Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Браво!
    много добре се е получило и боятаа.....
    само профила който се пада отляво и отдясно не пречи ли на слизането/качването?
    сега остава да смениш предния мост с носачи и.....

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      Браво!
      много добре се е получило и боятаа.....
      само профила който се пада отляво и отдясно не пречи ли на слизането/качването?
      сега остава да смениш предния мост с носачи и.....
      Боята на места е една ръка(отдолу, и където не се вижда много-много), на други-две ръце(там,където се вижда) все пак добрият изглед е хубаво нещо. И трета ръка-там,където след втората имаше дефекти.

      Профила че пречи-пречи. Но какво от това? Слизането и качването са част от удоволствието

      Смяната на предницата ще почака докато не си взема кефа от настоящата конструкция. Може би на зима, когато ще е студено за каране на бъгита ще оправим и този проблем. Ама нищо не се знае, де, аз съм циганска душа, не мога да трая, и нищо чудно след месец да започна промените...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Според мен измисли тапи да затвориш профила. В противен случай трябва да монтираш и оригиналната емблема на донора за да се оправдае бързото гниене. Ако нямаш такава емблема, свали от Астрата. Същото е.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
          Според мен измисли тапи да затвориш профила. В противен случай трябва да монтираш и оригиналната емблема на донора за да се оправдае бързото гниене. Ако нямаш такава емблема, свали от Астрата. Същото е.
          Аааа, не е същото, "Опел без ръжда е като...." тук има много продължения, но най ми харесва "Като торта без черешка"
          Та е казано за Опел, не за Форд. То, не, че Фордовете не гният , но като Опел няма втори

          Сега сериозно-отначало и аз си мислех да затварям профилите, но работата ме увлече, и оставих това за по-нататък, и после за още по-нататък, и така го боядисах. А гниенето се проявява там, където се задържа кал, тя винаги е влажна, и ряждата си яде желязото... А в моят случайпрофила е отворен, и изсъхва, сухата пръст не е опасна. А и 3мм желязо кога ли ще изгние, та да е проблем?...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            точно така,и аз се държа за това,че като профила е открит,може да го миеш с водоструйката,дори да не,калта която се събира изсъхва бързо,ако е затворен профила пак влиза кал ама там няма как да съхне и....
            мери ли го колко тежи-мисля че не е повече от 400кг.

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Не съм го теглил. На село има 40 т. кантар, но май нещо не работи, че няма кой да го поддържа. А на други места искат по 10-15 лв. за мерене. Май ще остане непретеглено. Но нищо, де и така си върви...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Колега D.Dimitrov,разгледай темите в този раздел,и ще разбереш каква кола е подходяща за донор за бъги.
                Благодаря колега! Това беше добро предложение. Спаси ме от доста излишни въпроси.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  По принцип всяка кола става за донор, но някои са по-лесни за преработка. Ако компановката е като на моето бъги най-лесно става от кола която е със заднорезположен двигател, и задвижва задният мост. Тогава преработването става без много грижи. Такива са Шкода105;120, ЗАЗ, Порше.
                  После идват най-масовите коли днес-тези с предноразположен двигател задвижващ предните колела. Така е моето и много другги бъгита.
                  Най-трудно се прави бъги от Москвич и Лада, заради разположението на двигателя и задвижващият мост. Но тогава пък, ако се исползва компановката на оригинала има по-правилно разпределение на масите, и пак се получава, само дето двигателя ще е отпред. Варианти много, стига на човек да му се занимава.
                  Определено ме хвърли в размисъл! Засега Поршето няма да го пипам че то и без това си е 4х4 но ме заинтригува мнението ти за Москвич и Лада по отношение на масите. Действително леката предница при задно разположен двигател води до недозавиване и загуба на траектория и хоп - в дълбоката кал. И би ли споделил какви са препоръчваните от теб дебелини на стените на профилите? Виждам че ги предпочиташ пред тръбите.
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Здравейте!
                    Бъгита е хубаво да се прави от вървежен автомобил.Лада и Москвич са перфектни за това.С Кольо не съм много съгласен за мнението ме върху тези два модела-чисто приятелско мнение.Москвича е с цяла предница,което е много лесно за бъги.Ладата е доста добра със скоростната си кутия,а и двигателите не са хич лоши.Според мен най-лесно става от тези със задно разположен двигател,но и москвич и Лада не са за изхвърляне.Бъгито на Кольо много ми харесва,но доста работа е хвърлил.Само скоростния механизам ме притеснява .Имам на село Опел Кадет 1,3 в окаяно състояние ,но с много добър двигател и скоростна кутия,ходовата част също е добре.Имам и москвич 412,бракуван,който така чака да стане на бъги,но нямам никакво време на последък.Доно да остане време да го пипна за да стане едно перфектно возило.Замислил съм също и да взема един Вартбург и да го преправя на бъги със задно задвижване,тъй като е с шаси.Но нямам време,за съжаление.
                    Ако може Кольо,качи някой нов клип?
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      Отговарям на въпросите.
                      Моето бъги е правено от два вида профили-40х40х3, и 30х30х2. По едно време се пях поразтревожил, че може да дойдат слаби. Това защото се замислих, че щом изискванията за предпазните клетки са да бъдат направени от безшевни тръби, и то с определен диаметър, и дебелина на стената, значи има защо. Но при първите тестове се оказа, че напразно съм се тревожил. Рамката не мърда, и понеже няма големи ходове на окачването лесно се окантарва. Но все пак мисля, че по-правилното решение е от безшевни тръби.

