Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Това вече е друга работа.
    Както казва колегата по-добре е с ключ маса и е най-прост вариант,но изпитано добър.

    Коментар


    • #77
      От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Имам ключ маса Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moto_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5547711 и контактен ключ от газка. Сега мисля да сложа контактен ключ от шкода мадара и стартера да се пали от бутон-кнопка с нормално изключени контакти. Почети е готова инсталацията ми. Остава да направя осветление по таблото. Другото по трактора е слагане на преден прозорец и боята. Чистачки нямам, но се надявам да не ми правят проблеми, ще ги оставя за по нататък.
      Почети е готов за регистрацията в КТИ.

      Коментар


      • #78
        От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Колко литра масло събира двигателя? Баща ми до сега го зареждаше с М10 останало от едно време и така не сме гледали колко събира. Сега обаче ще купя хубаво масло 10W40 или 15W40. Предполагам е около 7-8л, но не знам точно, а не искам да купя 10л масло и да го подхвърлям. Всеки път като купувам масла ми остават в шишетата и не знам после кое за какво е.
        Днеска източих от ГНП маслото. Не може да се нарече масло, а някаква боза и налях ново останало от колата ми 10W40.
        До сега сме сменяли маслата на 100 мото часа. Нормално ли е или може с хубаво масло да се кара повечко часове.

        Коментар


        • #79
          От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Двигателя събира 7л., ГНП-то 100 мл. При смяната разглоби и почисти масления филтър, вътре събира много гняс. На ГНП-то, при повече работа, сменяме маслото веднъж седмично.

          Коментар


          • #80
            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Масления филтър си го почиствам редовно при смяна на маслото, ГНП-то му наливам на около и аз около 100мл, но сменям му маслото със това на двигателя.
            Баща ми този двигател го е купил чисто нов. Но от къде да знаем че ГНП има масло и се сменя. На 100 тина мото часа позна да не работи двигателя добре. При диагностиката се оказа че едната секция не подава гориво. Майстора ми вика колко често сменяме маслото на помпата, а аз с изненада научих че има масло. Сменихме целия елемент и майстора ми каза при смяна на масло на двигателя да сменяме и на помпата. Той ми каза за маслото на двигателя да го сменяме на 100 моточаса.
            Масления филтър ми пуска малко масълце от захвата към блока. Не знам как е точно уплутнен, но мисля да му направя нова гарнитура и да намажа със силикон.
            Тези дни ще купя масло да го сменим. Благодаря за отговора.

            Коментар


            • #81
              От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Някой може ли да ми помогне с ръководство за ремонт на генератора показан по-горе.
              Имам един останал от дядоми, но е разглобен и незнам кое къде се намира, незнам също и дали не му липсват части.
              Лека вечер.

              Коментар


              • #82
                От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Първоначално публикуван от Tencho91 Преглед на мнение
                Някой може ли да ми помогне с ръководство за ремонт на генератора показан по-горе.
                Имам един останал от дядоми, но е разглобен и незнам кое къде се намира, незнам също и дали не му липсват части.
                Лека вечер.
                Трудно ще се намери ръководство за тази цел.
                Тук имам нещо дано да ти е полезно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0003.jpg
Прегледи:1
Размер:148.8 КБ
ID:5552140

                Успех в ремонта.

                Коментар


                • #83
                  От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Възможно ли е ако се пръсне до по-горната снимка от това нещо повече да стане генератор?
                  Извинете за спама!
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #84
                    От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                    Възможно ли е ако се пръсне до по-горната снимка от това нещо повече да стане генератор?
                    Извинете за спама!
                    Съвсем нормално разкостване,прави се при смяна на лагери и много рядко при смяна на статор.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                      Трудно ще се намери ръководство за тази цел.
                      Тук имам нещо дано да ти е полезно.

