биеш времето за доставка на скапана лодка на скапано време шанс нямаш обаче,ти можеш да изкараш 6 месеца на някой остров миейки чинии,а ние за тия 6 месеца правим половин обиколка на света е така за няма нищо.Никой не лови бас с нас вече за колко време ще доставим лодка или че нямала палене или това там не може да стигне..........Няма не може,обади се на Близнаците и ще стане.И познай цифрички после,но си иска брат,екипировка,акьл на шестокласник в даден момент или не трьгваш,години копане за да не гльтнеш вода.............да се моташ по големи бели лодки става,да караш каквото плава ммммммм ТЦ.





                        ОООО ако е за чест и слава веднага ще почна да ровя за списька си с агенции които набират екипажи,Английски задьлжително.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          еее значи ти си лесен. Нищо по-лесно от това няма.
                          Само трябва да измислиш как да изкарваш пари, без да работиш
                          хахахаха... то че ще се работи е ясно , нали от там тръгнаха нещата , как да почна някаква работа , която да ме задължава да плавам
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            О и това става,но я ти дадат да барнеш кормило я не.
                            Нашия занаят е специфичен,трябва да караме кьде ли не какво ли не без да го трошим,че и време се гони.Това с години на една и сьща лодка не се учи,а за да вадиш някой лев трябва да покриваш всичко,а не само големи,бели,льскави лодки дето я ти се паднат 5 на година я не,ние 5 правим на месец.

                            Караш летни кьнки,скейборд,мотопед,краз,колело,икарус,фиат ритмо,патрул,сузуки хаябуса,багер катерпилар........ и не мрьнкаш,че тоя нямал ключове,ония не палел,а Хаябусата не вьрвяла кьдето вьрви Кумацуто - там я искат и там караш щото брокера е казьл,че вьрви,а сделката идва от него.Кажи НЕ и се наместваме ние,как да не вьрви,баш си е у силата.

                            А иначе става да си намериш работа по голем бели лодки за никакви пари,но поне другото ти е платено и свят ще видиш / а света маймуна както казва баща ми /.Да ми биеш времето за доставка на скапана лодка на скапано време шанс нямаш обаче,ти можеш да изкараш 6 месеца на някой остров миейки чинии,а ние за тия 6 месеца правим половин обиколка на света е така за няма нищо.Никой не лови бас с нас вече за колко време ще доставим лодка или че нямала палене или това там не може да стигне..........Няма не може,обади се на Близнаците и ще стане.И познай цифрички после,но си иска брат,екипировка,акьл на шестокласник в даден момент или не трьгваш,години копане за да не гльтнеш вода.............да се моташ по големи бели лодки става,да караш каквото плава ммммммм ТЦ.





                            ОООО ако е за чест и слава веднага ще почна да ровя за списька си с агенции които набират екипажи,Английски задьлжително.
                            То на онез големите , май не виждаш много, свят , все си в някоя каюта
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                              Ти почни на нещо дето се движи и гледай какво става,за сезон можеш да обиколиш Карибите,после качваш през Панама до тук и цяло лято Аляска е така да затвьрдиш.Какьв ще да си пак имаш време да подушиш,те не вървят постоянно,спират и се кефят или поправят.А може да ти се падне глуха акула и да те забодът в някое село да лъскаш коритото само.

                              Това сравнение с нашата работа е като да сравняваш таксиметров с крадец на превозни средства,таксиметърджията бичи едно и също,ти ходиш къде ли не за какво ли не и всичкото трябва да стане,не се ли движиш пари няма.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                                И все пак не е лошо да прегледаш какви бяха изискванията за моряшки паспорт и каква основна тапия ти искат.
                                Иначе не мисля, че изобщо ще те качат на някакъв кораб.

                                Ето изискванията : http://www.marad.bg/upload/docs/mor_pass.doc
                                Последно редактирано от Венци- малкия; 19-03-13, 20:29.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X