Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
    С такъв делител на потока от Т40 направих управлението на едно юмз фадрома от нш32 сега храня орбитрола и разпределителя, работи безупречно, ценово мисля че беше около 75лв и спестява доста работа. Искаше ми се управлението да е независимо но трябваше да сменям ангренажния капак + помпа и ... става златно
    Дребният проблем при такова свързване,е че не можеш да правиш две операции едновременно.Примерно ореш,вдигаш плуга и еднновременно със това завиваш за следваща бразда,ще трябва да изчакаш да приключиш със вдигането преди да завиеш.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Нямам проблем, изобщо не се отразява при двойна операция, като товаря зърно едновременно завивам и оперирам с разпределителя .
      Едни колеги бяха направили едно юмз пак , не знам как точно го бяха свързали но при тях като натиснеш ръчка на разпределител се въртеше волана, след това монтираха такъв същия клапан и работата заспа.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Клапан-потока-Т40.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5558360 такъв клапан съм монтирал

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Точно както казва колегата Людмил Митков не трябва да има проблем при извършването и на двете операции едновременно.Отвора през които минава маслото за управлението е много малък и не влияе на хидравликата,а за сметка на това пък налягането за управлението е от порядъка на 60-90бара и по този начин работят и двете едновременно.Единствено ме притеснява,че помпата е НШ32 при Т40,а при Т25 мисля беше НШ10 и дали ще стига дебита защото разликата е доста голяма.При НШ32 за един оборот помпата подава 32куб.см.,а НШ10 само 10куб.см.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]675359[/ATTACH] такъв клапан съм монтирал
            Такова не съм виждал,някаква идея какво има вътре?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Не съм го разглобявал, но се виждаше някаква шайба с малък отвор и пружина зад нея, а дето е капачето сигурно е за регулиране, на пролет ще пробвам да бутам, тъй като сложих цилиндър ф75 за управлението и се налага да правя повече завъртания на волана, а орбитрола ми е за ф50

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Това си е един обикновен клапан за делене на потока на два кръга. Пренасочва маслото където има по-голямо съпротивление, а при малкото съпротивление го намалява и даже го спира. От винта може да се регулира къде по-колко мало да пуска.
                Старите автомобили на спирачната система имат подобен делител за преден и заден мост. От спирачната помпа излиза една тръбичка и влиза в делителя. Имам един от волга, не съм го отварял, но ми стана интересно. Като надуя от входа и запуша единия изход, от другия леко изпуска въздух в началото и след това спира. Усеща че че напъва на запушения сиход с пруста ми. Само че този от спирачната система няма как да стане за хидравлика и то рабетеща с незнайно масло.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Днеска направих 2 курса с оборска тор на 10км. До сега не съм карал по асвалт на такива разстояния. Празен трактора подскача по неравностите, като е пълен нямам никакви проблеми. Предполагам че проблема е недобре центровани джанти. На око е еднакво разстоянието навсякъде. Как центровате джантите?
                  Иначе по черно ка 4-та с малко газ не се усеща подскачане. Температурата, която я държи днеска беше едва около 50 градуса при положение че имам поставен дроселов диск. Не съм стоял за товарене повече от 15 мин изгасен. Мислех си че може да прегрее двигателя понеже температурата на въздуха беше 8-10 градуса. Мислех си ако стигне 70-80 градуса да спирам и да махам дросела, ама не, за около 40км не се качи температурата на маслото.
                  Последно редактирано от dimich87; 16-02-14, 17:01.

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Да уточним подскача или се люлее.Тези две неща са различни.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Подскача лекичко. Люлеене няма. Преди 5-6 години трактора редовбо охлабваше гайките на десния ръкав към крайната предавка. Пристягахме ги и все се охлабваха. Махнах всички шпилки, на места, където се налагаше правих на по-голям размер шпилки, поради ускубани резби и припасване по отвора на ръкава. От тогава не са се охлабвали.
                      Едната ни джанта беше накъсана и заварявана доста. В скрапа имаше хвърлена джанта и аз замених вътрешната част. Сега е добре джантата. Старах се да я центровам. До сега е каран трактора по черно и то с малка скорост, максимум на 4-та предавка.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        Във празно шаси на висока предавка,тракториста вътре е като "неволяжка",дължи се на леката конструкция на машината,задно разположеният двигател и леката предница която отскача от всяка неравност.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Вероятно е това проблема в трактора. С него мисля да превозвам пчели, та ще се кара бавно както изглежда. Разстоянието е около 5км, но не искам да тревожа пчеличките. Ще са на ремарке с окачване, което ще омекотява малко.

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Ремаркето ако е с ресьори от онези българските с двете оси (щатните ремаркета за Болгари, ЮМЗ-та и т.н.) трябва да е натоварено поне 2 тона за да усетиш някакво омекотяване. Ако е с повече наистина возят като лодка.
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Все още нямам ремарке, поради причината че искам да е с документи. От българските 4-тонните ми подаряват едно само на шаси, но е и без документи. Това че е на шаси ме устройва идеално, понеже ще му правя специална платформа за да се плъзгат на релси средните два реда. Виждал съм така направени и събират по 30-35 кошера. Един кошер тежи около 50кг. Това ще рече че товара ще е 1,5-2т. Разстоянието е 5км, така че на малка скорост да карам не е проблем. Важно е да не дразня пчелите. Цялата идея е да ги возя Май-месец в гората за акация и след като приключи си ги връщам в двора и стоят там. А аз имам 3дка гора, където не ходят хора там и предполагам че няма да ме надушат и да ми бутат. А ако има проблеми ще намеря за един месец човек да ми пази там поне за през ноща. Очаквам добър добив от това и да си заслужава. Докато в двора като са не правят чист меда и няма добра цена.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Очертава се след време един ремонт на Т-16М та ме интересува от къде може да се намерят части.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X