Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триколка от ЗАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Триколка от ЗАЗ

    Здравеите колеги реших да си направя ТРИКОЛКА закупих един ЗАЗ за тази цел първо започнах със направата на фланци от зад за джанти 4-100 мм-сложна работа в Бяла Слатина.Ако някой има и може да даде някоя информация като общо -конструкция,идеи и други. Ще ви изпратя и някои снимки за да видите до каде съм стигнал.

  • #2
    До: ТРИКОЛКА ОТ ЗАЗ

    Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
    Здравеите колеги реших да си направя ТРИКОЛКА закупих един ЗАЗ за тази цел първо започнах със направата на фланци от зад за джанти 4-100 мм-сложна работа в Бяла Слатина.Ако някой има и може да даде някоя информация като общо -конструкция,идеи и други. Ще ви изпратя и някои снимки за да видите до каде съм стигнал.
    Eто ги
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: ТРИКОЛКА ОТ ЗАЗ

      Браво ... хубаво е че си се заел с това ...аз имам един познат който също се е захванал от известно време с направата на триколка от ЗАЗ ..Като по въпроса се е заел доста сериозно, но ще го видя до колко е заинтересован да споделя своя опит в изработката
      Имам и множестви снимки защото лично аз му изработих един стъклопластов корпус на седалките ...ето и малко снимки.
      Прикачени файлове
      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

      Коментар


      • #4
        До: Триколка от ЗАЗ

        Ето до каде сам стигнал.чакам още идеи от вас.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Триколка от ЗАЗ

          Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
          Ето до каде сам стигнал.чакам още идеи от вас.
          По точно до тук.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Триколка от ЗАЗ

            Давай смело,проблема е да се започне,щом се започне то е ясно,че ще има и край,така че смело напред.

            Коментар


            • #7
              До: Триколка от ЗАЗ

              Точно това правя от утре започвам резервоара но нещо започна да ми е студено в гаража май е от времето .Но до пролетта трябва да е готово за това натискам на работа . Дайте повече съвети за ТРИКОЛКИ а не само за БЪГИТА. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!!!!!!!!!!

              Коментар


              • #8
                До: Триколка от ЗАЗ

                Питай Жоро Нешев,той си е правил такова от Шкода но стои проблема с регистрацията

                Коментар


                • #9
                  До: Триколка от ЗАЗ

                  Добре напредваш колега .... Ще се получи зверът... незнам с какъв опит си и не искам да те засягам но моят познат целно избяга от такава предница каквато си приготвил да монтираш и си направи една от този тип която се вижда ...в момента я прави от хром-никелови тръби и е на завършваща фаза...и всичко се полира и се гони съвършенен вид друг е и въпроса с какви инвестиции се подхожда и каква цел се гони но каквото и да е ще стане нещо ....успех и смело напред
                  Прикачени файлове
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Триколка от ЗАЗ

                    Другото което забелязах от твоите снимки е че си променил свързването на изходните колектори и си ги направил както ти идват по-лесно ....променяш по този начин работата на двигателя ......не напразно руснака ги е направил крастосано..единият от лява да е свързан с другият от дясно ... тук малко пречат другите тръби но и ти сам се сещаш за какво говоря
                    Прикачени файлове
                    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Триколка от ЗАЗ

                      Здравейте и от менот моя познат charlie19 разбрах че е започнала дискусия по тема за изработка на триколка от ЗАЗ...Показаната по горе на снимките е моят звер....
                      Прикачени файлове
                      ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                      Коментар


                      • #12
                        До: Триколка от ЗАЗ

                        Пропуснах да поздравя всички колеги които са се захванали с не леката задача да правят разни нестандартни машини.Занимавам се от около 15 години с изработката на триколки...Фен съм на руското чудо ЗАЗ и имам направени любителски няколко триколки,дори някой са с регистрация.Ето първата ми която направих (миналия век)около 1993год.
                        Прикачени файлове
                        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                        Коментар


                        • #13
                          До: Триколка от ЗАЗ

                          Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
                          Здравейте и от менот моя познат charlie19 разбрах че е започнала дискусия по тема за изработка на триколка от ЗАЗ...Показаната по горе на снимките е моят звер....
                          Айде бе отписах си тук, да ти покажа творението.............. поне тук може да намерите обща приказка по тези машини..и като знам как ти ражда главата (като стара върба, лимони) все нещо ще знаеш
                          Айде покажи от къде започна и тази ....тунинга покажи ...
                          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Триколка от ЗАЗ

                            Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
                            Здравейте и от менот моя познат charlie19 разбрах че е започнала дискусия по тема за изработка на триколка от ЗАЗ...Показаната по горе на снимките е моят звер....
                            Добре дошъл във форума,колега.Чакаме снимки и разказ.Намери ли цветът хамелеон който търсеше? Трайка вече придобива завършен вид и изглежда доста обещаващо.Успех!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Триколка от ЗАЗ

                              Здравейте,първо ауспосите ги направих по полесния начин вярно а за предницата какво и е от ЧЗ-350.Не искам да е типично като всички триколки ще бъде с под а не да сядаш като на мотор.Целта ми е да може да се вдига предницата при подаване на газ за това седалката ще бъде по на зад за да е по леко от пред.Това го видях направено и ми хареса какво прави-а не като изработка.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X