Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Отпреде на самата рама. Свързва двете тръби от рамата и коша ляга на нея. В средата и има една ос за захващане на предния мост. При мене никъде не видяхме да има набит номер. Даже си мислех аз да набивам номер там, че отзаде много не се виждаше. Но като дойде за оглед с шкурка тръкнахме ламаринката и се видя номера ясно. После със спрей с грунд го пръснах.
    Имаш шаси за регистриране ли? или искаш да правиш някакви врътки с номерата?

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Отпред може само с боя да е бил. На кабината е набит на табелка.

      На Т-25 и на УАЗ на рамата са с бяла боя цифрите, но си имат и табелки със същите номера. Ако се наложи табелката се мести елементарно.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Аз съм виждал на Уаз и на Газ 53 набит номер на задната греда за теглича. На Т16 може и да има набит номер отпреде. Човека е началник КТИ в Русе и имаше в списъка към 50 шасита регистрирани. Едва ли не знае какво да търси. На Владимировец съм виждал с бяла боя нанесен номер.

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          И при мен на стария ми УАЗ имаше набит номер до теглича, но в талона пишеше "НЕСТАНДАРТЕН" и го набиха щото нямаше табелка.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            При на на двете газки руска сглобка беше там с набит номер, а българската нямаше. И като сменяхме номера на българската с една от руските го търкахме този номер. Табелки си имаха на кабината без никакви проблеми. Просто българската сглобка я блъснаха в един стълб, а двигателя и беше отличен. Така за да ползваме двигателя и прехвърлихме цяла регистрация.

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              dimich, и аз ще регистрирам едно, та не съм се заглеждал къде може да е номера затова питам да го сверя с този на талона, че сега е с катаджийски номер. А за тези 25км дето викаш да пътуваш с него най-малкото трябва да си с космодиск, не прави такива преходи

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Ами то 25км не са много, не са и малко. В града също ще ми се налага да го карам около 20-25км (около 12км е в едната посока). Ама в града не е болка за умиране. Баща ми има една жигулка и с нея си карам по малко пясък. Ама събира 400-500кг и горе долу за същото време ще е. А ще натоваря около тон. Хоросана направо ще купя половин кубик и ще си го докарам. Сега купувам в чувалчета и ми излиза 2 пъти по скъпо. А като се сложи и хамалогията по разопаковане на човалчетата и става допълнително губене на време. Има да се намери някой за 30-тина лв на курс да ми свърши работата в града, но щото са ми познати иначе вземат 40-50лв. Трябва да копая пръст 8х5х1,5м и то всичкото на ръка с кофи да се изнася. Няма как да викна самосвал да ме чака цял ден да го копам и да го товаря, а ще се хвърля на близо в едно място за насип.
                Това са главните ми причини. Относно ходенето до село на 25км ще е 2 пъти в годината единия път отиване и единия връщане. На село е на късо разтояние. Имахме камиони, но са просто непосилни изискванията за тях. За това ги махнахме. За бусчетата искат много пари и за моята работа не ме устройва. Една година се мъчих с моята кола и ремарке, но съединителя си замина. Може и да е бил пътник, но се отказах да лашкам на колата ремарке с 500кг товар.
                Тези дни ще натоваря един курс с пръст и започвам бачкането. Изкопа е в затворена постройка и може да се работи предвид че навънка го дават кучи студ.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение082.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5556480 Това е мойта машинка, тъкмо след боя, върши ми много работа особенно зимата, спестява ми наливане на вода и закачане на ремарке на другите трактори, а все за нещо дребно се налага да паля, оборудвал съм го с редукторен стартер и 80амп акумулатор,миналата зима го палих при -10 без да се замисли, декомпресиор нямам, със стария стартер си бях излудял Успех

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Страхотно изглежда. Не са ли ти малко високи канатите? Видимостта силно се ограничава така. Какво возиш с шасито?
                    Гледам че няма никакви светлини, а за регистрирането ще е необходимо да ги направиш. Не е нещо сложно, но при мене всичко от начало го направих с контактно транзисторно реле за мигачи, което е много по-добро от оригиналните.
                    При мене стартера е обикновенн, преди с старото масло под нулата палеше с два акумулатора и то с мноого дебели кабели вързани. Сега налях 10W40 и се родих с паленето. Завърта 3-4 пъти с декомпресора и като го изключа запалва. Намерих дроселен диск за вентилатора и в студеното време си загрява около 50 градуса. Преди не отлеяшестрелката.
                    Аз канати мисля да си направя още 20-25см. Повече от тон товар не мисля да му слагам на коша.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Всичко има от към осветление, даже в повече, при боядисването всичко съм свалил. За видимостта няма проблем, предната надстройка на канатите почти не я ползвам, а и с нея не съм имал затруднение, возя зърно, дърва, изкуствен тор. Направил съм го като изсипваш предната горна каната се отваря нагоре, другата както си е надолу, при затваряне двете влизат една в друга

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        И аз ще го боядисвам, но ще е пролетта, че сега времето не позволява, няма да демонтирам светлините, слагам фаровете в найлонова кисиика и връзвам, а мигачите и стоповете с вестник облепени. Моите фарове са на кабината и ако има отпреде висок капак, ще пречи на осветлението. Врата нямам от дясно, и такава ще направя. Намерих 2 парчета ламарина 0,3х2м и ще я направя за странични канати. Профили имам доста и ще станат сваляеми. Борда към кабината ми е от дърво, та и него ще направя от стомана. Днеска е много лошо времето и само накопах малко пръст, без да я нося към трактора. Да спре вятъра и ще я хвърлям.
                        Както спомена е най-хубаво че няма да се мисли за наливане на вода, но пък и парно няма в кабината. Гледах руснаците правят някакви топлообменници от изгорелите газове. Колко са егективни не знам, но пак ще е нещо.

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Лятото като загрее турбината духа под седалката доста топличко, за зимата незнам

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            как сесвързва еденична маслена помпа на мястото на двойна

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Първоначално публикуван от bobibene Преглед на мнение
                              как сесвързва еденична маслена помпа на мястото на двойна
                              Ако поставиш обикновена помпа едно от двете неща няма да работи или управлението или силовата хидравлика.Връзването не е проблемно.
                              Имам идея да направя експеримент на едно Т25 като поставя делител на потока и с една помпа да има силова хидравлика и управление,но все време не остава,но финансовата страна не за пренебрегване.Реализацията ще е подобна на тази от Т40 там има такова изпълнение,но само дето помпата е НШ32 при този трактор.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                С такъв делител на потока от Т40 направих управлението на едно юмз фадрома от нш32 сега храня орбитрола и разпределителя, работи безупречно, ценово мисля че беше около 75лв и спестява доста работа. Искаше ми се управлението да е независимо но трябваше да сменям ангренажния капак + помпа и ... става златно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X