Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Първоначално публикуван от d3d3s3kt0r Преглед на мнение
    зацпване на нафтовата помпа към двигателя
    Какъв е по-точно проблема със зацепването.
    Стандартно се извършва по следния начин:
    Ако помпата е свалена то и капачето пред зъбчатката за зацепване на помпата на капака на ангренажа е свалено.
    Върти се коляновия вал докато белега на шайбата съвпадне с белега на показалеца закрепен на блока показващ предварението при такт сгъстяване на първия цилиндър.
    След това се подава пълна газ и ГНП се върти докато на щуцера на първия цилиндър се появи гориво/само леко трябва да трепне нивото-това отговаря на първоначалното подаване на гориво/. За целта може да се използва моментоскоп направен от къса тръбичка за високо налягане с гайка и прозрачно маркучи които се завиват на щуцера и по него се гледа кога ще трепне нивото на горивото.При това положение помпата се зацепва към зъбчатката.

    Ето един материал за зацепване помпата на Т-40. По принцип е едно и също.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0001.jpg
Прегледи:1
Размер:227.0 КБ
ID:5448329

    Коментар


    • #62
      От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      колеги някои да е обръщал движението на зад

      Коментар


      • #63
        От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Не знам как става, Владимировеца има реверс, но шасито не съм виждал да има. Скоростите са малко по-различни. В мобилето бях видял едно шаси преработено като владимировец с обърната колесна база.

        Коментар


        • #64
          От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          На българските шасита СШ-22 имаше възможност да се обърне касетата на диференциала и тръгва на обратно,но на тези не знам да ли може да стане това.

          Коментар


          • #65
            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Здравейте трябват ми лостове за разпределителят (за вдигането на коша), някой ако знае как и от каде да ги намеря да ми пише на email georgi_tomov1@abv.bg

            Коментар


            • #66
              От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Колеги трябват ми лостовете на разпределителя някой ако ги има нека да ми пише на email georgi_tomov1@abv.bg

              Коментар


              • #67
                От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Да ползвам малко темата за да ми помогнете.
                Става въпрос за инсталацията на шасито. Започнал съм да реставрирам едно шаси със съсипана инсталация. Абсолютно нищо не е останало.
                За момента има един бутон с който се пали и едно ключе за включване на алтернатора.
                Най-големия ми проблем е алтернатора. Не знам как е направено оригинално. РР е вграден и си държи намрежение в граници между 13,5-14,2 волта. Доста се колебае в зависимост от температърния режим, но това е разбираемо след като е и с въздушно охлаждане двигателя.
                Да дойда на въпроса. С какво да управлявам работата на алтернатора? Искам като се изгаси да се спира захранването към възбудителната намотка. Сега ако не се прекъсне веригата и изгасне двигателя си черпи ток възбудителната намотка. Чувал съм за реле за обратен ток, но идея си нямам какъв е модела. Пепоръчайте ми нещо, ако може със снимки.
                Фаровете и мигачите са лесни. Днеска си набавих хубави задни стопове, предни мигачи с габарити от Газ53, ключ за мигачи също от Газ53 реле мигачи от волга реле за фарове с ключ от волга, като фаровете ще ги правя само с къси светлини. Дългите са излишни според мене за движение с ниски скорости. Евентуално ще ги изведа да се включват с отделен ключ.

                Коментар


                • #68
                  От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Да ползвам малко темата за да ми помогнете.
                  Става въпрос за инсталацията на шасито. Започнал съм да реставрирам едно шаси със съсипана инсталация. Абсолютно нищо не е останало.
                  За момента има един бутон с който се пали и едно ключе за включване на алтернатора.
                  Най-големия ми проблем е алтернатора. Не знам как е направено оригинално. РР е вграден и си държи намрежение в граници между 13,5-14,2 волта. Доста се колебае в зависимост от температърния режим, но това е разбираемо след като е и с въздушно охлаждане двигателя.
                  Да дойда на въпроса. С какво да управлявам работата на алтернатора? Искам като се изгаси да се спира захранването към възбудителната намотка. Сега ако не се прекъсне веригата и изгасне двигателя си черпи ток възбудителната намотка. Чувал съм за реле за обратен ток, но идея си нямам какъв е модела. Пепоръчайте ми нещо, ако може със снимки.
                  Фаровете и мигачите са лесни. Днеска си набавих хубави задни стопове, предни мигачи с габарити от Газ53, ключ за мигачи също от Газ53 реле мигачи от волга реле за фарове с ключ от волга, като фаровете ще ги правя само с къси светлини. Дългите са излишни според мене за движение с ниски скорости. Евентуално ще ги изведа да се включват с отделен ключ.
                  А за "ключ-маса" не си ли чувал?Включваш и палиш,изгасяш и изключваш.Това животно е запазената марка на руските дрегели,другият вариянт е да го направиш със контактен ключ,който да прекъсва възбуждането на генератора,аз използвам такива от мотокар на двата болгара и на комбайната,много са яки и нямат убиване.Ключа е със 5 положения,неутрално,наляво със задържане,подгрев,още наляво стартер и подгрев.Надясно след неутрала,контакт и старт.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131220_182756.jpg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5547090
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131220_182818.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5547091
                  Последно редактирано от petroffbg; 20-12-13, 17:34.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    [QUOTE=dimich87;2372812]Да ползвам малко темата за да ми помогнете.
                    Да дойда на въпроса. С какво да управлявам работата на алтернатора? Искам като се изгаси да се спира захранването към възбудителната намотка. Сега ако не се прекъсне веригата и изгасне двигателя си черпи ток възбудителната намотка. Чувал съм за реле за обратен ток, но идея си нямам какъв е модела.

