Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакърдии и простотии за морски гемии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

    И от мен една снимка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cheveyo04.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5487057

    Много ме е яд, че технологията прави нещата не дотам красиви. Не казвам че новите яхти са грозни ама старите са по хубави на външен вид (е то пак си е субективно мнение). Примерно една спортна кола от 60те е къде къде по красива за мен от едно чисто ново Ламборгини.

    Та ако може хората с повече знания по ветроходство да кажат какво налага прмяната на формата. Предполагам по-добро обтичане във водата, възможност за излизане при по силно време и т.н. и т.н.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

      Е що ги праят без парапети (ако така се казва де),тия лодки.Някой ще се лъзне и иди го търси.И кат гледам как на една страна ги карат

      Коментар


      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

        Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
        Е що ги праят без парапети (ако така се казва де),тия лодки.Някой ще се лъзне и иди го търси.И кат гледам как на една страна ги карат
        A що си мислиш, че като те лашне вълната, рейлинга ще те спре, ако не си вързан?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

          Малко лаишки въпроси да раздвижим темата,как работи подвижния кил ,смисъл с масло ли ,с какво се пуска и вдига . И още как бачка автопилота при ветроходките,там нали повороти се правят заради вятъра.Извинявам се предварително ако са тъпи питанията и благодаря за отговорите предварително

          Коментар


          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

            Автопилота

            Не е задьлжително да правиш повороти постоянно,от Хавай до тук поне пьрвите 5-6 дни и нощи си на десен халс и вятьр от около 50 градуса.

            Автопилота кара как му кажем,може и повороти да прави на 100 градуса с натискане на 2 копчета.Автото кара компасен курс,може да кара кьм определен ьгьл спрямо вятьра ако е вьрзан за другите електроники / примерно му задавам 60 градуса от дясно и вьрти с вятьра /,а може да му задал и линия или маршрут / комбинация от линии / които да следва.Следва ги като куче по тел,я мрьдне на около 5 метра от линията я не,там вече се слага и аларма ако вземе нещо да откачи - я автото почине,я навигацията 'фане кьра.
            Големите лодки се карат с мишка - кликам на точката кьдето отивам с десен бутон,кликам му Следвай и тя хуква.На автото не му дреме дали лодката се движи на платна или на мотор,ако не сьм му дал да следва вятьра му е все тая какво я бута.

            На кратко - карай 310 компасен и кара,отклонява на 312 и я врьща леко пак на 310.
            Карай по линията между А и Б и кара като нявряна в макарон.
            Карай 50 градуса кьм вятьра от ляво и ги дьржи там.

            Между тебе и автопилот избирам АВТОТО,между тебе и други двама и автото..........е автото.Ако сте 5 човека и не пиете много може да се замисли човек,иначе автото се брои за петима.

            След 3 часа трьгвам с една за ЛА,пьрва точка трети буй Сан Диего,втора точка червена веха на Сан Педро,трета финална входен на МДР.За да стигне до там или около 110 морски мили трябва да натисна 3 пьти бутончето,пьрвия пьт за да и кажа какво да прави,а другите 2 след като се размрьнка,че е пристигнала до зададената точка.И не пие и не поврьща,мечта ти казвам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

              Как се вдига кила-
              1. Ако говорим за кил, който се мести настрани от средата на лодката /на ляво и дясно/, повечето са на хидравлика. Кил със шверт вътре, вдигането и пускането е на хидравлика при големите. На малките е на система с блокове и въже. На катамараните, швертовете са с въжета. Само на най-големите е с хидравлика.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                Той колегата по-горе дали не питаше за по- старичките (механичните ) автопилоти на ветроходните лодки?
                Аз имам бегла представа, но не съм ползвал такова чудо. Знам че са два типа - ветрови и воден. Единият държи ъгъл спрямо вятъра, а другият спрямо водата.
                Та ако знаете за тях - ще ми е много интересно да разкажете..
                I get High by going Down

