Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики с руската техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
    Само да напомня за МТЗ да изясним ....понеже двигателя е като на перкинс....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24458-1_st.jpg
Прегледи:242
Размер:159.9 КБ
ID:6652035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24458_sm.jpg
Прегледи:236
Размер:74.0 КБ
ID:6652036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24458-4_st.jpg
Прегледи:235
Размер:126.8 КБ
ID:6652037
    Перкинс е на румънския трактор "Универсал". , Д 240 и неговите разновидности са много далече от Перкинс. (във всяко отношение).

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Перкинс се слага на много трактори и комбайни.
      И на всякаква друга техника де.
      И си се представят много добре.

    • Mais
      Mais коментира
      Редактиране на коментар
      Никой не отрича отличните качествата на двигателите "Перкинс", Дори оплювания Д3900 турбо произвеждан в БГ при спазване на технологичните изисквания се представи доста добре (поне при мен). При руските двигатели има една приемственост и традиционост. Поне аз съм отварял двигарел с предкамерно от ЮМЗ 5ЛЦ и СМД с предкамерно (СК-4)а впоследствие и с деректното впръскеане като почнеш от Д65 , СМД 14, 15, 16 и т.н. А -41 всичките са по един тертип. (може и да не умеят да измислет нищо друго, а може и да е защото това са възможностите на технологичното оборудване.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Само като коментар към руското качество:

      Мой познат търговец на части за селскостопанска техника, предимно руска, или поне което беше масово тогава ми сподели, че като излезли новите бутала на завода в Кострома-били с едим наслен сегмент.
      Както всички нормални бутала впрочем.
      Обаче нашите стари майстори казвали на клиентите да търсят бутала с два маслени сегмента, задължително. Иначе ЮМЗто гори масло, и то не малко.
      Търговеца споделил това с представителя на Кострома, и той започнал да се смее.
      Казал, че по съветско време заради блокадата на внос на техника от запад(заради желязната завеса) руснаците си разработили сами технологията за производство на ризи и бутала. Обаче никога не можели да докарат идеална окръжност, и заради елипсата сегментите не уплътнявали добре, та се наложило д сложат още един сегмент.
      А сега вече завода бил оборудван с нови качествени западни машини, и продукцията била с качество като за западен производител.
      С нормално качество демек. Без нужда от втори маслен сегмент.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X