                    Колегата правилно ти е писал,че почти във всички дизелови руски машини има ключ маса с който се изключва напрежението в цялата верига когото има генератор/алтернатор - произвежда променливо напрежение и има изправителна група/ и такъв ключ пет степенен,но се използва повече заради паленето на двигателя от колкото за прекъсването на напрежението в инсталацията.При всяко положение трябва да има предпазител във веригата за върбуждането на генератора.В краен случай вградения РР може да се замени с външен с малки преработки.Платка за вградения РР се продава по магазините.
                    Дето си чувал за това реле е при следния вариант.
                    Когато на двигателя има монтирано динамо/произвежда право напрежение/ тогава релето е съвсем друго и има възможност да изключва веригата към него.При този вариант няма нужда от ключ маса,а само от контактен ключ.Ако проявяваш интерес и искаш да се запознаеш с конкретни схеми и разликата в двата варианта мога да ти потърся такива.
                    Реализацията на ел.инсталацията не е нещо особено в твоя случай.До колкото знам на тези трактори им куца блока на ел.предпазителите и за това го смени с нещо по-свястно.
                    Успех.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Гореописаният ключ,го използвам като на автомобил,във неутрално положение изключва всичко,при контакт захранва таблото плюс габарити,фарове и възбуждането на генератора,30 амперов е и не създава ядове.Преди ползвах от газка,но се палеше и не издържаше.Бушонното табло го смени задължително,оригиналните "макети" не стават,или поне аз не съм виждал на руска техника кадърно изпълнение.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        За момента имаме монтиран контактен ключ от газка монтиран и с него се върти и стартера. Акумулатора се сваля от трактора след приключване на работа вечерта. Има на минуса ключ маса при свързване с купето. Та от там изключвам масата преди сваляне на акумулатора.
                        Обаче се получава следното. Спирам за да натоваря нещо за 10-тина мин и гася двигателя. В някой случай забравяме да изключим контакта. Не ни е падал акумулатора до толкова че да не запалим, но все пак е хубаво да има нещо за прекъсване на вериаката при неработещ двигател. Това ми е идеята.
                        Иначе имам и такива ключ маси от шкода мадара. Двата са ми нови неупотребявани и няколко стари. На 24 волта са, но това не пречи да се ползват за 12в.
                        Ще го мисля какво ще се направи. Инсталация мога да кажа че няма и всичко сега наново ще го правя. Останките ще се демонтират. Отпреде монтирах нови фарове от някаква комбайна, мигачите ги направих от газка с мигач и габарит които са. Отзад купих нови стопове. Реле за мигачи търсих обикновенни, но всичките които имах от старите не реботят както трябва. За това минах на контактно транзисторно реле мигачи монтирано на москвич, волга и новите газки. Ще махна авариините и само мигази ще се ползват. Ключа за мигачи ще е от газката. Фаровете за момента мисля да не слагам дълги. Бушони ще ползвам от газка/волга, уж да сполучливи и не правят проблеми.
                        Като цяло от инсталация на волга ще отделя необходимите проводници и ще ги насложа.
                        Стоп машинката, която е налична ми се струва малко ненадеждна. Ще я пробвам дали работи и за момента само тя ще ми трябва.
                        Да попитам за главна разклонителна свръзка да правя ли? Гледах на газката под таблото има едно главно разклонение, от там излизат за предни леви и десни и задни леви и десни.
                        Бушоните са накачени след това разклонение.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Да попитам отново. Алтернатора има 2 изходни клеми. Едната е означена с "+", адругата с "Д". Клемата с "+" през контактен ключ е свързана с акумулатора. Другата ми казаха че е за сигнална лампа. Свързвала са с "+" чрез лампата. Когато не зарежда свети. Това така ли е?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Пусни една снимка на генератора,че иначе е трудно да се даде точен отговор.
                            Едно пояснение по това дето си писал,но пак казвам,че без да се види може да е грешно.
                            Генератора ако е с външен РР връзването не е така както си описал.Клемата "+"/често е болт М6/ се връзва директно към акумулатора /клема "+"/или минава през амперметър и пак на "+". Кабела трябва да е с по-голямо сечение заради големия заряден ток при първоначалния заряд след пускането на двигателя или при включване на по-вече консуматори. На другата клема "Д" трябва да е включена възбуждането на генератора и този проводник се прекъсва чрез контактния ключ.Лампата за заряд свети когато е свързана със звездния център на генератора.Когато генератор не работи там е "+" когато заработи там става "-" и лампата гасне.
                            Без снимка по-точно не може да се даде обяснение.

                            Весели празници и всичко най-добро.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Ако генератора е такъв:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:генератор1.JPG
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5547703Натиснете снимката за да я уголемите

Име:генератор.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5547704
                              регулатора е вграден и има само един +/по-голямата клема/, по-малката е за контролната лампа.
                              Изключването става през "ключ-масата", ако си решил да го правиш с контактен ключ, като идея мога да дам монтирането на реле на силовата верига, защото контактния ключ може да не издържи.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Снимките са от интернет, но е абсолютно същия Натиснете снимката за да я уголемите

Име:121482603.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5547706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:generator_T-16_enl.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5547707
                                А това е схема, която намерих в един сайт и на нея се вижда че излиза от изправителния блок на възбуждането. Така, когато не работи генератора е "-", а когато работи е "+" Лампа свързана с два плюса не свети и така се виждаче зарежда. Днеска не можах да запаля трактора че акумулатора от доста време не е зареждан, а все правя проби по инсталацията. Тази вечер се зарежда и утре се надявам да имам резултати. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gen16_3771.gif
Прегледи:1
Размер:6.1 КБ
ID:5547708

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X