                Коментар


                • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                  За ветрокрилата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img073.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5495617
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                    Толкова от време на време го виждаме да виси на задника на някои от лодките ма нормалния си бачка и не ми се е налагало да го ползвам това,

                    Пластимо май правеха такава гад
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                      Благодаря ,за отговора.То било сладка работа натискаш бутоните и хвърляш въдиците,само да не свирне алармата.Гледам "Малтийския сокол" с таблет некъв го карат и кормило немат даже.От тея бутиковите карали ли сте нещо, имам предвид wally,dubois,perinni и т.н.Оправдават ли си парите или само суета и реклама?

                      Коментар


                      • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5496732

                        Ето ти един 20 метра Азимут. Снимката е от преди 2 минути.
                        Бутиковите повечето ги карат техни си екипажи. Ние не искаме да сме на постоянна работа. Имаме семейства. Караме малки. Пари няма...!
                        Тоя смотан телефон все на една страна ги вади. Може ли някой да я завърти! Моля!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                          Аха ,мерси за отговора.По принцип тея дизайнерските имам предвид при ветроходните ,по здрави ли са като оставим лукса и шукарийте.Като при колите ли е ,мерцедес да речем някоя проектирана от wally,и опел някое хансе, имам предвид на една дължина да са долу-горе.Между другото тоя азимут има ли кормило или и той с некой таблет се кара.

                          Коментар


                          • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                            Дал Господ кормило! Това каране с IPhone впечатлява само тия дето не разбират. За по-малко пари от смяна на масло на главните мотори, може да я направиш да си я караш през телефона. Всичката електроника е със стандарт NMEA 2000. Кичиш като крушки на елха. За няколко стотин долара закачаш едно WI-FI предавател/приемник и ти излиза всичко на екрана на телефона. После само оправляваш автопилота и си готов. И като се престараеш с глупостите, се получава следното-
                            -шефе, няма ни я дясната трансмисия!
                            - как ти няма трансмисията бе?! Ти нормален ли си?
                            - ами компютъра така казва...
                            Компютъра изписал "вие нямате инсталирана дясна трансмисия. Ако мислите, че това съобщение го получавате по погрешка, моля свържете се с дилъра!
                            - ало, дилъра ли е?
                            - да, как мога да ви помогна?
                            - кажи как да излъжа компютъра, че да вкарам предна на трансмисият
                            - какво казва компютъра?
                            - пише, че нямам трансмисия
                            - а вие имате ли?
                            - я дай някой друг на телефона!
                            ....
                            След час разправии и проби-
                            - съжаляваме, ще трябва да докарате лодката до някой от нашите оторизирани дилъри...
                            - алооо, аз съм 300 мили западно от Акапулко!
                            - съжаляваме господине, няма друг начин...

                            За съжаление, това са играчки за да впечатляват околните а не да работят като хората. Същото като при съвременните коли...
                            За марки и модели лодки, кои стават и кои не, аз в писменна форма и публично, няма да се изказвам. Не ми се занимава с адвокати кретени. Хубавите лодки са елементарните, здрава сглобка и традиционни форми. Ама са кът...

                            Хансе- хубава лодка, докато не ти потрябва нормален размер хладилник или повечко гориво. И кой в завода на Хансе е решил, че размер 49 акумулатор се намира лесно извън Европа? Ама тия ги ядеш седмица-две след като Гибралтар е останал зад транеца...
                            Прикачени файлове
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                              Ммммм да,това хромораното го искат от тук до Флорида па ние се почесваме и не искаме много да хо караме.

                              Аз в момента мия Флеминг 55 на тукашния Нос Хорн,механика всичкото и бримчи 8 възла срещу вълната та си я мята на задника.Още 5-6 часа и съм я измил цялата.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Лакърдии и простотии за морски гемии

                                Е кормилцето поне е лачено.На следващия модел очаквайте дисплей и бутони върху руля. От лъскавите ръчки ли се дава газ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X