                      Лудау, не мога да разбера какво искаш точно да кажеш с "вървежен атомобил". И кое е вървежното на Лада и Москвич? Аз исках да кажа, че ако се иска двигателя да е над задвижващия мост, за по-добро сцепление, трудностите при преработването на тези двигатели ще са много. Но кой както си реши
                      Казваш, че доста труд съм хвърлил, и е така. Но не съм изпитал досада, и ми беше кеф да работя по бъгито през цялото време. А скоростния механизъм работи, само иска малко донастройки, но и така да остане не пречи, може да се кара, само дето се иска малко повече внимание при превключване на предавките.

                      Нови клипове няма, защото няма кой да снима. Засега го пробвам в близките далечини, страх ме е от полицаи, но в Събота ще го карам на село, тогава ще има клипове със сигурност. И естествено ще пусна нещо, не съм скръндза
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        А днес бъгито се сдоби и с украса:



                        А как качва баирите, макар и с никакви гуми, не е истина. После на слизане си викам: "Бе то май не излязох оттук, това не може да съм го качил" Чак страх ме хваща като започна да слизам.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          А днес бъгито се сдоби и с украса
                          Не мислиш ли че е разумно да нагласиш някакви защитни капаци на ангренажния ремък Все пак терена за който го гласиш ще предлага десетки камъчета,клечки и кой знае к'во още,което може да "зхвърли ремъчето, а всички знаем какво е "на края на света" с умрял"кон"

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Отговарям на въпросите.
                            Моето бъги е правено от два вида профили-40х40х3, и 30х30х2. По едно време се пях поразтревожил, че може да дойдат слаби. Това защото се замислих, че щом изискванията за предпазните клетки са да бъдат направени от безшевни тръби, и то с определен диаметър, и дебелина на стената, значи има защо. Но при първите тестове се оказа, че напразно съм се тревожил. Рамката не мърда, и понеже няма големи ходове на окачването лесно се окантарва. Но все пак мисля, че по-правилното решение е от безшевни тръби.

                            Лудау, не мога да разбера какво искаш точно да кажеш с "вървежен атомобил". И кое е вървежното на Лада и Москвич? Аз исках да кажа, че ако се иска двигателя да е над задвижващия мост, за по-добро сцепление, трудностите при преработването на тези двигатели ще са много. Но кой както си реши
                            Казваш, че доста труд съм хвърлил, и е така. Но не съм изпитал досада, и ми беше кеф да работя по бъгито през цялото време. А скоростния механизъм работи, само иска малко донастройки, но и така да остане не пречи, може да се кара, само дето се иска малко повече внимание при превключване на предавките.

