Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Да попитам с какви гуми го карате шасито отпреде? До преди месец едната гума беше рибена кост, но без грайфер. Намерих една хубава бусова с товароносимос 1т. Днеска намерих 4 гуми от Лада Нива. Хубав грайфер, еднакви са, но пише товароносимост 630кг. Понеже имам отзаде навесна система, която се демонтира много лесно, а под коша тежест от бетон. Преди седмица теглих шасито празно излезе 2060кг. Струват ми се слабички тези гуми от Нивата. Не съм се засилил да ги монтирам. Мисля да возя пръст и пясък до около 1т. Като теглих шасито возих желязо на скрап и беше 800кг. Малко трудно се маневрира на място с такъв товар. Пръст сега си возя, като не съм си направил надстройка и явно не е повече от 400-500кг. Маневрирам без проблеми.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Здравейте, търся книга за Т16М някой знаели от къде да я намеря.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Аз имам една в DJVU формат на руски. Ако искаш мога да ти я пратя по е-майл. При ши ли на моя е-майл dimich87@abv.bg и ще я получиш. ще изпратя и програма за отваряне на този тип файлове ако имате нижда

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Хайде и аз да предложа нещо, което споменах в другата тема. Намира ми се тази книжка(на руски):

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p0001.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5579793

          А това е съдържанието й :

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p0190.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5579794

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p0191.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5579795

          Мога да я кача в докс.бг и да си я сваляте на воля, ако е нужно.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            колеги много загазих с един владимировец(скоростите изключват при натоварване-1и2)

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Аз я имам тази книжка и е много хубава. Само че при мене е във формат djvu и трябва да има такава програма за отваряне. Пратих я на двама колеги от форума с програмата за отваряне по пощата. Ако се качи в сайт и да се тегли от там ще е по лесно за тези които имат нужда

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Хайде и аз да предложа нещо, което споменах в другата тема. Намира ми се тази книжка(на руски):

                [ATTACH=CONFIG]702013[/ATTACH]

                А това е съдържанието й :

                [ATTACH=CONFIG]702014[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]702015[/ATTACH]

                Мога да я кача в докс.бг и да си я сваляте на воля, ако е нужно.
                Колега ще ти бъда благодарен ако качиш тази книга,че наскоро ми предстои зайгравка с една такава машина.
                Останах учуден,че по магазините няма части за този модел трактори.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  При нас в Русе има всичко за шасито. Даже в 4-5 магазина за части на трактори се предлагат. Цените обаче са много високи. Аз реставрирах моето шаси и сега го ползвам често в града. Понеже нямаше светлини и търсих стопове. В магазините бяха по 15лв/бр с метален корпус, но платините на двойните светлини почети упираха. Помолих да ми отворят другите за да си избера с хубави платини, но отказаха. В един онлин сайт намерих същите стопове по 6лв/бр. Поръчах си 2 и с доставката ми излязоха 18лв. Нямаха проблеми с пластините. Съединителя го купих за 45лв, а от същия сайт цената беше 34лв.

                  Проблема при моето шаси сега е че няма 2-ра и 3-та скорост. Явно зъбното колело се е счупило. Докато беше без двигател го въртях и се усеща едно леко прещракване. С дигателя като ги включа и е по товар поема, но тука много силно и не съм се мъчил да ги правя. За сега не ги ползвам. За транспорт потеглям на 4-та и карам на 5-та и 6-та. Не ми се занимава в момента с подмяна на зъбчатката че е доста работа, а сега нямам време. Не очаквах такъв разход на гориво. За сега засичам около 0,7-0,8 литра за моточас. Един моточас ми е между 10 и 15км в зависимост на каква скорост карам. Където има много дупки карам на 5-та предимно, а където е равно на 6-та
                  Последно редактирано от dimich87; 16-04-14, 18:19.

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    За Стефан 55 линк за сваляне на книгата, който е валиден до 08.05.2014 :

                    http://dox.bg/files/dw?a=32c28f451c
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Благодаря колега.
                      Ще се радвам и аз някога да съм полезен с нещо за теб.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        Трябват ми лампичките и фасонките от таблото на Т16М, ако някой знае от къде да ги намеря да пише.

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Ако мястото им е кръгла дупка с размер около 14-16мм, Във всички съветски машини има такива фасонки, като започнеш от ИЖ, минеш през ЮМЗ и стигнеш до УАЗ.
                          Така чр във всеки магазин за части на гореизброените се продават такива фасонки с крушки за тях.
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Колеги,купихме Т16М на старо без кош и други неща.Трябва ни педал за газта и чашка за горивен филтър.Ако някой знае откъде можем да намерим,моля да пише.

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Интересува ме дали има разлика в скоростните кутии на Т-16М и Т-16МГ.Предстои ми ремонт на Т-16МГ.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Стефане, ето оттук можеш да си свалиш каталози за моделите, ако не те е страх от такива сваляния:https://www.google.bg/search?q=%D1%8...86%3B500%3B696 . Както прочетох аз, уж са еднакви, но има разлика в броя на зъбите при някои зъбни двойки.

                                Още книги за трактори/естествено руски/ : http://tevy.ru/spe.html .

                                Специално за Т-16, 16М, 16МГ :http://bukvy.net/books/technika/8623...ie-shassi.html Ако решите да го сваляте, сваляйте от Депозитфайл, по-бавно е, но по-сигурно.
                                Последно редактирано от коко келеша; 04-06-14, 08:48.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X