Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики с руската техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    А какво значение има? Добивът от декар е параметър, за страни като ЕС, където земята е скъпа, няма достатъчно и всички суровини за производство включително за производство на торове са вносни. Русия, като отбелязах проблем с земите няма, с ресурсите още по-малко, има нефт, газ и каквото там се сети човек неограничено количество и какво влага в производството всъщност няма значение...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      Ресурси има, акъл не баш.
      Но в крайна сметка това са подробности.
      Освен ако някой не ги има за положителен пример за подражание
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        Не мисля, че ни засяга особено, (който и да е от аспектите) а и България е сред страните износители на пшеница. Вметнах по повод техниката... Винаги ми е дразнило слагането на етикети по принцип...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          На колегата темата му виновна.....я виж каква информация има за братушките....чакам че ми е интересно за МТЗ и после да засегне и ЮМЗ (макар че те Украинците вече бая са го засегнали :-))
          то като гледам освен машините и инвентара копиран (СЗУ 3.6 то точно копие на john deere)

          Коментар


          • #50


            Отлично им се отдават ''фундаменталните успехи''...
            / Както и на нас - единствените от източния блок с подобен ярко изразен и силен проблем.
            (а причината е една и съща - пряко копиране на ''светлитe, прогресивни успехи на съветската агростратегия'' ) /

            Коментар


            • #51
              Уважаеми колега, не че нещо ама да се замеряме с такива клипчета е леко несериозно... Не за друго, но с подобни мога да засипя форума от произволно избрана страна... Не съм сигурен за Швейцария, Монако и Лихтенщайн, но и от там ще намеря някой бардак със сигурност...

              А най-вече ме дразни, че докато лежим на мантрата колко са зле руснаците, а ние иначе сме супер, ама понеже руснаците затова сме зле...

              Хайме малко по в нашият век, все пак... В днешни дни за това колко е развита една държава се гледа по цифровите и ресурси... по нашенско напоследък разни не толкова грамотни му викат дигитализация... Та в тази връзка единствените три държави в света, които разполагат със собствени такива, т.е. търсачки, пощенски сървъри, социални мрежи и прочее... са САЩ, Китай и Русия... А ние в ЕС "великите" засега само обясняваме за дигитализацията...

              Та дайте да си гледаме по-сериозно на положението и да спрем да пеем мантрата колко са зле руснаците... ами да погледнем себе си и ЕС в цялост...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                Съжалявам, в момента още има проблеми с форумите, не мога да редактирам, ето и примери да не съм голословен. И понеже не обичам да гледам на негативното, давам за обратното...

                Малко от Москва:



                И малко от чупещата се руска техника:



                Призовавам да се постараете всички да пишете по същество, не диалога да изглежда като записан в селска кръчма...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  Има далеч по-прости критерии за сравнение - къде отива свободния човек. В Китай, Русия, в САЩ или Европа.

                  Коментар


                  • #54
                    сто
                    Винаги съм твърдял че трябва да се отиде в Сокотра.
                    И да се почне на чисто
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      Отглеждането на пшеница и житни интензивни култури е възможно наи-базовото (просто) агропроизводство!
                      (По-ниско ниво е само обработката на ливади...)
                      Ta комай не е много за гордост, че и ние (и те) се развиваме преимуществено в тая посока ...

                      /И причините са ни отново еднакви дe - с ''житото'' взимаш парЪтa веднага, още на следващата година!
                      (А не да чакаш години да ''порасте ябълката'' и прочие... Щото докато чакаш, я властта ще се смени. Я някой ''силен'' ще му хареса твоето и ще ти направи ''рейдерски захват''.
                      Я ще ''върнем пак светлия строй, общото и благото'' ... /

                      Коментар


                      • #56
                        Аз пък винаги съм твърдял, че има значение само онова общество, което може да си прави планове извън дребното ни ежедневие... и краткият човешки живот... Защото иначе бъдещето е на други... А мен много повече ме касае бъдещето на моите деца, отколкото моето настояще...

                        Като отклонение, на който му е интересно да провери колко точно години общо в известната ни човешка история, Китай не е бил най-голямата икономическа сила... Примерно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          Да да, разбира се, че е "по-добре" да се нюха руското (съветско) говно и да се казва: "това е крем-карамел"; "аххх, какъв прекрасен аромат"; "какъв букет от усещания"...

                          /той Варламов - "русофоб, гадняр и въобще - мутна такава личност.... КЪк смее да снима "нагласени клипчета" дето очернят процъфтяваща Россия /

                          "Този който говори истината за Русия неизбежно се превръща в "русофоб""
                          - не помня на кого от руските класици беше репликата обаче

                          Коментар


                          • #58
                            а причината е една и съща - пряко копиране на ''светлитe, прогресивни успехи на съветската агростратегия'
                            Напротив, докато имаше "съветска" стратегия имаше и руско село, това се казва и във филмчето дето си дал. Разрухата тръгва след като "всичко стана частно" - също цитат от филмчето. И това, че в областта земеделието не върви добре и има нужда от субсидии. Или за оная област дето им вървяла икономиката, заради далновидни лидери. При дивия капитализъм си е така, всяка коза за свой крак и доколкото изкара. При опитомения капитализъм е друго, ама нали не щем вече такива леви работи 🤪

                            Коментар


                            • #59
                              И като един истински "русофоб" дето съм - в момента баш руснаците ми помагат адски много с информация наготово (че и безплатно!) относно една тънка, тънка ниша в селското стопанство, в която размишлявам дали да скоча..
                              (отглеждане на ягодоплодни култури в изолирана среда, на хидропоника)

                              /експериментират и общо взето проверяват световните практики + обичат да снимат и споделят опита си (ниските доходи, а и голямата аудитория правят постъпленията от Ютуб-а и рекламирането добър източник за заработване, та затова)/

                              П.П.: В тия им нишови производства в момента им "излиза исапЯ" щото кило ягоди март месец в Краснодар е 20-25 лева наши пари
                              Кило краставици в Далечния Изток над десет... и прочие
                              Дали са лидери, високо развити (като примерно една Холандия) и т.н. хвалебствени дитирамби присъщи на "събора Копринка" - ми всеки от тях просто ще ви се изсмее в лицето ако им го заявите

                              Коментар


                              • #60
                                Тинтири- минтири!
                                Руското и нашето село го унищожи национализацията на земята и превръщането на селянина в работник, и чантаджия (администрация).
                                В РФ (всъщност в целия бивш СССР) се забавиха и със раздържавяването на земята, та процесите са все по-тежки.
                                /ние поне тая мотика не настъпихме, та горе-долу по-перспективните ни села (близо до голям град, поливна земя и евросубсидийте) се държат на повърхността. Е ще трябва да минат още 50-80 години, та това "дето ще изсъхне- ще доизсъхне", а останалото - "раззелени".
                                Естествено ако не напуснем дотогава омразният ЕгС и не върнем "проспериращите ТеКеЗета" /

                                Във всички други източно-европейски страни е била оставена "какая-никакая" частна собственост в селското стопанство, та затова сега са където са.
                                (очевАдно по-напред от нАзе)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X