                      Успех в ремонта.
                      Точно това ми трабваше, идеално е.
                      Благпдаря .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        Да ви покажа до къде съм я докарал с реставрирането на шасито. Не е боядисано, защото времето не позволява. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6305.jpg
Прегледи:1
Размер:216.6 КБ
ID:5552174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6306.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5552179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6307.jpg
Прегледи:1
Размер:212.1 КБ
ID:5552180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6308.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5552181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6309.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5552182 Като цяло всичко си му работеше, но за подготовката за регистрация в КТИ му свалих самоделно направената навесна система. Двете греди, които се виждат отзаде са за навесната система. Сменихме и съединителя че беше станал гладък като огледало, но не беше отънял. Само че натоварено в баир не можеше да тръгне на 4-та.
                        Въздушния филтър го сложих сега чисто нов. Стария беше маслото на гняс и не ми се занимаваше да го чистя, а и влсинките бяха много мръсни. Върху новия филтър намерих дроселов диск за вентилатора. Поставих го на мястото му. Като че ли с него по-лесно запалва двигателя и една идея по-бързо загрява.
                        Корпуса на масления филтър към блока пускаше доста масло. Реших и там да оправя нещата. Обаче голям зор с махането. Не знам руснака с какво е лепил гарнитурата, но много трудно се отлепи (по скоро скъса). Сложих нова гарнитура намазана със силикон. Като го вземахме шасито преди години имаше моточасовник-оборотомер, но не беше свързван. До сега го карахме така, но и това оправихме. Ползвах жило от газка 1,5м дълго. Не стига до таблото и проверявах за по-дълго. 3м жило обаче струва 30лв и ми се видяха много пари. Направих в една планка отвор за да влезе оборотомера и го заварих в левия заден ъгъл на кабината.
                        Първо си мислех да сложа оборотомер от МТЗ, който имах под ръка, че оригиналния го бяхме смъкнали и не го намирах. Обаче беше клеясал. Отворих го и вътре едно винтче с пластинка беше счупено. Раздвижих го и установих че се върти обратно на часовниковата стрелка и че зъбите на колелата с цифрите са натрошени.
                        За да тествам оригиналния оборотомер ползвах бормарина с обратна посока на въртене. Отчита си моточасовника. Предния прозорец сложихме. Не знам от какво е, но почети пасна идеално. В горния край остана половин сантиметър луфт, който го уплътнихме, а в страни стълкото с 1см беше по широко. Отрязах страничната ламарина, вкарах стъклото и след това заварих страничната ламарина на необходимото разстояние. Уплътнителя е от Волга и за това сгънките не идват на мястото си, но предполагам с времето ще се слегне всичко.
                        Сега на 20-ти ще идват от КТИ да сверяват номерата и се надявам до края на месеца да имаме номер. Ще си карам пясък, вар и пръст през тази година за ремонта на къщата. Мисля коша да го удължа с 20см. Имам две канати 2,20 х 0,50м за странични, задния борд ще бъде 60см, а за преден капак ще сглобя нещо. Така ще събира около 2 кубика пръст

                        Коментар


                        • #87
                          От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Два куб.м. няма ли да му дойдат множко,че да не стане някой сакатлък с предния мост,а и захващането на хидравличната бутилка е малко кекаво и към коша и към шасито.
                          Такава машинка върши много добра работа на неудобни и тесни места пък са и доста маневрени.
                          Има и оригинални навесни системи и с тях някога СШ22 сееха и окопаваха редовите култури.
                          По средата на местото на коша поставеха редова сеялка,а когато окопаваха закачаха там култиватор и зад задните гуми имаше по една секция за да не остава отъпкано.
                          За тях имаше пръскачки,торачки,косачки,балотоварачи,двутонни ремаркета и още друг инвентар.
                          Грижи се за машинката ще ти върши добра работа.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Два кубика пръст прясно копана не е толкова тежка. За това ми трябва обема, но с тези размери малко трудно пак ще се събират 2 кубика пръст. Иначе за други материали не смятам да го товаря повече от тон, максимум тон и половина. Качвал съм на коша два големи бидона по един тон за вода и съм ги карал 2 километра. Малко неудобно с видимостта, но все по черен път на 4-та не съм имал никакви проблеми. Недостатък е че няма хидравлика и на място не се върти волана. Иначе в движение не е много трудно. Бутилките са всъщност 2. Не са особенно големи, едната ми пуска масло, но другата е здрава. Мисля да го удължа с 20см и така товара на тези 20см отпреде ще помага за по-лесно изсипване, така че няма да натоваря излишно бутилките. За ремарке обмислям и такъв вариант, понеже гледам кошери и да изляза на подвижно пчеларство.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Сложи крик от руско 4тонно ремарке или газка

                              Коментар


                              • #90
                                От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Сложи крик от руско 4тонно ремарке или газка
                                Браво бе, от газка, къде да ги разпъна 4-те секции. Имам крик от 4-тонно ремарке. При ремаркетата е с два крика и е само на 2 секции, но трябва да се постави по-назад. Проблема на тези крикове е че са еднопосочни и трябва да се прекъсне захранващия маркуч с разтоварващ клапан за източване на маслото. Не съм имал проблеми за сега с разтоварването. Имам няколко двупосочни цилиндъра от багери с голям диаметър на буталото, но за момента няма да правя никакви промени там. Като се скапе, тогава ще мисля какво да правя.
                                От ляво на кабината и коша мисля да си направя стойка за превоз на 10-тина греди. Трябва да карам 6-метрови греди до село това лято около 50 броя.
                                Единствения недостатък е малката скорост на движение. Има няколко спускания, но не знам как ще се държи при пускане по инерция. Не е с цел икономия, а с цел малко по-висока скорост. Скоростите са несинхронизирани и трябва да е запален през цялото време двигателя, за да влезе леко 6-та, като намалее скоростта и да продължи на год да се движи. Наклоните не са толкова големи. С кола на скорост там трябва да подавам леко газ за да поддържа 80-90км/ч.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X