                            Нови клипове няма, защото няма кой да снима. Засега го пробвам в близките далечини, страх ме е от полицаи, но в Събота ще го карам на село, тогава ще има клипове със сигурност. И естествено ще пусна нещо, не съм скръндза
                            Здравей!
                            С напредване на снимковия материал,все повече ти завиждам,но разбира се с добри намерения.Бъгито ти е перфектно-да подчертая!
                            Москвич и Лада не са вървижни автомобили заради тежките купета,но ако са с маса около 5-600 килограма ще е доста вървежно според мен.
                            Виж снимките,които качвам и си кажи мнението за това лудо бъги!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                              Здравей!
                              С напредване на снимковия материал,все повече ти завиждам,но разбира се с добри намерения.Бъгито ти е перфектно-да подчертая!
                              Москвич и Лада не са вървижни автомобили заради тежките купета,но ако са с маса около 5-600 килограма ще е доста вървежно според мен.
                              Виж снимките,които качвам и си кажи мнението за това лудо бъги!

                              Колега нещо такова и аз правя ама май работата отива към продаване ,защото едно че няма много място за работа,друго че няма време и конструкцията само ръждясва,шасито ми е готово,предния мост е качен,остава да се оправи окачването,което е започнато,задния мост почива,снимки нямам но ще го щракна,
                              а относно лада и москвич ,не знам на какво викаж вървежен ама ладата спокойно си държи 80км/час,на дядката жигулето съм се возил с баща ми до 120 ама е доста неприятно и за доста кратко.

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                                Здравей!
                                С напредване на снимковия материал,все повече ти завиждам,но разбира се с добри намерения.Бъгито ти е перфектно-да подчертая!
                                Москвич и Лада не са вървижни автомобили заради тежките купета,но ако са с маса около 5-600 килограма ще е доста вървежно според мен.
                                Виж снимките,които качвам и си кажи мнението за това лудо бъги!
                                Бъгито ми хареса на вид. Повече прилича на превозно средство от моето Само дето е малко претруфено за моят вкус. А моето, че не е перфектно се знае. Например предницата е ниска, няма амортисьори отпред, и подскача по дупките... Освен това кормилото е малко близо до наклоненото джелезо, и при бързо въртене понякога си удрям ръката. Но не е голям проблем, де... Още-поради дългото жило на газта двигателя реагира с малко закъснение на педала. Малко е неприятно, но вече свикнах. А днес ходих да проуча началото на маршрута по който ще мина на път за село, та се наложи да карам за малко-около 500-600 метра по хубав асфалт. Стигнах до 4 предавка, по моя преценка около 40-50 км/ч, и за голямо мое учудване бъгито си върви строго направо, без да се налага да правя корекции с волана. А като знам как съм регулирал предница и задница-на око...
                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Колега нещо такова и аз правя ама май работата отива към продаване ,защото едно че няма много място за работа,друго че няма време и конструкцията само ръждясва,шасито ми е готово,предния мост е качен,остава да се оправи окачването,което е започнато,задния мост почива,снимки нямам но ще го щракна,
                                а относно лада и москвич ,не знам на какво викаж вървежен ама ладата спокойно си държи 80км/час,на дядката жигулето съм се возил с баща ми до 120 ама е доста неприятно и за доста кратко.
                                Ще се радваме на малко снимки. А относно вървенето на Лада и Москвич-80 км/ч не са нищо особено. Карал съм Жигули, и твърдя, че ако е в ред, няма грижи да вдигне 130-140. А Москвич 412 в чистият му вид е в състояние да "напълни" километража. Т.е. 160 км/ч. Това при двигател , пък и общо кола в добро състояние. За разход не говорим
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X